Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Fanoušci známého motocyklového podniku mohou jásat: Velká cena v Brně se pojede dál! Právě dnes došlo k podpisu zásadní smlouvy. Známe ceny lupenů

11.01.2016
Fanoušci známého motocyklového podniku mohou jásat: Velká cena v Brně se pojede dál! Právě dnes došlo k podpisu zásadní smlouvy. Známe ceny lupenů

Foto: Jihomoravský kraj

Popisek: Grand Prix

FOTOGALERIE Veřejný sektor jako pořadatel Grand Prix Česká republika v letech 2016 až 2020, to je model, který Jihomoravský kraj prosazoval už od roku 2014, aby bylo pořádání známého motocyklového podniku transparentní. Zástupci Spolku pro GP, který vznikl v říjnu 2015, podepsali v pondělí 11. ledna 2015 promotérskou smlouvu se společností Dorna Sports.

Smlouvu podepsali výkonný ředitel společnosti Dorna Sports Carmelo Ezpeleta (na snímku níže uprostřed), jihomoravský hejtman Michal Hašek (na snímku vpravo) a primátor města Brna Petr Vokřál jako zástupci Spolku pro GP ČR Brno.

Psali jsme: 

Hejtman Hašek a primátor Brna učinili další krok ke konání Grand Prix ČR. Spolek čeká na jediné - potvrzení od státu, že uvolní finance 

Problémy kolem Automotodromu nekončí. Hejtman rozdýchává, že nedostal do ruky kompletní audit: „Nepotřebuji od primátora rozhodnutí jak od monarchy" 

Hejtman Hašek: Pokud pořadatel Grand Prix ČR odmítá veřejnou kontrolu, nemůže čekat od kraje žádné peníze

 

Na podporu motocyklové Grand Prix ČR směřuje 50 milionů korun z veřejných peněz. Sice se měly nejdřív splatit dluhy z loňského ročníku, ale…

Chtěl bych na prvním místě poděkovat ministryni školství Kateřině Valachové, protože nebýt jejího vstupu do jednání a následného angažmá celé vlády, tak bychom zde dnes neseděli. Nebylo by v možnostech pouze kraje a pouze města Brna dát takovéto garance a být dnes u podpisu pětileté smlouvy, která naplňuje sen řady tisíců fanoušků motorismu, že se Velká cena v Brně jede dál. Velké poděkování patří společnosti Dorna za trpělivost. Jsem rád, že ta více než roční jednání nakonec dnes vrcholí podpisem smlouvy," uvedl hejtman Michal Hašek, jenž poděkoval také předsedkyni představenstva Automotodromu Brno Ivaně Ulmanové.

Hejtman Hašek poděkoval předsedkyni představenstva Automotodromu Brno Ivaně Ulmanové

Jsem pyšný, že jsme jako první v České republice ukázali, že se umějí spojit veřejný sektor, vláda, region i město a zajistí stabilitu pro pořádání takovéto velké sportovní akce. Nemá to obdobu v České republice, věřím, že nejen v této věci budeme průkopníky, že se něco podobného podaří třeba i u významné sportovní infrastruktury, která se týká Brna a jižní Moravy," doplnil hejtman s tím, že chce popřát závodům, aby v těch příštích pěti letech byla Velká cena České republiky i nadále významným motoristickým sportovním podnikem, přilákala řadu fanoušků jak z České republiky, tak ze zahraničí, a byla tou nejlepší možnou reklamou motoristickému sportu, městu Brnu i Jihomoravskému kraji.


Jednání, které dospělo k podpisu smlouvy, trvalo  několik měsíců

Jsem velmi rád, že se tady scházíme, jednání trvalo několik měsíců a bylo složité ani ne kvůli tomu, že by bylo těžké sdohodnout se, ale protože bylo nutné do smlouvy inkorporovat velmi mnoho věcí. Chtěl bych vyjádřit především díky paní ministryni Valachové, panu hejtmanu Haškovi a panu primátoru Vokřálovi za to, že podnikli tuto iniciativu ve vytvoření Spolku a podpisu této smlouvy. Pro nás jako firmu, která organizuje Moto GP, je velmi důležité, aby brněnský okruh, tak významný a zásadní, byl součástí kalendáře závodů v následujících letech. Proto bych chtěl ještě jednou poděkovat Vládě České republiky, Jihomoravskému kraji, městu Brnu a Autodromu Brno za to, že jsme mohli dosáhnout takovéto dohody," sdělil Carmelo Ezpeleta. 

Podepsání promotérské smlouvy umožní Spolku pokračovat v přípravě na konání závodů v letošním roce i v letech dalších. Klíčová budou především výběrová řízení na technické zajištění samotného závodu podle požadavků promotérské společnosti. V nich se předpokládá účast Automotodromu, s nímž je podepsána nájemní smlouva na konání závodů. Výše nájmu je 28 milionů korun za rok, výše zalistovacího poplatku nepřesáhne v průměru 4,1 milionu eur ročně.


Podepsání promotérské smlouvy umožní Spolku pokračovat v přípravě na konání závodů

Po podepsání promotérské smlouvy bude možno zahájit předprodej vstupenek na letošní Grand Prix. V první vlně bude zahájen předprodej na přírodní tribuny. Ceny byly v první vlně zachovány na stejné úrovni jako v roce v roce 2015 stejně jako rozdělení tribun na zóny SILVER a GOLD. Online předprodej vstupenek na přírodní tribuny odstartuje souběžně s veletrhem Regiontour 14. ledna 2016. Za výhodnější ceny budou vstupenky k dispozici i během veletrhu Motosalon, který se v Brně koná od 3. do 6. března 2016. Poté od 7. března naváže druhá vlna předprodeje.

Všechny informace najdou fanoušci dál na webové stránce www.czechgp.com, kterou provozuje Automotodrom Brno. „Cílem nás všech je, aby fanoušci změny pocítili co nejméně. Proto jsme se dohodli s vedením TIC, že dál budeme poskytovat informační servis tak, jak byli návštěvníci Grand Prix zvyklí,“ doplnila předsedkyně představenstva Automotodromu Ivana Ulmanová. Aktuální informace k ročníku 2016 jsou na stránce k dispozici už nyní v češtině, angličtině a němčině. 

Vlevo výkonný ředitel společnosti Dorna Sports Carmelo Ezpeleta, vpravo hejtman Michal Hašek

Ceny vstupenek, které budou v prodeji nejdřív:

Přírodní tribuny                                                          Předprodej do 6. března 2016
GOLD (B,C,D,E,F,G).                                                     1590 Kč
SILVER (B,D,E,G)                                                          1190 Kč
JUNIOR (B,C,D,E,F,G) - děti 2002-2009                             200 Kč
JUNIOR ULTRA (B,C,D,E,F,G) - děti 2010 a mladší            zdarma
SENIOR (B,C,D,E,F,G) - 1949 a starší                              zdarma

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

 

Vložil: Lucie Bartoš