Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Tak kvůli islamistům už prý došlo i na fyzické násilí! Konvičkova aktivistu měli mlátit přímo u stánku v Brně. Skončil v nemocnici

19.06.2015
Tak kvůli islamistům už prý došlo i na fyzické násilí! Konvičkova aktivistu měli mlátit přímo u stánku v Brně. Skončil v nemocnici

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Martin Konvička a Jana Volfová z Bloku proti islámu.

Organizace Islám v ČR nechceme (IVČRN) řeší po problémech s petičním stánkem v Olomouci další nepříjemnost. Tentokrát v Brně.

Nestál za tím muslim. Je to politická akce?

„Náš petiční stánek v Brně byl fyzicky napaden,“ informuje na svém Facebooku nejnovější zpráva organizace Blok proti islámu. Prý po tomto ataku skončil v nemocnici jeden ze členů patřících ke stánku této iniciativy. Podle informací organizace, mezi jejíž nejaktivnější členy patří docent Martin Konvička, pravděpodobně nestál za útokem žádný muslim nebo příznivec islámu, ale tzv. sluníčko, kterým „konvičkovci“ označují své odpůrce.

Protože napadeného Petra Gondora znám osobně, snažil jsem se hlavně získat  informace, zda je v pořádku. Napadli ho zákeřně dva členové hnutí Antifa ze Slovenska, kteří potom vyvěsili své propagační materiály. Já osobně se nebojím toto označit jako mezinárodní incident a za předem připravenou politickou akci," uvedl Dušan Rudecký, záchranář z Otrokovic, který je ve vedení Bloku proti islámu, který se etabloval z iniciativy "Islám v ČR nechceme" (IVČRN).

Takhle přesně vypadala původní zpráva na Facebooku:

BREAKING: náš petiční stánek v Brně fyzicky napaden(!!!) Jeden z týmu skončil v nemocnici.

Prý dostal ránu zrovna když se ohýbal. Pachatelem není zrejmě machometán, ale sluníčko.

Čekáme na další info... jsou zrovna na Policii.

P.S. NEPROJDOU! Ani omylem

Zpráva aktualizovaná po několika hodinách od útoku.

Jen pár dní po jiném incidentu...

Iniciativa "Islám v ČR nechceme" (IVČRN) podobnou situaci řešila již před třemi týdny v Olomouci, kdy na petiční stánek zaútočila skupinka agresivních studentů vyznávajících islámské náboženství.

Kroky organizace Martina Konvičky nedávno vyústily ve vznik občanského sdružení Blok proti islámu. Jeho čelní představitelé už při vzniku v sobotu šestého června řekli, že pokud vláda ustoupí nátlaku evropské Komise, oni budou připraveni začít blokádu hranic a letišť. „V takovém případě zahájíme velkou petiční akci za vystoupení z Evropské unie, pod kterou je třeba získat milion podpisů,“ řekl tehdy Jiří Barták.

Nové občanské sdružení se od samého začátku snaží o co největší propagaci. Téméř každý den se tak lze dočíst výrok, proč je důležité zabránit imigrantům v přijetí na evropskou půdu, a také o tom, jak moc je důležité zabránit šíření islámu v České republice. Minulý týden se tak například ohradil Martin Konvička vůči odpůrcům. „Sluníčka jsou kokoti,“ ulevil si v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace