Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brno chce trumfnout Ples v Opeře: Podávat se budou steaky z tuňáka, mušle Svatého Jakoba, vepřová líčka, grilovaná kachní foie gras. A zbytky prý dostanou bezdomovci...

11.01.2015
Brno chce trumfnout Ples v Opeře: Podávat se budou steaky z tuňáka, mušle Svatého Jakoba, vepřová líčka, grilovaná kachní foie gras. A zbytky prý dostanou bezdomovci...

Foto: Valoria

Popisek: Moderátoři Lukáš Pavlásek a Josef Polášek lezli na tiskové konferenci novinářům do talířů a obdobnými 'žertíky' prý chtějí mimo jiné bavit i plesové hosty

Ples jako Brno, který je nejdražší akcí sezony, je kritizován za neuvěřitelnou rozmařilost. Organizátoři se však brání, že luxusní lahůdky, které na stolech zbudou, nepřijdou nazmar. Armáda spásy je rozdá bezdomovcům. Na co všechno se mohou těšit?

Ples jako Brno aspiruje na akci sezony a přinejmenším bude nejdražší. Ten letošní se bude konat v sobotu 17. ledna v Richard Adam Gallery v ulici Ve Vaňkovce a nejnáročnější kapitolou jeho příprav je jídlo. Megalomanský raut se stal terčem kritiky už předem, je totiž velmi snadné spočítat, že takovou spoustu jídla nemohou hosté ani při nejlepší vůli zkonzumovat. Co se zbytky? Na luxusních lahůdkách si prý pochutnají brněnští bezdomovci.

Ústřice a tuňáka rozdá Armáda spásy

Raut pro zhruba 600 hostů zabere 800 metrů čtverečních a většina jídla se bude připravovat na místě před zraky hostů včetně porcování obřího tuňáka. Letošními specialitami mají být steaky z tuňáka, mušle Svatého Jakoba, vepřová líčka, grilovaná kachní foie gras či jehněčí panenka. Množství těch nejluxusnějších specialit je plánováno tak, aby jich byl až do poledních minut akce stále dostatek.

Jakmile vyšly informace o velkoleposti pohoštění na veřejnost, pořadatele doslova zavalila obrovská vlna kritiky na sociálních sítích a ze strany ekologických aktivistů kvůli extrémnímu plýtvání. „Uzavřeli jsme dohodu s Armádou spásy. Těsně po skončení plesu veškeré pokrmy zabalíme a přepravíme do azylových domů, kde k nim budou mít přístup lidé v nouzi. Jídla bude dost minimálně pro 100 lidí,“ slíbil na tiskové konferenci organizátor plesu Tomáš Pakosta.

Zbytky z luxusního rautu budou okamžitě po ukončení plesu převezeny do brněnských azylových domů

Zbytky z luxusního rautu budou okamžitě po ukončení plesu převezeny do brněnských azylových domů

Brněnské štatl chce trumfnout Ples v Opeře

Blížící se ples je letos nejdražší akcí plesové sezóny už podle minimální ceny vstupného, které činí 4780 korun, nejdražší VIP ‘lupeň‘ přijde na 15 125 korun. Za tuto cenu budou mít hosté kromě nejlepších míst v sále například láhev šampaňského či neomezenou konzumaci míchaných nápojů. Starat se o ně bude zhruba stovka hostesek a číšníků, oblečených do plesových šatů, ušitých na míru jen pro tuto příležitost. Mimořádně efektní novinkou sezony má být floristická výzdoba ze živých květů, jejíž součástí bude i kytice pro každého hosta. V nabídce nápojů bude kromě míchaných koktejlů dvacet druhů vína.

Večer budou moderovat dva přední brněnští komici Lukáš Pavlásek a Josef Polášek, jejichž vstupy s malými hereckými etudami mají večeru dodat patřičný spád. Zahraniční hvězdy zastoupí britská zpěvačka Nicol Lawrence. Ctitelé klasické plesové zábavy jistě ocení stálici české scény, Big Band Felixe Slováčka, který se svými pečlivě vybranými muzikanty zahraje swingové, muzikálové i populární skladby. Připravuje se i řada dalších tanečních a zábavných show.

Velkorysá bude i charita

I letošní brněnský ples se těší velkému zájmu známých osobností, takže se hosté budou moci setkat s řadou hvězd. Chybět nebudou mimo jiné herečka Simona Stašová a Chantal Poullain či modelky Eliška Bučková a Lucie Křížková-Váchová. Kdo je chce spatřit na vlastní oči, bude mít jedinečnou příležitost.

Akce si ale klade za cíl myslet kromě skvělé zábavy i na potřebné, a tak se opět uskuteční i charitativní aukce. „Minulý rok vynesla dražba obrazů 200 tisíc korun na charitu. Dražba bude letos také,“ dodal Tomáš Pakosta, majitel pořádající produkční agentury Valoria. A kromě řady luxusních cen se v ní letos bude prý dražit dokonce i automobil.

Rekordně rychle vyprodáno

Všech 600 vstupenek bylo rekordně rychle vyprodáno již v prosinci, během pouhých dvou týdnů, a tak organizátoři mírně navýšili kapacitu. „Momentálně je opět vyprodáno, další navyšování kapacity ale neplánujeme. Největší zájem byl o vstupenky nejdražší, v rámci nichž mají hosté k dispozici kupříkladu osobního číšníka a limuzínu,“ prozradil pořadatel Bedřich Snášel.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská