Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jihomoravská armaturka bude přijímat desítky zaměstnanců. Hejtman Hašek navštívil Hodonínsko a byl mile překvapen

09.06.2016
Jihomoravská armaturka bude přijímat desítky zaměstnanců. Hejtman Hašek navštívil Hodonínsko a byl mile překvapen

Foto: Jihomoravský kraj

Popisek: Michal Hašek v areálu firmy, která vyrábí vodárenské a průmyslové armatury.

Společnost Jihomoravská armaturka, zařízení Domov pro matky s dětmi v tísni Hodonín, obec Lužice a město Veselí nad Moravou, kde setkal s představiteli zdejšího házenkářského oddílu - tato místa v okrese navštívil ve středu 8. června 2016 u příležitosti výjezdního zasedání krajské rady na Hodonínsku hejtman Michal Hašek.

Každé nové pracovní místo je dobrou zprávou

Společně s místopředsedou Senátu Parlamentu ČR Zdeňkem Škromachem se hejtman Michal Hašek v Jihomoravské armaturce seznámil se současným fungováním podniku a prohlédl si areál firmy, která vyrábí vodárenské a průmyslové armatury, či odlitky ze šedé a tvárné litiny.

foto JMK

Ústředním bodem jednání hejtmana a místopředsedy Senátu s vedením podniku byla příprava učňů pro zaměstnání ve výrobě. „Byl jsem velmi příjemně překvapen velkými investicemi, které vedení této firmy v posledních letech uskutečnilo tady v Hodoníně. Dále jsem byl informován o budoucím rozšíření výroby a také o tom, že společnost zde bude přibírat dalších 50 až 100 nových zaměstnanců. Jsem přesvědčen, že každé nové místo – a speciálně zde v Hodoníně a okolí – je dobrou zprávou,“ konstatoval hejtman Hašek, který také zdůraznil, že Jihomoravský kraj nabídl firmě pomoc a to ve dvou oblastech. Ve spolupráci s ní bude kraj například rozvíjet technické vzdělávání.

 „Mám zájem, aby mezi krajskými odbornými školami a Jihomoravskou armaturkou vznikla smlouva a společnost se tak mohla více zapojit do praktické výuky učňů a žáků technických oborů. A to co možná nejdříve. Tou druhou oblastí pomoci je oblast meziregionální spolupráce, kdy jsem nabídl představitelům Jihomoravské armaturky zúčastnit se zahraničních misí Jihomoravského kraje a nabídl jsem také možnost pomoci zejména východní a jihovýchodní Evropy a východní Asie, kde pomoc z úrovně regionální vlády dokáže vždy pomoci otevřít dveře,“ uvedl Michal Hašek.

Těhotné ženy v nepříznivé situaci

V rámci návštěvy zařízení Domov pro matky s dětmi v tísni Hodonín se pak Michal Hašek setkal s vedením oblastní charity Hodonín a prohlédl si azylový dům. Posláním Domova pro matky s dětmi v Hodoníně je poskytnout ubytování těhotným ženám a matkám s dětmi, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení.

Z Hodonína zamířil hejtman Michal Hašek do blízkých Lužic

Starosta obce Jaroslav Kreml hejtmana mimo jiné seznámil s výstavbou čtyřiceti rodinných domů v nově vybudované ulici Dobrovolského, fungováním sportovní haly, nového sběrného dvora či včelařského arboreta. Středeční program výjezdního zasedání rady JMK na Hodonínsku hejtman Hašek zakončil ve Veselí nad Moravou setkáním se zástupci sportovního klubu SHK Veselí nad Moravou.

Po celý den hejtman Michala Haška doprovázel třetí tým výherců soutěže Jeden den hejtmanem (ve složení: Michal Havelka, Kristýna Vašková, Vendula Školoudová), který vedl Martin Mužík. „Dnešní program jsme si jak já, tak celý můj tým jsme si užili tak, že jsme zjistili, jakou to vše obnáší práci. Byla to pro nás obrovská zkušenost. Jednání rady mě překvapilo tím, že se neodbývalo na úřadě. Její jednání přitom odsýpalo, mělo to plán. Celý den přitom klapal jako podle hodinek,“ zhodnotil den Martin Mužík, který na přímý dotaz, zda uvažuje o politické kariéře, odpověděl, že v této chvíli ho láká spíše soukromá sféra a podnikání, a čeká ho studium na vysoké škole.

 

Memorandum kraje a Hodonína povede k obohacení turistické nabídky

Rada Jihomoravského kraje při svém výjezdním jednání na Hodonínsku mimo jiné schválila na návrh hejtmana Michala Haška memorandum, kterým se kraj zavazuje spolupracovat s Hodonínem při rozvoji cestovního ruchu ve městě a okolí, a to vybudováním vodní cesty a obohacením turistické nabídky o další formy využitím řeky Moravy pro rekreační účely a také vybudováním související turistické infrastruktury v přístavu Hodonín.

foto JMK

„Předmětem memoranda je spolupráce při vybudování plavebních komor na řece Moravě v místě hodonínského jezu s cílem napojení splavné vodní cesty na areál Slovanského hradiště v Mikulčicích a dále pak na zpřístupnění ramene řeky Moravy pro rekreační plavbu a související vybudování přístavu Hodonín. Memorandum se netýká jednání města Hodonína s čínskými partnery o překladišti či nákladní lodní dopravě. Podporujeme věci, které se týkají turistiky, cestovního ruchu a naprosto klidného využití vodní cesty a většího zpřístupnění Baťova kanálu. Může to být jedna z cest, jak tento region zatraktivnit, přinést mu turisty i pracovní místa a hospodářský rozvoj,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Starosta Hodonína Milan Lúčka uvítal schválení memoranda, které podle něj povede ke zvýšení turistického ruchu ve městě i okolí. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .  

Vložil: Lucie Bartoš