Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Defenestrace: Noviny, které platíme, aniž je chceme

07.03.2013
Defenestrace: Noviny, které platíme, aniž je chceme

Popisek: Za některé noviny platíme, i když je nechceme.

Stranický tlampač za veřejné peníze, hlásná trouba radnice, radniční nalejvárna, informační totalita. Těmito přívlastky jsou označována radniční média v celé republice. Hodonínský list, který dostáváme každý měsíc do svých schránek, můžeme použít s nadsázkou kterýkoliv z nich. Všechny sedí.

Co odhalil republikový průzkum: Sdružení Oživení nedávno provedlo rozsáhlý průzkum 500 radničních periodik, z něhož vyplývá, že za tato periodika ročně zaplatíme z našich daní mnohem více peněz než dají strany za volební kampaně. Průzkum ukázal, že radniční politici se chopili příležitosti financovat za cizí peníze svoji vlastní propagaci. Některé radnice jdou dál a zcela brání vstupu opozice do místního tisku kritické hlasy nezaznívají a smysluplná diskuse o věcech veřejných se nekoná.

To je zjevně nejen neetické, ale i protizákonné. Vydavatel místních tiskovin v Hodoníně Rada města porušuje základní práva jako je například nezákonnost cenzury, právo na informace, právo na svobodnou soutěž politických sil, povinnost obce uspokojovat potřeby svých obyvatel včetně potřeby informací a v neposlední řadě i právo občanů podílet se na správě věcí veřejných.

Hodonínské listy 1 200 000 Kč ročně

Nezasvěcený občan, který si jen zběžně prolistuje Hodonínské listy, nabude mylného dojmu, že Hodonín je místem, kde panuje idyla obecné shody nad stavem a správou našeho města. Vedení města ve složení redakční rady, tj. Lubora Šimečka, Zuzany Domesové, Milany Grauové, Anny Matějkové a zaměstnankyně MěÚ Hodonín Petry Kotáskové, ovládlo Hodonínské listy a za peníze těch, kteří je volili, a i těch, kteří je nevolili a dokonce i těch, kteří vůbec nechodí k volbám, vyrábí propagandu vlastních politických stran a spřízněných podnikatelů. Tak se nechovají demokratičtí politici.

Tak se chovají ty politické strany, které mají co skrývat. Nepustit opozici ke slovu je politicky a občansky zbabělé. Nepustit ji ke slovu v Hodonínských listech placeném z peněž nás všech je v rozporu se zákonem.

(zdroj: Defenestrace.nazory.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace