Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neslyšící zdravotní sestra, jíž odebrali Norové dítě? Ve skutečnosti je závislá na heroinu. „Sleduji kauzu Michalákových a žasnu,“ napsala krajanka, co tam žije

27.10.2015
Neslyšící zdravotní sestra, jíž odebrali Norové dítě? Ve skutečnosti je závislá na heroinu. „Sleduji kauzu Michalákových a žasnu,“ napsala krajanka, co tam žije

Foto: Facebook

Popisek: Sešli se před norským parlamentem v Oslu, demonstrovali před ambasádami tohoto severského státu v Londýně a v Dublinu… Organizují je lidé, kteří protestují proti masivnímu odebírání dětí norskými úřady, které postihlo i českou rodinu Michalákových, ilustrační foto z demonstrace

„Sleduji zpovzdálí mediální vývoj norské kauzy kolem dětí Evy Michalákové a nepřestávám žasnout,“ napsala do redakce serveru Svobodné fórum.cz Petra Hajmanová. Ta se rozhodla nemlčet a popsala svůj pohled na celou věc. V Norsku Hajmanová žije již osm let.

Podle svých slov opakovaně upozorňovala europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) i experta na evropské právo Andreje Ruščáka na nesprávné překlady věcí i vytrhávání z kontextu. „Prosila jsem hlavně pana Zdechovského o to, aby přestal vyvolávat nenávist vůči Norsku, jak ho o tom ideově přesvědčil pan Ruščák,“ uvedla Hajmanová. Do Zdechovského se následně strefuje opakovaně. „Momentálně pan Zdechovský zřejmě opět vyrábí nějaký ´jasný‘ důkaz o tom, jak shnilý je celý norský sociální systém,“ píše žena. 

Dále se pozastavuje nad Zdechovského interpretací příběhu, ve kterém chtěl europoslanec ukázat na nelidský norský systém. „Jedna je neslyšící zdravotní sestra, proto úřady usoudily, že synovi bude lépe ve zdravé pěstounské rodině,“ psal Zdechovský ve své tiskové zprávě poukazující na odebrání dětí Barnevernetem. 

„Protože žiji v Norsku, vím, že tahle možnost je dost nepravděpodobná. Zajímal mě tedy příběh té paní,“ rozepsala se Hajmanová a uvedla, že jde o May Lund Nikolaisen, která je hlavní organizátorkou protestů proti úřadu Barnevernet, které se letos v květnu konaly v Oslo a dalších městech Evropy. 

Čtěte také:

Bití, hlad, sexuální násilí i perverzní praktiky… Česká publicistka četla norské rozsudky a říká: Kdybych to zveřejnila, pes by od Evy Michalákové kůrku nevzal. Něco ale prozradila

„Tato paní popsala celý svůj příběh na underskrift.no (místní web, kde občané mohou postovat petice, podpisové akce apod., tato paní je zde podepsána jménem May Lund) a doufá v podporu lidí, kteří ji podpisem v jejím boji s Barnevernet o syna podpoří. Nic zde neskrývá a popisuje otevřeně svoji závislost na drogách, pobyty v léčebnách, závislost na heroinu, zadluženost, bezdomovectví a zoufalství,“ uvádí Hajmanová.

Podle ní je Zdechovského interpretace nezodpovědná. „Je vlastně už jedno, jestli on to ví nebo neví, ale takto manipulovat veřejnost, vnášet strach z nějakého ‚zrůdného systému, který se teď zavádí u nás‘, si myslím, už hraničí se šířením poplašné zprávy. Jeho osobní ´boj za paní Michalákovou‘ nemůže přece světit prostředky! Tohle je jasná lež a manipulace,“ uzavřela.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová