Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Bývalé vedení Hodonína nezažádalo o dotace. A lidé přišli o práci

02.05.2013
Bývalé vedení Hodonína nezažádalo o dotace. A lidé přišli o práci

Autor: archiv Lázně Hodonín

Popisek: Lázně Hodonín

Velké pozdvižení v Hodoníně před zhruba rokem a půl vyvolalo pochybení tehdejšího vedení města. Nestihlo totiž dodat poklady k žádosti o dotaci na jedinečný projekt, který by zajistil nejen rozšíření zdejších lázní, ale i nová pracovní místa.

Město ve spolupráci s lázněmi se nyní snaží uspět znovu. Zažádalo o peníze Regionální radu regionu soudržnosti (ROP) Jihovýchod. Pokud vše dobře dopadne, nabídnou lázně svým zákazníkům už od roku 2015 takzvané denní lázně (Bliss Day Spa), ve kterých si klient sám zvolí požadované procedury.

Toto spektrum služeb zatím nemají žádné jiné lázně v České republice. „Chceme tak zvýšit počet klientů, kteří si služby hradí sami,“ uvedl ředitel Lázní Hodonín Milan Sýkora. V lázeňství je totiž velký konkurenční boj. Jen za první dva měsíce letošního roku poklesl počet klientů, kteří mají péči hrazenou z pojištění, o pětačtyřicet procent. „Propustili jsme dvacet lidí. Pokud se nám projekt podaří uskutečnit, vytvoříme čtrnáct nových pracovních sil,“ předpokládá Sýkora.

Úvěr nebo železná zásoba? Město zatím neví

Stavba denních lázní spolkne přes sto milionů korun, ROP může přispět maximálně čtyřiceti procenty. „O šanci na zisk dotace nyní nelze spekulovat, projekt hodnotíme. Jasno bude v červnu,“ informovala mluvčí ROP Jihovýchod Kateřina Dobešová. Pokud lázně peníze získají, mohou se návštěvníci těšit na kryokomoru, hydromasážní vany, jodové sprchy nebo fototerapii. Téměř dvouleté zpoždění využilo město a lázně ke zdokonalení projektu. „Reagovali jsme na novinky v lázeňství a medicíně. Ještě lépe jsme v projektu využili prostor,“ doplnil Sýkora.

Z čeho zatím město zaplatí zbytek peněz potřebných pro stavbu, není jasné. „Zda si vezmeme úvěr nebo sáhneme do železné rezervy, nakonec rozhodne zastupitelstvo,“ uvedl starosta Hodonína Igor Taptič (Nezávislí). Projekt počítá také se stavbou oranžérie, kam bude možné umístit vzácné cykasy z chátrajícího skleníku v hodonínské nemocnici. Rostliny patří na Červený seznam ohrožených druhů a v Hodoníně je přes dvacet druhů. Konstrukce skleníku už je celá zkorodovaná.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace