Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Další hrůzné detaily čtyřnásobné vraždy v Brně: Američan měl oběti zohavit sekerou

06.06.2013
Další hrůzné detaily čtyřnásobné vraždy v Brně: Američan měl oběti zohavit sekerou

Autor: Policie ČR

Popisek: Kevin Dahlgren podezřelý ze čtyř vražd.

KRIMI 22. května byla ve svém domě v Brně-Ivanovicích zavražděna čtyřčlenná rodina - matka, otec a dva synové, z nichž jeden byl nezletilý. Podezřelým je dvacetiletý americký občan Kevin Dahlgren, nyní ve vazbě v USA.

Šéf jihomoravské kriminálky Antonín Hrdlička již před týdnem na tiskové konferenci uvedl, že za svou praxi nic tak extrémního nezažil. „Za svou praxi nic podobného nepamatuji," uvedl doslova. Česká média doposud přinesla několik informací, o nichž však policie odmítá spekulovat. Co je ovšem víceméně potvrzeno?

Obzvlášť brutální způsob

Vraždy se měly udát postupně, útočník si prý na své oběti počkal. Podle kriminalistů byly vraždy provedeny obzvlášť brutálním způsobem. Měly být použity nože a sekera. Pachatel své oběti zabalil do textilií, měl je umístit v garáži domu a minimálně tři ze čtyř těl se pokusil spálit. Dýmu z tohoto ohně si všimli sousedé a zavolali hasiče, kteří následně objevili oběti. Toto se mělo udát ve středu večer kolem desáté hodiny 22. května. V té době pravděpodobně již nebyl v Česku. Policie posléze vyhlásila pátrání po Kevinovi Dahlgrenovi a kontrolovala i hraniční přechody.

Dahlgren údajně poslal SMS svému známému, který mu našel místo anglického lektora na brněnské univerzitě, že mu za vše děkuje, ale že je na cestě do Vídně. Dále měl podle deníku Krone poslat textovou zprávu své kamarádce, v níž se přiznal, že právě zabil čtyři lidi a že je na cestě do Vídně. Informace byla českou policií označena jako nepravdivá. Na tuto cestu použil podle rakouských deníků motorku, česká policie to však popřela (motorka jeho strýce nechyběla) a později uvedla, že do Rakouska odjel taxíkem. Taxikář, jehož ve středu našla televize Prima, si prý nevšimnul žádných zvláštních okolností, které by svědčily o Dahlgrenově nervozitě.

Dahlgren zapírá

Dahlgren po svém zatčení FBI americké policii vypověděl, že rodinu již našel zavražděnou při návratu do domu a protože se bál, rozhodl se utéct. Nyní čeká na rozhodnutí soudu. Česká republika má od zatčení lhůtu 60 dnů, aby požádala o jeho vydání. Pokud argumenty naší policie Amerika neuzná, Dahlgren bude nevinný.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace