Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vystrčil holý zadek na americkou kolonu. Člena organizace „Českoslovenští vojáci v záloze za mír“ za to chtějí zavřít, hrozí mu tři roky nepodmíněně. Zastali se ho jen Konvičkovci… Víme, kdo to je a proč to udělal

31.05.2016
Vystrčil holý zadek na americkou kolonu. Člena organizace „Českoslovenští vojáci v záloze za mír“ za to chtějí zavřít, hrozí mu tři roky nepodmíněně. Zastali se ho jen Konvičkovci… Víme, kdo to je a proč to udělal

Foto: Youtube, repro

Popisek: Martin Zapletal a jeho „nenásilný“ protest

Konvoj amerických vojáků projíždí za minimálního zájmu veřejnosti Českou republikou. Po přenocování v Praze dorazil do kasáren ve Vyškově, kde jej dokonce pozdravil premiér Bohuslav Sobotka… Konvoj projíždějící Českou republikou na cvičení do Pobaltí má asi 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky. U silnice ve Vyškově v sobotu na konvoj čekalo pár rodičů s dětmi, ale také asi deset odpůrců ze strany Národní demokracie. Co se stalo? Vyjádřil svůj občanský postoj – vystrčil na vojáky holý zadek. Vzápětí ho policie odvezla na oddělení.

Odpůrce konvoje vstupoval do silnice a před vojáky si podle přihlížejících stahoval kalhoty a vystrkoval na ně zadek. „Choval se, jak neměl. Neuposlechl výzev policie, aby tak nečinil, a udělal to opakovaně. Zahájili jsme proto úkony pro podezření z přečinu výtržnictví. Nikoho jsme ale zatím neobvinili. Budeme vyslýchat svědky a dotyčný bude muset podat vysvětlení," řekl na dotaz ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb. Trestní kvalifikace se teprve bude stanovovat, dodal ihned po činu. To se ale později změnilo… 

Blok proti islamizaci: Vystrčený zadek je trestný čin? 

„Dnes u Vyškova při průjezdu amerických obrněných vozidel došlo k incidentu, kdy jeden z členů organizace „Českoslovenští vojáci v záloze za mír“ na protest stáhnul kalhoty slavnostní uniformy a ukázal holý zadek projíždějící americké vojenské koloně. Byl zadržen, odvezen na služebnu, kde po podání vysvětlení mu bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu – nikoliv přestupku! – výtržnictví. Za což mu dle našeho názoru podle paragrafu 358 trestního zákoníku hrozí až tři roky nepodmíněně.

Blok proti islamizaci protestuje důrazně proti tomu, aby lidé, kteří hájí suverenitu a svobodu České republiky, byli kriminalizováni a pronásledováni za nonverbální projevení vlastního názoru. Tímto krokem se vrací státní moc k praktikám Státní bezpečnosti z období normalizace, možná dokonce až do politických procesů z let padesátých.

Pokud nevadí každoroční průvody při tzv. Prague Pride, kde pod záštitou velvyslance USA můžeme na pražských ulicích obdivovat desítky hrdě vystrčených holých zadků objímajících se osob všech možných pohlaví, není možné, aby jeden vystrčený zadek, ovšem vystrčený někde jinde než na pěší zóně v Praze, byl trestným činem,“ poslal hned v neděli tiskový mluvčí Bloku proti islamizaci, což jsou de facto Konvičkovci, kteří se oddělili od Bloku proti islámu. 

Politický boj nenásilnou formou 

Vypátrali jsme, o koho se jedná, Martin Zapletal o sobě a svém činu tvrdí: „Jsem člen iniciativy Českoslovenští vojáci v záloze za mír, a toto je můj politický postoj a odpor k těmto agresorům, vrahům a okupantům!!! Jsem nasraný a odhodlaný OBČAN této NAŠÍ země!!! Jsem novodobý válečný veterán, účastník vojenských misí KFOR a Enduring Freedom, agresivních misí pod taktovkou JŮESESEJ. Jde o vyjádření mého politického názoru, o formu politického boje nenásilnou formou.“

 

Martin Zapletal

A co holé zadky na Prague Pride?

„Dnes ve Vyškově při průjezdu amerických obrněných vozidel jeden náš člen, veterán z mírových misí, na protest přítomnosti cizích ozbrojených sil na našem území, vstoupil do vozovky, stáhnul kalhoty slavnostní uniformy a ukázal osádce vozidla holý zadek. Byl zadržen, odvezen na služebnu, kde při podání vysvětlení mu bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu – nikoliv přestupku! – výtržnictví. Za což mu podle paragrafu 358 trestního zákoníku hrozí až tři roky nepodmíněně.

Při srovnání se spoustou holých zadků promenádujících se po Praze v rámci homosexuálních průvodů je jednoznačné, že policie v tomto případě koná svévolně a překračuje svoje pravomoci. Pokud by to nebyla pravda, muselo by být již několikanásobně vzneseno obvinění na Magistrát hlavního města Prahy a Americké velvyslanectví. Velení Československých vojáků v záloze za mír poskytuje plnou podporu svému členu v tomto boji za spravedlnost, i když jakékoliv vystrkování zadků na veřejnosti odsuzujeme,“ sdělil velitel organizace Ivan Kratochvíl.

Také si myslíme, že by si policie měla dát urychleně pohov...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

Vložil: Anička Vančová