Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nemocnice Vyškov má nový CT přístroj a shodou okolností zrovna oslavuje pětašedesátiny. Největším bohatstvím veřejného zdravotnictví jsou šikovní lidé, zdůraznil hejtman

07.06.2016
Nemocnice Vyškov má nový CT přístroj a shodou okolností zrovna oslavuje pětašedesátiny. Největším bohatstvím veřejného zdravotnictví jsou šikovní lidé, zdůraznil hejtman

Foto: Jihomoravský kraj

Popisek: Hejtman Michal Hašek nemohl chybět u uvedení nového přístroje do praxe.

Pacienti Nemocnice Vyškov, která v okrese poskytuje léčebnou péči pro více než 90 000 obyvatel, mohou nyní využívat služeb nového CT přístroje. Nový přístroj pro nemocnici pořídil Jihomoravský kraj za 15 milionů korun. Provoz nového CT symbolicky zahájil hejtman Michal Hašek společně s náměstky hejtmana Markem Šlapalem a Romanem Celým a ředitelkou nemocnice Věrou Seidlovou.

Ten nejkrásnější dárek, který můžeme vyškovské nemocnici dát

Hejtman Michal Hašek u příležitosti 65. výročí nemocnice poděkoval jménem kraje všem jejím současným i bývalým zaměstnancům. „Přivezli jsme k tomuto jubileu vyškovské nemocnici dárek. Tím dárkem je dohoda se státem o tom, že ještě v letošním roce bude zahájena velká akce celkové rekonstrukce a modernizace neurologie a ORL celkově za 130 milionů korun. Symbolicky 65 milionů, tedy polovinu, uhradí Jihomoravský kraj a polovinu vláda. Myslím si, že je to ten nejkrásnější dárek, který můžeme vyškovské nemocnici a zdejším pacientům přivést. Chtěl bych popřát, aby se ta rekonstrukce – byť bude za provozu – a bude znamenat i komplikace pro personál i pacienty, vydařila. Aby byla co nejrychleji ve vysoké kvalitě hotová a vyškovská nemocnice potvrdila svoje místo jedné z páteřních nemocnic Jihomoravského kraje a dobře sloužila pacientům. Chtěl bych popřát nemocnici do dalších let dobré vedení paní ředitelky Seidlové a jejího týmu a stálou náklonnost zřizovatele,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Největším bohatstvím veřejného zdravotnictví jsou šikovní lidé

K blahopřání k výročí nemocnice se přidal také náměstek hejtmana Roman Celý. „Chod nemocnice samozřejmě není jen o špičkových přístrojích, opravených budovách a pěkných fasádách, ale také o vás – zaměstnancích,“ uvedl náměstek hejtmana Celý, který spolu s hejtmanem vyjádřil přání, aby odborný personál a všichni jeho zaměstnanci byli věrní vyškovské nemocnici a jižní Moravě a nemířili za prací do zahraničí. 

„Nejde samozřejmě jen o investice do betonu a přístrojů. Tím největším bohatstvím našeho veřejného zdravotnictví jsou šikovní lidé, tedy lékaři, lékařky, sestřičky a další personál. Budeme se snažit, aby zůstávali ve zdravotnictví na jižní Moravě, v České republice,“dodal hejtman Hašek.

Do Vyškova dorazí také na čtyři desítky nových lůžek

Jihomoravský kraj jako zřizovatel nemocnice pokračuje v investicích a rozvoji této důležité součásti sítě zdravotnických zařízení na území jižní Moravy – kraj financoval zřízení nové mezioborové jednotky intenzivní péče, která už zcela odpovídá požadavkům moderní medicíny 21. století.

Do Vyškova dorazí na podzim také na čtyři desítky nových lůžek v rámci obměny lůžkového fondu krajských nemocnic na jižní Moravě. Náročnou rekonstrukcí za téměř 130 milionů korun projdou prostory ORL a neurologie.

Oslav 65. výročí vyškovské nemocnice dnes pokračují Dnem otevřených dveří, na který navazuje další program pro veřejnost v rámci akce Den zdraví a hygieny rukou a setkání bývalých a současných zaměstnanců nemocnice.

 

Vložil: Lucie Bartoš