Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Protiislamisté vysvětlují, proč do Brna na demonstraci nepozvali Okamuru. Důvod je nasnadě, vnitrostranický puč

13.02.2015
Protiislamisté vysvětlují, proč do Brna na demonstraci nepozvali Okamuru. Důvod je nasnadě, vnitrostranický puč

Autor: Hans Štembera

Popisek: Martin Konvička, šéf iniciativy „Islám v ČR nechceme"

Hnutí „Islám v ČR nechceme" (IVČRN) nehodlá na svou valentýnskou demonstraci v metropoli Jihomoravského kraje zvát žádné politiky. To se prý týká i Tomia Okamury, v jehož straně právě probíhá puč.

Protiislamistické hnutí  pořádá tuto sobotu 14. února od 16:00 hodin na Moravském náměstí demonstraci za mír, svobodu a demokracii. Mezi řečníky má být kromě hlavního představitele hnutí Martina Konvičky také exmuslimka Pavlína Bitarová, Jair Jerochim – rabín, kantor, kabalista, duchovní poradce, zpěvák, herec a moderátor, dále starosta městské části Brno-Bystrc Tomáš Kratochvíl,  Yekta Uzunoglu – Kurdský lékař či Jiří Barták a Václav Bošek.

Šíření nenávistné ideologie je v Evropě pořád ještě trestné

„Jde nám o otevřenou diskusi a hledání řešení, ve kterém Evropa naprosto selhala,“ píší o demonstraci její organizátoři a pokračují: „Šíření nenávistné ideologie je v Evropě pořád ještě trestné. Nacismus také nesmíte propagovat, šířit a vyučovat. A o to jde. Islám stojí před nutností reformace. Islám jako ideologie je špatně, šaría je neslučitelná s demokracií i podle Evropského soudu pro lidská práva.“

Událost může dopadnout různě. Na internetu lze totiž zaznamenat, že se chystají i protiakce. Demonstraci bude oponovat kontrademonstrace svolaná hnutím Žít Brno a stranou Zelených. „Máme již přislíbenou účast několika senátorů, kulturních činitelů, církevních hodnostářů. Účast zvažuje ombudsmanka ČR, paní Šabatová a další. Usilujeme rovněž o co největší podporu ze strany neziskových organizací,“ citoval docent Konvička z mailu, jímž organizátoři kontrademonstrace oslovují veřejnost.

Pozván, nepozván. O tom to není

Tomio Okamura, který se v mnoha ideových bodech ztotožňuje s iniciativou „Islám v ČR nechceme", pozván osobně nebyl. Podle tiskového mluvčího protiislamistů v tom není žádné pozadí, související s aktuálním pučem v jeho straně Úsvit přímo demokracie, od níž se odštěpila frakce. IvČRN je nestranická iniciativa, sdružující lidi různých politických preferencí. Nadále vítáme spolupráci se všemi politiky, kteří vnímají nebezpečí islámské expanze pro naši zemi, ale odmítáme se jakkoli zapojovat do vnitrostranických sporů jednotlivých politických stran," reagoval na dezinformace mluvčí protiislamistů Artur Fišer.

Na valentýnskou demonstraci v Brně tedy nebyl zván Tomia Okamura ani jiní politici, pozvány byly zajímavé osobnosti spojené více nebo méně s Brnem. Důležité jsou jejich životní příběhy a zkušenosti nejen s islámem," podotkl Fišer s tím, že iniciativa doufá, že novela církevního zákona, kterou Martin Konvička přinesl do klubu Úsvitu, projde Poslaneckou sněmovnou a bude podpořena politiky napříč politickým spektrem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace