Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jedenáct let jí bil a znásilňoval, 3. srpna 2011 ale přišel s láhví vína a bonboniérou. Z domu ho už odvážela policie, pro jeho ženu bylo pozdě, ubodal ji. A teď z basy terorizuje celou rodinu

28.09.2016
Jedenáct let jí bil a znásilňoval, 3. srpna 2011 ale přišel s láhví vína a bonboniérou. Z domu ho už odvážela policie, pro jeho ženu bylo pozdě, ubodal ji. A teď z basy terorizuje celou rodinu

Foto: Nakladatelství Millenium

Popisek: Simona Monyová: Její knížky se stále prodávají

Vraha spisovatelky Monyové předčasně, zdá se, nepustí. Boris Ingr, který dostal 15 let za brutální vraždu vlastní ženy, spisovatelky Simony Monyové, nedosáhl obnovení soudního procesu. Svou ženu zabil před pěti lety šesti ranami nožem. Oblíbená spisovatelka byla na místě mrtvá.

A proč vrah touží po novém procesu? V žádosti o obnovu řízení Ingr uvedl, že se mu díky písemné komunikaci s psychiatrem až nyní vybavily nové vzpomínky na osudný den. Manželka jej prý v emočně vypjaté situaci bodla, a teprve poté se chopil většího nože a začal se s ním ohánět proti manželce, přičemž jí způsobil několik bodných zranění. Jenže soud to vidí jinak.

Vyskočil z okna a pak šel po ženě nožem

Soudní znalci totiž už dříve uvedli, že si Ingr svá zranění způsobil sám. Co se osudný večer před pěti lety v Brně stalo? Ingr ten večer přišel domů s lahví vína a bonboniérou. Řekl, že jde uspat jejich sedmiletého syna. Monyová seděla na zahradě se dvěma kamarádkami a souhlasila. Ingr pak prý před očima vlastního dítěte otevřel okno a vyskočil z něj. Z malé výšky dopadl na auto před domem, vážně se nezranil. Pak došlo k hádce, při které Ingr ženu napadl nožem. Záchranářům, kteří na místo přijeli, se navíc přiznal, později už ale vinu popíral, tvrdil, že si nic nepamatuje.

Děti drží spolu

Po zavražděné spisovatelce zbyly čtyři děti. Ty dnes bydlí stále spolu. Nejstarší syn Michal Ingr (28) s manželkou Aničkou založili nakladatelství a vydávají maminčiny knížky. „Prodávají se stále dobře, nejvíce poslední Srdceboly, pak Matka v krizi a Matka v koncích. A dotahuje se i Blonďatá stíhačka,“ prozradil Blesku nejstarší syn Michal. Bydlí v jednom z brněnských domů s manželkou, vedle něj mladší bratr Dominik (22) a v dalším bytě žije se svou obětavou tetou nejmladší ze sourozenců, Šimon (11), chlapec, který byl svědkem tragické hádky rodičů.

Otec je tyranizuje i z basy

A otec dětí, vrah jejich matky, nedá pokoj ani z kriminálu. „Z vězení stále protahuje jiné soudy různými odvoláními a dovoláními. Napadá například soud o zbavení rodičovských práv, ale i svůj soud ohledně samotného činu,“ řekl Blesku jeho syn, Michal Ingr. Dědické řízení je proto aktuálně pozastaveno, dokud nebudou všechny soudní spory, které vrah vede z basy, pravomocně ukončeny. Vrah svým synům prý z vězení píše, oni s ním ale nekomunikují.

11 let mučení a teroru

Jejich matku prý totiž týral několik let před tím, než ji 3. srpna 2011 v jejím domě v brněnských Obřanech ubodal. „Simona se mi svěřila, že ji manžel jedenáct let bil a znásilňoval. Vyhrožoval jí také opakovaně i smrtí. Určitě ji zavraždil právě on,“ svěřil exkluzivně Novinkám nejbližší přítel zavražděné. „Simona mě několikrát informovala o hrůzách, které se u nich doma děly. Muž ji měl znásilnit dokonce prý i před nejmladším synem. Bohužel jsem se domníval, že přehání a nepřikládal jejím tvrzením takovou váhu. Vím, že poslední půlrok opakovaně ležela v nemocnici, ale nespecifikovala důvody hospitalizací. Kdoví, jestli to nebylo kvůli domácímu násilí,“ dumá známý rodiny.

Nadělal dluhy, o kterých Monyová nevěděla

Krize mezi manželi se naplno rozhořela rok před vraždou, kdy do domu spisovatelky vtrhli exekutoři. „Simona neměla vůbec tušení o tom, jak se její manžel šíleně zadlužil. Musela za něj zaplatit kolem miliónu a půl korun. Přestala mu ale důvěřovat a to se na jejich vztahu odrazilo,“ uvádí přítel rodiny.

Na konci června se rozhodla manžela zbavit.  „Musela ho nechat vykázat z domu a vystěhovat. Dům jí hlídala ochranka. Dokonce ji prý znásilnil před jejím nejmladším synem, bil ji a vyhrožoval jí smrtí. Tvrdila mi i to, že ji znásilňoval několik let. Za posledních pár měsíců zhubla na třiačtyřicet kilogramů a měla vážné psychické problémy,“ uvedl spisovatelčin přítel.

Myslela si, že se násilníka zbavila. Jenže 3. srpna přišel s láhví vína a bonboniérou. Z domu, odkud ho spisovatelka nechala vykázat, už ho odvážela policie. Pro Simonu ale bylo pozdě…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová