Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejsme alkoholici a nefakčenka, vzkazují do Prahy. Moraváci už mají těch urážek dost. Mluvili jsme se starostou vinařských Pasohlávek, servítky si nebral

14.10.2014
Nejsme alkoholici a nefakčenka, vzkazují do Prahy. Moraváci už mají těch urážek dost. Mluvili jsme se starostou vinařských Pasohlávek, servítky si nebral

Foto: Facebook

Popisek: Vinice v Pasohlávkách (ani nikde jinde) se samy neobdělají...

Tomáš Ingr, starosta obce Pasohlávky, denně poslouchá, jak všichni ve vsi nadávají jak špačci na svérázné vykreslení jihomoravského vinného kraje v seriálu TV Prima Vinaři. Dlouho mlčel, ale poslední díl ho vyprovokoval k reakci. Sedl a napsal „Otevřený dopis starosty Pasohlávek k seriálu Vinaři“. Byli jsme zvědaví a tak jsme ho oslovili…

Otevřený dopis starosty Pasohlávek

Vážení členové vedení televize Prima,

zasílám Vám otevřený dopis týkající se seriálu Vinaři. V neděli 5.10.2014 jsme shlédli další díl Vašeho televizního seriálu a cítíme se velmi pobouřeni, jakým způsobem tvůrci seriálu prezentují místní občany. To, že seriál dělá z občanů Moravy alkoholiky a nefakčenka, jsme jaksi skousli. Podle tvůrců seriálu se předkládá divákům, že veškerá úroda v našem kraji padá z nebe bez sebemenší námahy a přičinění místních obyvatel. A víno do sudů nateče automaticky a zadarmo. Naši vinaři na tom pak jen bohatnou. Dále zprzněné nářečí – je to klasická pražská moravština. Ale vyvrcholením stupidity seriálu byl rozhovor herců seriálu, kdy v cca 4.40 minutě vyřkl seriálový starosta „….. nějaký mušovák anebo podobný blb……“.

Jako starosta obce Pasohlávky jsem velmi pobouřen tímto prezentováním místních občanů. Navíc, když obyvatelé zaniklé obce Mušov museli dle rozhodnutí komunistického vedení státu svou obec opustit kvůli výstavbě Novomlýnských nádrží. Většina obyvatel se přestěhovala právě do obce Pasohlávky a stále zde většina obyvatel bývalé obce Mušov žije. Je to urážka všech nuceně vystěhovaných občanů této zaniklé obce.

Cítíme také pobouření, že na takto stupidním seriálu se podílel i Vinařský fond a Jihomoravský kraj, kteří na vznik seriálu přispívali ze svých rozpočtů.

Další pobuřující zprávou je, jak si producent seriálu Vinaři zařídil svůj byznys v Mikulově (místní část Mušlov) a v rámci seriálu Vinaři jej bude propagovat. Je to další rána pod pás místním podnikatelům, kdy si producent seriálu propaguje svůj byznys.

S pozdravem Tomáš Ingr, starosta obce Pasohlávky

Čtěte také:

Hejtman Hašek si zaplatil propagaci Jihomoravského kraje. Dal dva miliony, aby se zjistilo, že Moraváci jsou líní ožralové!

 

Vinaři hnuli žlučí Pálavanům, takhle už u nich mluví prý jen policajt z Hustopečí. Primo, nauč se tu moravštinu pořádně!

Tomáš Ingr je sympatický pán, který se hned tak nerozčílí. Ale každonedělní trápení s Vinaři ho zvedlo ze židle. „Tady v okolí Pálavy na to nadávají snad úplně všichni,“ prozradil nám. „Na takový hnus se dívat nebudeme,“ dodal ještě pan starosta. Ptali jsme se také, co říká podpoře Jihomoravského kraje a jmenovitě hejtmana Haška seriálu. „Hašek je Jihomoravák, bydlí v Prásově. Já myslím, že tu podporu jim dal v době, kdy ani scénář nebyl k dispozici,“ brání rodáka starosta s tím, že podle něj na kraji netušili, co to bude za stupiditu, jak seriál sám nazval.

Tomáš Vican je „borec“, reklamu ovládá

Ptali jsme se také na producenta seriálu, jehož v dopise zmiňoval. Pro informaci nutno dodat, že Vican má na kontě megaúspěšné Bobule.  Vican je také vinař, který vystudoval mezinárodní obchod a marketing na univerzitě až v dalekém britském Nottinghamu. Před lety v Brně založil Vinnou galerii, jeho další podnikání je ale v Mikulově. Právě ve zmíněném Mušlově má prý rodinnou farmu, kde vyrábí sýr. A tahle farma se v seriálu podle starosty také objeví, což Tomáš Ingr považuje za nefér zvýhodnění producentova podnikání…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová