Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Jihomoravský kraj podnikl další krok k pořádání motocyklové Grand Prix, hejtman Hašek je její velký příznivec

21.12.2014
Jihomoravský kraj podnikl další krok k pořádání motocyklové Grand Prix, hejtman Hašek je její velký příznivec

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Grand Prix

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 18. prosince schválilo hlasy zastupitelů ze všech politických klubů založení obchodní společnosti Jihomoravská sportovní – GP Brno, s.r.o., a zakladatelskou listinu této společnosti. Tato stoprocentní krajská společnost s ručením omezeným by měla být pořadatelem Velké ceny ČR v roce 2016.

Brnu končí smlouva

Jak uvedl hejtman Michal Hašek, v roce 2015 končí smlouva Automotodromu Brno jako pořadateli Velké ceny ČR. „Jihomoravský kraj to plně respektuje a pro rok 2015 se naše úloha zaměří především na shromáždění veřejných peněz, za které je placena licence na organizaci Velké ceny, a samozřejmě také na zvýšení transparentnosti hospodaření,“ uvedl Michal Hašek.

Pro rok 2015 je v rozpočtu Jihomoravského kraje vyčleněna na tento účel částka 20 milionů korun, 10 milionů korun je v návrhu rozpočtu Statutárního města Brna a podle předchozích jednání by 40 milionů korun měla poskytnout Vláda ČR, což v součtu dělá 70 milionů korun na zalistovací poplatek.

Kraj dal jeden milion

Podle zakladatelské listiny společnosti činí její základní kapitál 1 milion korun. Jednatelkou společnosti se stává ředitelka Krajského úřadu Jihomoravského kraje Věra Vojáčková. V dozorčí radě společnosti jsou zastoupeny všechny politické kluby krajského zastupitelstva, s jedním místem v dozorčí radě se počítá také pro zástupce vlády České republiky a Statutárního města Brna. Na tato dvě místa byli zatím schváleni dva pracovníci krajského úřadu.

Nejslavnější motocyklový seriál na světě hostí Masarykův okruh pravidelně už od roku 1965. Grand Prix České republiky je největší sportovní akcí v zemi, Masarykův okruh každý rok navštíví během tří dnů téměř čtvrt milionu diváků, kteří vytvářejí závodníkům na nejrychlejších motorkách na světě neopakovatelnou kulisu. V šampionátu každoročně startuje několik českých jezdců, od roku 2011 má Česká republika zástupce i v nejprestižnější kubatuře MotoGP. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace