Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman Hašek: Pokud pořadatel Grand Prix ČR odmítá veřejnou kontrolu, nemůže čekat od kraje žádné peníze

15.04.2015
Hejtman Hašek: Pokud pořadatel Grand Prix ČR odmítá veřejnou kontrolu, nemůže čekat od kraje žádné peníze

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Hejtman Jihomoravského kraje reaguje na prohlášení Automotodrom Brno a.s. o odmítnutí podmínek finanční pomoci 50 milionů korun na Grand Prix ČR, které schválilo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje.

„Obecně konstatuji, že Jihomoravský kraj nabízí Grand prix (GP) ČR pomoc ve výši 50 milionů korun za podmínek schválených Zastupitelstvem Jihomoravského kraje. Jejich podstatou je požadavek transparentního a efektivního hospodaření GP. Pokud se nynější pořadatel bojí transparentního průběhu GP ČR a odmítá veřejnou kontrolu nad jejím průběhem, nemůže počítat s tím, že by se Jihomoravský kraj finančně angažoval na jejím pořádání. Takový postup platí a bude platit vždy pro příjemce veřejných peněz z krajského rozpočtu. Věřím, že pořadatelé ještě znovu zváží naši velkorysou nabídku a přistoupí na ni jako na logické a transparentní řešení.

 

Od mého nástupu do funkce hejtmana, tedy v letech 2009 – 2014 podpořil Jihomoravský kraj ze svého rozpočtu GP ČR částkou 50 milionů korun. Společně s letošní schválenou výjimečnou podporou 50 mil. Kč tak celková výše pomoci společnosti Automotodrom Brno a.s. dosáhne 100 mil. Kč. Takovou podporu nezískal za dobu existence kraje žádný soukromý subjekt. Nabízím pořadatelům GP ČR následující dva týdny na to, aby znovu zvážili a přehodnotili svůj postoj, definitivní stanovisko očekávám do 28. dubna 2015. Bude-li však pro společnost Automotodrom Brno a.s. nepřijatelná transparentnost a efektivnost pořádání GP ČR, bude se muset obejít bez pomoci z krajského rozpočtu, protože by tak došlo k porušení českého i evropského práva."

Čtěte také:

Na podporu motocyklové Grand Prix směřuje 50 milionů

Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace