Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Corrupt Tour míří do Brna, proklepne primátora i záchodky za 3 miliony

10.04.2013
Corrupt Tour míří do Brna, proklepne primátora i záchodky za 3 miliony

Autor: Veronika Vindišová

Popisek: Slavný brněnský „orloj“

Vysokoškolské tituly brněnského primátora Romana Onderky, činnost Turistického informačního centra (TIC) nebo odsun hlavního nádraží. Témata, která hýbou Brnem. Jejich korupční potenciál přiblíží pravděpodobně už od května pražská cestovní agentura Corrupt Tour, která pořádá korupční zájezdy v Praze, Karlových Varech nebo Ústí nad Labem.

Obrovský úspěch netradičních výletů dokazují předem beznadějně zarezervovaná místa. A v Brně to pravděpodobně nebude jinak. „Už teď se nám ozývají zájemci o rezervace, jedna paní chtěla zamluvit rovnou čtyři místa,“ informoval Pavel Kotyza z Corrupt Tour. Doplnil, že náměty na místa, na které by měla agentura zavítat, mohou zájemci posílat na emailovou adresu - m');.

Trasu zájezdů pomáhali cestovní agentuře sestavovat známí brněnští aktivisté Svatopluk Bartík a Matěj Hollan. Se zástupci Corrupt Tour se setkali na podzim, když přijeli do Brna mapovat zdejší korupční prostředí. Navštívili magistrát, infostánek v Joštově ulici ještě pod vedením TIC a prohlédli si netradiční orloj na náměstí Svobody. Sraz si naplánovali u luxusních záchodků také v Joštově ulici, které stály téměř tři miliony korun. „Nepochybuji o tom, že korupční zájezdy v Brně budou mít úspěch,“ je přesvědčený Bartík.

Český unikát

Korupční zájezdy jsou unikátem nejen České republiky, ale nemají obdobu ani v jiných státech. Politolog Masarykovy univerzity Michal Pink nemá přesto na projekt příliš optimistický názor. Tvrdí, že ani sami lidé nedovedou v dnešní době rozpoznat, co není a co už je korupce. „Stačí se podívat na výsledek podzimních voleb. Krajské ovládla strana, jejíž bývalý hejtman právě sedí ve vazbě za podezření z korupčního jednání,“ upozornil Pink.

První autobus vypravila agentura Corrupt Tour v únoru 2012. Kromě korupčních památek v Praze nebo Karlových Varech sklidil obrovský úspěch také zájezd tematický, věnovaný dnes už bývalému prezidentovi Václavu Klausovi a jeho propojení s pražským magistrátem. Jak uvedl Kotyza, také vstupenka na výlet po Brně bude stát obvyklých 399 korun. „Opět nabídneme skupinové slevy,“ uzavřel.

Veronika Vindišová

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace