Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Největší areál dopravní výchovy bude mít i zámeček a in-line dráhu. Se vším všudy zhruba za sto milionů

09.01.2015
Největší areál dopravní výchovy bude mít i zámeček a in-line dráhu. Se vším všudy zhruba za sto milionů

Autor: Ateliér Brno s.r.o.

Popisek: Vizualizace části Areálu dopravní výchovy

V rámci výstavby dopravního areálu v lokalitě Riviéry, který má být největším v celé republice, chce Brno vybavit nový prostor pomůckami pro dopravní vzdělávání včetně dovybavení „zámečku“, který bude rovněž nově zrekonstruován.

Brněnští konšelé schválili žádost o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod na druhou etapu projektu „Areál dopravní výchovy“ s tím, že předpoklad celkové investice činí 6,9 milionů korun. V tom je ovšem zahrnuta už dotace od Evropské unie ve výše až 85 procent všech předpokládaných výdajů.

Součástí zmíněné druhé etapy má být jak zmíněné vybavení dopravního hřiště, tak kompletní vybavení „zámečku" - mělo by jít o nábytek, trenažery, technické pomůcky a podobně. Investice do oprav celého prostoru je ve výši 93,9 milionů korun.

V záměru nechybí síť cyklostezek

Součástí celého projektu opravy Areálu dopravní výchovy jsou tyto tři základní prvky. Prvním je vybudování zčásti krytého dopravního hřiště, které je rozšířením infrastruktury pro dopravně-vzdělávací aktivity pro školská zařízení i pro veřejnost s centrem vzdělávání, osvěty, prevence a bezpečnosti ve městě Brně. Základem dopravní výchovy bude dopravní hřiště se sítí stezek pro cyklisty a dopravním značením, kde je možno navodit řadu dopravních situací.

Druhou vizí je kompletní rekonstrukce „zámečku“, který bude následně využíván Městskou policií Brno pro teoretickou část výukových programů dopravní výchovy a zároveň jako administrativní část areálu. Rekonstrukce objektu „zámečku" navrátí vzhled i vnitřní uspořádání do jeho původní podoby.

Do třetice se očekává kompletní renovace exteriérů – je tím myšlena výstavba in-line dráhy, opravy chodníků a komunikací, sadové úpravy, nový mobiliář, rekonstrukce altánu před budovou zámečku a podobně.

Programy v dopravně-výchovném areálu budou připravovány nejen pro rodiny s dětmi, ale rovněž pro seniory, kteří využijí simulátory, trenažéry a dopravní hřiště pro nácvik krizových situací. Speciální výuka je již připravena i pro děti z mateřských a základních škol, pro děti s vadami řeči, sluchu, zraku, tělesným a mentálním postižením. Dopravní hřiště poskytne zázemí pro různé skupiny návštěvníků s rozlišným tematickým zaměřením dopravní výchovy. Například rodiny s dětmi mohou nacvičovat usazení dítěte ve vozidle, poutání bezpečnostními pásy, vhodný výběr a usazení dětských autosedaček, převážení a zabezpečení malých zvířat v kabině vozidla a mnoho dalších souvisejících aktivit. Řadu informací získají také cyklisté. Rodiče se dozví, jak převážet děti, proč používat přilby, jak je správně vybrat a upevnit, význam reflexních prvků. Cyklisté budou informování o povinné a doporučené výbavě kola a vhodném oblečení. 

Historie areálu Riviéra sahá až do počátku 19. století, ve kterém byla Dr. Baierem vystavěna klasicistická budova Lázní. Záměr vytvoření koupelových lázní se však u Brňanů nesetkal s velkým obdivem, a proto byl komplex pro jiné účely prodán. Areál od této doby prošel několika změnami a vystřídal také několik vlastníků. Díky těmto častým vlastnickým změnám, nešetrnému zacházení a také nespornému vlivu času, je nyní nezbytné vynakládat velké úsilí, aby bylo stále prostředí Koupaliště Riviéra zvelebováno a sloužilo ke spokojenosti široké veřejnosti. Areál Riviéra se skládá ze dvou na sebe navazujících celků – z volné zóny a placené bazénové části. Volná zóna je bezplatně přístupná veřejnosti. Návštěvníci mohou využít volného průchodu areálem, a to od hlavního vchodu z ulice Bauerova k zadní bráně u splavu, která navazuje na cyklistickou stezku. Tato zóna je tedy návštěvníkům volně k dispozici ať už pro procházku, projížďku na kole nebo kolečkových bruslích.

Výstavba nového areálu probíhá od srpna lońského roku.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace