Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Největší areál dopravní výchovy bude mít i zámeček a in-line dráhu. Se vším všudy zhruba za sto milionů

09.01.2015
Největší areál dopravní výchovy bude mít i zámeček a in-line dráhu. Se vším všudy zhruba za sto milionů

Autor: Ateliér Brno s.r.o.

Popisek: Vizualizace části Areálu dopravní výchovy

V rámci výstavby dopravního areálu v lokalitě Riviéry, který má být největším v celé republice, chce Brno vybavit nový prostor pomůckami pro dopravní vzdělávání včetně dovybavení „zámečku“, který bude rovněž nově zrekonstruován.

Brněnští konšelé schválili žádost o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod na druhou etapu projektu „Areál dopravní výchovy“ s tím, že předpoklad celkové investice činí 6,9 milionů korun. V tom je ovšem zahrnuta už dotace od Evropské unie ve výše až 85 procent všech předpokládaných výdajů.

Součástí zmíněné druhé etapy má být jak zmíněné vybavení dopravního hřiště, tak kompletní vybavení „zámečku" - mělo by jít o nábytek, trenažery, technické pomůcky a podobně. Investice do oprav celého prostoru je ve výši 93,9 milionů korun.

V záměru nechybí síť cyklostezek

Součástí celého projektu opravy Areálu dopravní výchovy jsou tyto tři základní prvky. Prvním je vybudování zčásti krytého dopravního hřiště, které je rozšířením infrastruktury pro dopravně-vzdělávací aktivity pro školská zařízení i pro veřejnost s centrem vzdělávání, osvěty, prevence a bezpečnosti ve městě Brně. Základem dopravní výchovy bude dopravní hřiště se sítí stezek pro cyklisty a dopravním značením, kde je možno navodit řadu dopravních situací.

Druhou vizí je kompletní rekonstrukce „zámečku“, který bude následně využíván Městskou policií Brno pro teoretickou část výukových programů dopravní výchovy a zároveň jako administrativní část areálu. Rekonstrukce objektu „zámečku" navrátí vzhled i vnitřní uspořádání do jeho původní podoby.

Do třetice se očekává kompletní renovace exteriérů – je tím myšlena výstavba in-line dráhy, opravy chodníků a komunikací, sadové úpravy, nový mobiliář, rekonstrukce altánu před budovou zámečku a podobně.

Programy v dopravně-výchovném areálu budou připravovány nejen pro rodiny s dětmi, ale rovněž pro seniory, kteří využijí simulátory, trenažéry a dopravní hřiště pro nácvik krizových situací. Speciální výuka je již připravena i pro děti z mateřských a základních škol, pro děti s vadami řeči, sluchu, zraku, tělesným a mentálním postižením. Dopravní hřiště poskytne zázemí pro různé skupiny návštěvníků s rozlišným tematickým zaměřením dopravní výchovy. Například rodiny s dětmi mohou nacvičovat usazení dítěte ve vozidle, poutání bezpečnostními pásy, vhodný výběr a usazení dětských autosedaček, převážení a zabezpečení malých zvířat v kabině vozidla a mnoho dalších souvisejících aktivit. Řadu informací získají také cyklisté. Rodiče se dozví, jak převážet děti, proč používat přilby, jak je správně vybrat a upevnit, význam reflexních prvků. Cyklisté budou informování o povinné a doporučené výbavě kola a vhodném oblečení. 

Historie areálu Riviéra sahá až do počátku 19. století, ve kterém byla Dr. Baierem vystavěna klasicistická budova Lázní. Záměr vytvoření koupelových lázní se však u Brňanů nesetkal s velkým obdivem, a proto byl komplex pro jiné účely prodán. Areál od této doby prošel několika změnami a vystřídal také několik vlastníků. Díky těmto častým vlastnickým změnám, nešetrnému zacházení a také nespornému vlivu času, je nyní nezbytné vynakládat velké úsilí, aby bylo stále prostředí Koupaliště Riviéra zvelebováno a sloužilo ke spokojenosti široké veřejnosti. Areál Riviéra se skládá ze dvou na sebe navazujících celků – z volné zóny a placené bazénové části. Volná zóna je bezplatně přístupná veřejnosti. Návštěvníci mohou využít volného průchodu areálem, a to od hlavního vchodu z ulice Bauerova k zadní bráně u splavu, která navazuje na cyklistickou stezku. Tato zóna je tedy návštěvníkům volně k dispozici ať už pro procházku, projížďku na kole nebo kolečkových bruslích.

Výstavba nového areálu probíhá od srpna lońského roku.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace