Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Předseda ODS zabil prase, udělal selfíčko a valil na Prahu: Chceme přesunout peníze od nenasytného státu k občanům. Kdo jim to ještě (už) věří?!

17.03.2015
Předseda ODS zabil prase, udělal selfíčko a valil na Prahu: Chceme přesunout peníze od nenasytného státu k občanům. Kdo jim to ještě (už) věří?!

Autor: Facebook

Popisek: Profesor Fiala na zabíjačce

V minulém sněmovním týdnu představili občanští demokraté hned několik návrhů zákonů, jejichž cílem je přesunout peníze od nenasytného státu k občanům. Strana také vyzvala vládu k rozpočtové odpovědnosti. Předseda, profesor Fiala, na svém Facebooku nejprve demonstroval sepětí s lidem montáží fotografií ze zabíjačky, pak už vyrazil do sněmovny…

ODS navrhuje zrušení daně z nabytí nemovitosti: „Jedná se o dvojí zdanění. Byt si totiž kupujeme z již zdaněných peněz. Stát tak vysaje peníze lidí hned dvakrát. To je nepřijatelné. Daň také neskutečně otravuje život zejména mladým rodinám. Těžko se dostávají k prvnímu bydlení. Věřím, že náš návrh projde: potom lidé ušetří. Pokud si budou chtít koupit byt za milion, ušetří 40 000 korun. To je už v rodinném rozpočtu pořádně cítit. Stát navíc na této dani vybere pouze 9 miliard, přitom jen letos rozhází 10,5 miliard, když navyšuje provozní výdaje. Naléháme na vládu: nechte peníze lidem, vědí lépe než vy, jak s nimi naložit,“ vysvětluje předseda ODS Petr Fiala.

ODS také vypracovala novelu zákona o stavebním spoření: „Touto novelou reagujeme na problém s chybným výkladem zákona, který žene rodiny až k opatrovnickým soudům a komplikuje jim život. Rodiče nemohou nakládat se stavebním spořením svých dětí, když jim např. chtějí předělat pokoj. Rodiče mají mít právo s těmito penězi nakládat, zejména, pokud je sami spoří. Není důvod vláčet zodpovědné rodiče po soudech,“ popisuje problém Petr Fiala.

Evergreen - finanční ústava 

Občanští demokraté dlouhodobě usilují o přijetí „finanční ústavy“, která by donutila levicové vlády k rozpočtové odpovědnosti. Návrh, se kterým však přichází tato vláda, je vykastrovaný: „Došlo k dramatickému zmírnění všech důležitých parametrů. Je možné říct, že zbyl jenom nadpis. Považujeme za skandální, že návrh neobsahuje žádné dopady špatného hospodaření na osud vlády, ani na platy politiků. Proto předložíme pozměňovací návrhy, které budou obsahovat odpovědnost politiků za zadlužování naší země. Jestli se parametry zpřísní, návrh podpoříme, nebudeme však hlasovat pro návrh, který nezabrání plýtvání vlády,“ zdůvodňuje místopředseda ODS Martin Novotný.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace