Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krysy, co si myslí, že jsou tygři, blázinec a strach, že „zazpívá“. Spekuluje se o nervozitě mocných kolem kmotra a jeho tajuplného diáře

22.12.2014
Krysy, co si myslí, že jsou tygři, blázinec a strach, že „zazpívá“. Spekuluje se o nervozitě mocných  kolem kmotra a jeho tajuplného diáře

Autor: ČT, repro

Popisek: „Odsouzený Roman Janoušek nastoupil do výkonu trestu,“ řekla mluvčí Generálního ředitelství vězeňské služby. Janoušek je ve vězení v Brně, kde je i specializované nemocniční zařízení.

Poté, co byl politický podnikatel Roman Janoušek odsouzen za sražení ženy autem v opilosti do vězení, propukla mezi některými miliardáři, lobbisty a česko-slovenskými bankéři nejistota a strach. Chorvatští policisté totiž v Janouškově vile v obci Diklo nedaleko letoviska Zadar kromě peněz v přepočtu za dva miliony korun našli také diář. Informují o tom pondělní Lidové noviny.

S odvoláním na jednoho z pražských lobbistů list tvrdí, že Janouškův diář obsahuje informace o různých schůzkách a obchodních plánech. Janoušek, kterému odvolací soud zpřísnil trest na 4,5 roku vězení prý dlouho věřil, že ho lobbisté a byznysmeni jako Milan Ulčák, Milan Velek či Tomáš Pitr z celé polízanice dostanou. Jenže když se tak nestalo, přestal prý Janoušek svému okolí důvěřovat. „Sklon k nadměrnému pití alkoholu a zabavený diář však znejistily i některé jeho dosavadní spolupracovníky, kteří nyní trnou, zda se Janoušek v cele nezlomí a nezačne ´mluvit´,“ uvedl list.

Krysy ještě nevědí, že jsou krysami. A myslí si, že jsou tygři

Politický podnikatel prý už před svým nástupem do vězení začal tušit, že něco není v pořádku. Nasvědčují tomu i slova, která pronesl v rozhovoru pro TV Barrandov: „Těžce to nesu. Jména samozřejmě neřeknu, nechci je vyplašit. Krysy ještě nevědí, že jsou krysami, a myslí si, že jsou tygři,“ měl Janoušek uvést na konci září.

Podle zdrojů listu měl mít spory i se svými advokáty a s podnikateli, se kterými spolupracoval na několika projektech. Ti mu údajně měli slíbit, že rozsudku a výkonu trestu nakonec unikne. „Posléze ho měly osoby, se kterými byl v poslední době v užším kontaktu, dokonce i přesvědčovat, aby do vězení nenastoupil a raději utekl,“ napsal deník.

Podáváním léků by prý mohli Janouškovo „přiznání“ znevěrohodnit

V pražských kuloárech a „mezi vlivnými“ se prý již několik týdnů mluví o spekulaci, podle níž Janouškovi nástup do brněnské věznice – původně měl nastoupit do ruzyňské – údajně doporučili lidé, kteří z Janouškova „mluvení“ o spolupráci a obchodních transakcích měli obavy. „V rámci věznice zde prý existuje psychiatrické oddělení, ve kterém by případně Janouškovo „přiznání“ mohli například podáváním určitých léků znevěrohodnit,“ uvedl list.

Takovou verzi ale podnikatel Tomáš Pitr, který měl být v posledních týdnech Janouškovi nablízku, popřel. „Kdyby z něho někdo chtěl udělat v uvozovkách nesvéprávného, nechají ho spíše na svobodě,“ řekl Pitr zmíněnému listu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace