Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Krysy, co si myslí, že jsou tygři, blázinec a strach, že „zazpívá“. Spekuluje se o nervozitě mocných kolem kmotra a jeho tajuplného diáře

22.12.2014
Krysy, co si myslí, že jsou tygři, blázinec a strach, že „zazpívá“. Spekuluje se o nervozitě mocných  kolem kmotra a jeho tajuplného diáře

Autor: ČT, repro

Popisek: „Odsouzený Roman Janoušek nastoupil do výkonu trestu,“ řekla mluvčí Generálního ředitelství vězeňské služby. Janoušek je ve vězení v Brně, kde je i specializované nemocniční zařízení.

Poté, co byl politický podnikatel Roman Janoušek odsouzen za sražení ženy autem v opilosti do vězení, propukla mezi některými miliardáři, lobbisty a česko-slovenskými bankéři nejistota a strach. Chorvatští policisté totiž v Janouškově vile v obci Diklo nedaleko letoviska Zadar kromě peněz v přepočtu za dva miliony korun našli také diář. Informují o tom pondělní Lidové noviny.

S odvoláním na jednoho z pražských lobbistů list tvrdí, že Janouškův diář obsahuje informace o různých schůzkách a obchodních plánech. Janoušek, kterému odvolací soud zpřísnil trest na 4,5 roku vězení prý dlouho věřil, že ho lobbisté a byznysmeni jako Milan Ulčák, Milan Velek či Tomáš Pitr z celé polízanice dostanou. Jenže když se tak nestalo, přestal prý Janoušek svému okolí důvěřovat. „Sklon k nadměrnému pití alkoholu a zabavený diář však znejistily i některé jeho dosavadní spolupracovníky, kteří nyní trnou, zda se Janoušek v cele nezlomí a nezačne ´mluvit´,“ uvedl list.

Krysy ještě nevědí, že jsou krysami. A myslí si, že jsou tygři

Politický podnikatel prý už před svým nástupem do vězení začal tušit, že něco není v pořádku. Nasvědčují tomu i slova, která pronesl v rozhovoru pro TV Barrandov: „Těžce to nesu. Jména samozřejmě neřeknu, nechci je vyplašit. Krysy ještě nevědí, že jsou krysami, a myslí si, že jsou tygři,“ měl Janoušek uvést na konci září.

Podle zdrojů listu měl mít spory i se svými advokáty a s podnikateli, se kterými spolupracoval na několika projektech. Ti mu údajně měli slíbit, že rozsudku a výkonu trestu nakonec unikne. „Posléze ho měly osoby, se kterými byl v poslední době v užším kontaktu, dokonce i přesvědčovat, aby do vězení nenastoupil a raději utekl,“ napsal deník.

Podáváním léků by prý mohli Janouškovo „přiznání“ znevěrohodnit

V pražských kuloárech a „mezi vlivnými“ se prý již několik týdnů mluví o spekulaci, podle níž Janouškovi nástup do brněnské věznice – původně měl nastoupit do ruzyňské – údajně doporučili lidé, kteří z Janouškova „mluvení“ o spolupráci a obchodních transakcích měli obavy. „V rámci věznice zde prý existuje psychiatrické oddělení, ve kterém by případně Janouškovo „přiznání“ mohli například podáváním určitých léků znevěrohodnit,“ uvedl list.

Takovou verzi ale podnikatel Tomáš Pitr, který měl být v posledních týdnech Janouškovi nablízku, popřel. „Kdyby z něho někdo chtěl udělat v uvozovkách nesvéprávného, nechají ho spíše na svobodě,“ řekl Pitr zmíněnému listu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace