Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Politické čistky v Brně: Sesazené šéfce turismu prý o jejím odvolání nikdo oficiálně neřekl

30.12.2014
Politické čistky v Brně: Sesazené šéfce turismu prý o jejím odvolání nikdo oficiálně neřekl

Autor: Hans Štembera

Popisek: ČSSD, ilustrační foto.

Šéfka brněnského Turistického informačního centra, sociální demokratka Petra Kačírková, končí ve funkci. Městští radní ji odvolali na posledním zasedání.

Oficiálně jí to ale nikdo z nich nesdělil. Ona sama na situaci reagovala a ohrazuje se zejména proti tvrzení, které se objevilo v médiích, o celkové nespokojenosti s její prací. To je prý irelevantní. Ona sama údajně nikdy nedostala žádnou výtku.

Četla to až v novinách, od Hollana

Kačírková v prohlášení upozorňuje na to, že v programu rady bod o odvolání ředitelky nebyl, a tudíž podle ní nebyl ani projednán. „O svém údajném odvolání Radou města Brna se tak dozvídám až z vyjádření náměstka Bc. Matěje Hollana pro regionální přílohu celoplošného deníku MF Dnes. Budu tedy po panu náměstkovi požadovat vysvětlení v této věci,“ uvádí Kačírková.

Radní prý bod zařadili až v průběhu jednání. „Rada se usnesla, že Petra Kačírková má být odvolaná. S její prací jsme nebyli dlouhodobě spokojení. Nikdo proti tomuto návrhu nebyl," citoval 18. prosince brnenskydenik.cz náměstka primátora pro kulturu Matěje Hollana z hnutí Žít Brno.

Nikdy jsem nebyla kritizovaná za špatnou práci...

„Stejně tak doufám, že publikovaný údajný výrok o `celkové nespokojenosti s prací úřednice, která měla na starost turistickou propagaci města,` je pouhou novinářskou zkratkou,“ napsala odvolaná ředitelka a vyjádřila nespokojenost s tím, že se o ní v médiích píše jako o úřednici. „Chci podotknout, že ředitelka příspěvkové organizace města není úřednicí, ale ředitelkou samostatného právního subjektu,“ uvádí.

„Pokud jde o výrok `celková nespokojenost s prací`, chci upozornit, že do současného okamžiku jsem neměla možnost v nějakém širším kontextu hovořit s novým vedením města Brna o koncepci chodu Turistického informačního centra, případně o jeho dílčích aktivitách. Na druhou stranu jsem nezaznamenala v relevantní formě – tedy písemně – že by jakékoliv vedení města Brna bylo s mojí prací a činností TICmB nespokojené. Naopak,“ tvrdí a odvolává se mimo jiné na kladné hodnocení turisticko-informačního portálu www.gotobrno.cz, který v rámci celorepublikového srovnání získal druhé místo. 

„Očekávala bych, že zástupce hnutí, které často deklamuje na téma transparentnosti a otevřenosti v komunikaci, nebude postupovat v rozporu s těmito zásadami,“ uvádí na adresu Hollana z Žít Brno. O tom, proč nikdo Kačírkovou neinformoval, Hollan dva dny po rozhodnutí rady nevěděl. „Tohle je v gesci primátora Petra Vokřála,“ řekl pro Brněnský deník.

Prohlášení Kačírkové

Ředitelka Turistického informačního centra města Brna Petra Kačírková k informaci o důvodech a jejím odvolání z funkce vydala prohlášení. Jeho kompletní znění je zde.

Ředitelka Turistického informačního centra se narodila v Brně. Vystudovala dějiny umění na filosofické fakultě a výtvarnou výchovu a vizuální tvorbu na fakultě pedagogické. Čtyři roky působila jako místostarostka v˙Brně - Židenicích. Ještě před tím pracovala víc jak čtyři roky v˙kulturním informačním centru, jako kurátorka čtyř galerií.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace