Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Hodoníně dekorovali romskou miss. Podle krajského politika pomůže Bianka ukázat menšinovou kulturu celému světu. Selfíčko se snědou kráskou má Zdeněk Škromach

27.09.2015
V Hodoníně dekorovali romskou miss. Podle krajského politika pomůže Bianka ukázat menšinovou kulturu celému světu. Selfíčko se snědou kráskou má Zdeněk Škromach

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Soutěž o nejkrásnější romskou dívku.

FOTOGALERIE Nejkrásnější romskou dívkou v českých zemích a na Slovensku se pro letošek stala osmnáctiletá Bianka Bertoková z Bratislavy. Nejúspěšnější dívky v soutěži Česko–Slovenská Miss Roma 2015 dekorovali v hodonínském Domě kultury 26. září 2015.

Do finálové části soutěže, kterou pořádalo Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně, se probojovalo celkem 12 romských krásek ve věku od 16 do 20 let. Mezi nimi bylo sedm Češek a pět Slovenek.

Cílem soutěže podle pořadatelů není dostat dívky na mola nebo z nich udělat modelky. „Posláním je zviditelnit romskou kulturu a ukázat ji celému světu,“ řekl předseda poroty, radní Jiří Janda.

Akci dlouhodobě podporuje místní i krajská samospráva

Soutěž o nejkrásnější romskou dívku České a Slovenské republiky se uskutečnila již popatnácté. Organizuje ji Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně. Soutěž krásy Miss Roma ČR vznikla v roce 2001 pod názvem Miss Roma 2001. Historicky první vítězkou se stala Gabriela Vašková z Hodonína.

Původně byla pouze lokální soutěží na Hodonínsku. Později se rozšířila na Čechy a Moravu, od roku 2011 je soutěž společná pro Českou republiku a SlovenskoOd počátku  projekt patří mezi nejvýznamější projekty, které hodoníndké sdružení realizuje. Je dlouhodobě podporován  Jihomoravským krajem a Městem Hodonín.  

Cílem pořádání společenské akce podle pořadatelů není to, aby romské dívky chodily po světových molech, nýbrž chtějí "ukázat většinové společnosti tradiční kulturu a především to, že i Romové patří do této společnosti, kde chtějí důstojně žít, pracovat a vychovávat své děti", píše se na stránkách sdružení. 

Selfíčko s politikem

Ze soutěže si trofej odvezl sociální demokrat Zdeněk Škromach. Po internetu již putuje jeho selfie fotografie s vítězkou.

Miss Roma 2015 je studentkou konzervatoře, už má selfie se Škromachem

Bianka je studentka bratislavské taneční konzervatoře Bianka Bertoková. První vicemiss se stala Sára Čisárová z Červeného Kostelce a třetí se umístila Dominika Sidónie Rácová z Popradu.

Večerem provázel herec Jan Čenský. Miss sympatie se stala sedmnáctiletá Martina Gážiová z Havířova, další ocenění získala Jessica Horváthová. O titul romské Miss se letos ucházelo celkem přes sto dívek. 

 Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace