Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hrůzný nález: Těla zavražděných miminek našla policie zakopaná ve sklepě

19.07.2013
Hrůzný nález: Těla zavražděných miminek našla policie zakopaná ve sklepě

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Policie, ilustrační foto

KRIMI Těla tří mrtvých dětí našli policisté ve čtvrtek večer ve Vlasaticích na Brněnsku. Podle mluvčího Bohumila Maláška nezemřela přirozenou smrtí. Případem se zabývají brněnští kriminalisté. Vražedkyně, jejich vlastní matka, se k brutálnímu činu prý už doznala.

„Z prvního vyšetřování vyplynulo, že děti pravděpodobně nezemřely přirozenou smrtí. Kriminalisté na případu intenzivně pracují a podrobnější informace z vyšetřování poskytnou v pátek," uvedl Malášek ve čtvrtek.

Přítomnost policistů v obci potvrdil starosta Vlasatic Pavel Pekař. „Vím jen, že se u nás na obecním úřadě stavovali policisté. Nicméně nebyl jsem přímo u toho, takže konkrétní podrobnosti nevím. Má ale jít o novorozence," řekl Pekař pro idnes.cz.

„Brněnští kriminalisté již několik hodin vyšetřují hrůzný nález tří mrtvých dětských těl, které objevili ve čtvrtek v jednom z domů ve Vlasaticích na Pohořelicku. Z prvního vyšetřování vyplynulo, že děti pravděpodobně nezemřely přirozenou smrtí," uvedl ve čtvrtek večer krajský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Matku, která se k vraždě dětí přiznala, už zadržela policie. Podle informací MF DNES se případ týká zhruba třicetileté ženy a jejího pětatřicetiletého partnera, kteří v obci žijí. Ve Vlasaticích bydleli se dvěma malými dětmi. Žena přitom podle místních měla být znovu těhotná.

Obyvatelé Vlasatic jsou podle zpravodaje Práva od časného pátečního rána před svými domy a nemluví o ničem jiném. Případ policisté vyšetřují od čtvrtečního večera.

Policisté už zadrželi matku dětí, která se podle informací Novinek k jejich zabití přiznala. Oficiálně nepotvrzené informace mluví o tom, že žena už před časem zabila svá dvojčata a v posledních dnech pak i novorozeně. Kdy přesně děti zemřely, určí až pitva a soudní patolog.

Zřejmě problémová rodina

Podle sousedů nikdo ve vesnici nevěděl, že žena čekala dvojčata. „Své těhotenství zakrývala. Nosila dlouhé svetry a neví se, kdy přesně porodila,“ řekl Právu jedna z obyvatelek Vlasatic. „Tolik lidí si přeje mít děti a ona je zabije. Celou noc jsem nemohla spát. Jsem z toho úplně na nervy od chvíle, kdy přijela kriminálka,“ uvedla sousedka.

Těla zabitých dvojčat matka údajně zakopala ve sklepě svého domu.

Podezřelá má další dvě děti ve věku 6 a 11 let. Podle sousedů v minulosti pracovala jako instruktorka autoškoly a instruktorka hasičů. Obyvatelé Vlasatic mluví o tom, že ji k vraždám mohla dohnat neutěšená rodinná situace a také to, že ona i její manžel podle sousedů holdovali alkoholu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace