Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jsi podvodnice, řvali na novou starostku Hodonína

21.05.2013
Jsi podvodnice, řvali na novou starostku Hodonína

Autor: archiv Veselí nad Moravou

Popisek: Nová starostka Hodonína Milana Grauová.

V Hodoníně už mají zase nového starostu, potřetí od voleb. Neskutečné! Igora Taptiče (Nezávislí) vystřídala Milana Grauová, která navíc na zasedání zastupitelstva oznámila, že vystoupuje z ODS. Někteří zastupitelé ji totiž označili za podvodnici. Před jednáním prohlašovala, že starostku dělat nechce.

Pro odvolání Taptiče hlasovali zastupitelé ČSSD, KSČM, bývalí členové ODS a zastupitelé za Změnu a Jana Gajošová ze Šance pro Hodonín. Hned na začátku se ale nemohli shodnout, zda má být hlasování tajné nebo veřejné. „Jsem pro veřejné hlasování, aby umožnilo vyvození zodpovědnosti každého zastupitele. Současně doporučuji občanům, aby si stáhli z webu města, jak kdo hlasoval. Hlasování totiž není o schopnosti nebo neschopnosti současného starosty, ale o složitém propletenci porušování zákonů, výhružných sms zprávách, křivých obviněních či neuvěřitelných lžích. Starosta si vybral cestu, která nám může pomoci ten propletenec rozmotat. Vybral si spravedlnost a právo, před jistotou starostovské židle vykoupení darebáky a sociopaty, za které považuji současné rady města. Ti, kteří budou hlasovat pro odvolání starosty, jsou proti odhalení kauz,“ prohlásil před hlasováním zastupitel Jaromír Hýbner (Změna).

Starostku dělat nechtěla

Z Taptiče se postavila také jeho kolegyně ze seskupení Nezávislí - Eva Dřímalová. „Není pravda, že pan Taptič nemá manažerské chopnosti. Podstrkujete mu něco, za co by měli nést zodpovědnost jeho předchůdci. Argumenty, které uvádíte, jsou směšné,“ bránila starostu Dřímalová.

Sedmnáct hlasů nakonec stačilo na odvolání Taptiče. S kandidaturou na uvolněný post nakonec souhlasila Grauová, která ještě před jednáním zastupitelstva prohlašovala, že nemá žádné kariérní ambice. Od některých zastupitelů si také vyslechla, že je podvodnice. „Všechny před ní varuji," prohlásil například Milan Třeštík (Nezávislí).

Grauová souhlasila kandidaturou, protože má špatný pocit z komunikace v radě a zastupitelstvu. Někdy je podle nové starostky až agresivní. „Překvapily mě urážky na moji osobu zvlášť od lidí vysokoškolsky vzdělaných,“ nechápala chování některých zastupitelů.

V Hodoníně odvolali starostu už potřetí od posledních komunálních voleb v roce 2010. Poprvé Taptiče, potom Jiřího Mráku (ČSSD) a nyní opět Taptiče. Nyní šéfuje radnici opět Grauová, která už byla starostkou v minulém volebním období.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace