Osm hektarů lesa v plamenech, půldruhé stovky hasičů, vrtulník se nemůže k místu dostat. Zvládli to perfektně i bez něj, hodnotí nedělní neštěstí nyní hejtman Hašek
04.04.2016
Foto: HZS Vysočina
Popisek: Zásah vrtulníku při požáru nebyl možný kvůli silnému větru - ilustrační foto
Třetí stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v souvislosti s požárem lesa v těžko přístupném terénu v okolí Javorníku. Zaměstnal desítky hasičů.
Okamžitě dorazil i hejtman
„Děkuji profesionálním i dobrovolným hasičům z Jihomoravského a Zlínského kraje, perfektně situaci v těžko dostupném terénu bez pomoci vrtulníku zvládli," poděkoval hejtman Michal Hašek.
Ten na místo dorazil po dohodě s krajským ředitelem hasičů, aby se seznámil se situací.
Milionová škoda
Jak uvedl, na místě zasahovalo 20 jednotek a zhruba 150 hasičů, požár zasáhl osm hekatrů lesa a způsobil škodu jeden milion korun.
„Po zkušenosti s obrovským požárem lesa v Bzenci v roce 2012 jsme na jižní Moravě obezřetní při každém obdobném požáru. Zajímavá pro mne byla v těžkém terénu i jeho dostupnost technikou hasičského záchranného sboru - projely sedmičkové Tatry a významně pomohla místní vétřieska," prozradil hejtman.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Lucie Bartoš