Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vzteklý věřitel promluvil: Bolek Polívka si bral měsíčně 333 tisíc v hotovosti

11.11.2013
Vzteklý věřitel promluvil: Bolek Polívka si bral měsíčně 333 tisíc v hotovosti

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Farma v Olšanech byla Polívkovo dítě. Teď o ni přišel.

Krajský soud v Brně v červenci letošního roku uznal pohledávky Bolka Polívky v konkurzu na Farmu Bolka Polívky. Soud tak poslal farmu do konkurzu kvůli dluhům, které dosáhly částky 56 milionů korun. Do problémů se farma dostala při nákladné rekonstrukci penzionu a wellness části v roce 2010.

Po konkurzu se ovšem na všechny věřitele nedostalo a celková částka dosáhla necelých 15 milionů korun. To mnohé věřitele nadzvedlo ze židle. Jeden z nich, který nyní žije v Semilech, na konto Bolka Polívky uvedl, že je velmi rozhořčený. „Pan Polívka sám sobě z farmy Bolka Polívky platil více jak 300 tisíc měsíčně, tedy 4 miliony ročně. Bral si je pravidelně z kasy," uvedl věřitel pro KrajskéListy.cz. Své jméno nechtěl prozradit z obav kvůli soudním tahanicím se slavným umělcem.

„Za co ty peníze bral? Za propagaci. Měl ve smlouvě stanovo několik desítek hodin měsíčně, které musí jakoby odpracovat. Hovořit o farmě v médiích, v rozhovorech, a tak dále. Ovšem cena je to na dnešní dobu a z mého pohledu extrémní." Advokát Bolka Polívky však v páteční MfD namítnul, že cena je to spíše nízká.

Sám herec a komik Bolek Polívka se přihlásil o pohledávku ve výši 8,9 milionu korun, soud mu ve zvláštním přezkumném jednání vyhověl. „Máme za to, že se snažil vypomoci svému "dítěti", které ve farmě vidí. Pomáhal svými finančními prostředky jako soukromá osoba. Nebyl důvod, proč tuto pohledávku neuznat," vysvětlila insolvenční správkyně Petra Hýsková. Jde ale o nezajištěnou pohledávku, což znamená, že v případě vydražení farmy nemá Polívka přednost.

Má přijít osobní bankrot

Podnikatel a hercův přítel Alexandr Seidl uspěl jen částečně. Přihlásil se o pohledávku 11 milionů korun, soud uznal jen zajištěnou pohledávku za 3,5 milionu korun. S pohledávkou 7,5 milionu, kterou podal přes rodinnou firmu Cygnet, naopak neuspěl. Soud ji neuznal na návrh insolvenčního správce, podle něhož nebyla pravá, protože notářský zápis o ní byl sepsaný až po zahájení insolvenčního řízení.

„Nevadí mi, že to zamítli, protože pohledávka jako taková není vůči farmě, ale přímo vůči panu Polívkovi. Farma se za tu pohledávku jen zaručila. Pan Polívka už navíc tu pohledávku splácí," vysvětlil Seidl.

Soud poslal farmu do konkurzu, protože jako společnost nebyla schopna splácet pohledávky. Dosáhly výše 56 milionů korun, soud prozatím uznal 40 milionů. Účetní hodnota areálu je zhruba 40 milionů, podle odhadu zástupce insolvenčního správce je však reálná prodejní cena 15 až 20 milionů korun.

Jak navíc dodal nedělní Blesk, konkurzem hercovy starosti nekončí: „Herec a komik Bolek Polívka (64) se sice zbavil své zadlužené farmy, jež byla vydražena za pouhých patnáct milionů korun, ovšem jeho finanční problémy tím zdaleka nekončí. Jeho věřitelé si totiž přejí Bolkův osobní bankrot. Podle nich mu totiž pomůže k tomu, aby se rychle oddlužil a začal žít znovu od nuly."

Jak Bolek Polívka, tak jeho právník Miroslav Bartoň však s návrhem nesouhlasí. Polívka, který nyní dotáčí druhé pokračování úspěšného Dědictví aneb Kurvahošigutentag, se tak bude muset velmi snažit, aby si jeho promítáním získal peníze zpět.

 Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace