Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kamioňák nám popsal svou cestu z Itálie plné běženců. Raději si sedněte

12.06.2015
Kamioňák nám popsal svou cestu z Itálie plné běženců. Raději si sedněte

Autor: Refugee Resettlement Watch

Popisek: Uprchlíci z Afriky míří do Itálie, ilustrační foto

VIDEO Řidič s přezdívkou Franci pracuje jako dopravce přes deset let. Ačkoli je z Moravy, vydělává přes 50 tisíc měsíčně. Jeho povolání bylo až donedávna prací snů. Rodinu nemá, děti také ne, proto mohl v práci trávit víc času než jeho kolegové. Změna nastala ve chvíli, kdy se v Itálii začaly vynořovat ne tisíce, ale desítky tisíc imigrantů.

Franci nechtěl, aby naše redakce uveřejnila jeho pravé jméno, ani majitele špedice, což dodržíme. Obě skutečnosti jsou nám ovšem známé. „Je to vždycky stejný, jezdíte, jezdíte, stavíte, nabrknknete si nějakou holku, v Německu vás čas od času zastaví na benzině tajný policajti v gumových rukavicích, jestli něco nepašujete," směje se Franci a pokračuje v dalším vyprávění. „Jenže potom, co se do Itálie dostalo tolik těch imigrantů, je to celý jako z hororu," říká a zapaluje cigaretu.

„Popíšu, co se třeba mně stalo před pár dny, když jsem se vracel. Těch imigrantů je tam tolik, že si to ani neumíte představit, to jako vážně. Dřív se stavělo na pumpách, nabrala se voda, hodila se řeč, normálka. Ale teď? Ty lidi, my jim říkáme šipkaři, protože nevědí, kde jsou, vám nejdřív nabízí prachy. Kde je vzali, nevím, ale nabízí vám prachy, abyste je odvezl do Německa, protože to je pro ně ráj," popisuje Franci. Muslimská, respektive islámská komunita v Německu čítá několik milionů jedinců. Nedávno byl dokonce publikován článek, že do německé armády mají přijít první imámové, tedy první od Hitlerových muslimských SS.

„No, a když ty peníze nevezmete, což doporučuju všem kamioňákům, tak vám začnou skákat na střechu a rozkopávat tu střechu, což není žádná prdel!" rozčílil se Franci. „Já jsem za to zodpovědný a já bych to musel platit, ale těch lidi je tolik, že skáčou všude, lezou vám dozadu, prostě něco hroznýho. Italové na to koukají, ale nedělají nic, jsou rádi, že se jich zbaví. Že se to děje běžně? Jo, to se děje. Nikdo o tomhle nemluví, co?" pídil se Franci dál. Jak řekl KrajskýmListům.cz, jemu se většinu běženců podařilo vystrnadit umělohmotnou pistolí.

„Prostě jsem je vystrašil, ale komu se už jednou dovnitř dostanou, bude mít problém se jich zbavit, fakt velký problém," uzavírá svou zkušenost tento čtyřiatřicetiletý řidič z povolání. Závěrem připomeňme, že podle bruselských kvót by naše republika měla zprvu přijmout kolem 1500 uprchlíků. Kolik to bude dělat v dalších letech, raději nikdo nahlas neříká. Zastáncem přijetí je například žižkovský europoslanec Poche či jeho stranický kolega, premiér Sobotka. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .cz');.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace