Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Brno a Praha proklínají Babišovy lidi ve vedení města. Místo zpráv o dopravě zvala Krnáčová na ohňostroj

02.12.2014
Brno a Praha proklínají Babišovy lidi ve vedení města. Místo zpráv o dopravě zvala Krnáčová na ohňostroj

Autor: Meteoročenka

Popisek: Ledovka na silnicích, ilustrační foto

Pražská městská doprava byla v úterý ráno výrazně omezena, varoval její organizátor Ropid. Problémy organizace očekává v provozu městských linek i vlaků a příměstských autobusů. ČTK to sdělil mluvčí Ropid Filip Drápal. Dopravu v metropoli komplikuje ledovka, kvůli které namrzají troleje, a přibylo nehod. O mnoho horší byla a je situace také v Brně. Ovšem oficiální stránky měst na aktuální dění nereagují.

Co se stane, když chcete cestovat MHD? Mimo jiné se můžete podívat na oficiální stránky měst. KrajskéListy.cz se zaměřily na dvě největší: Prahu a Brno. V obou metropolích stojí zástupci Babišova ANO. Adriana Krnáčová a údajně zkušený manažer Petr Vokřál. První, co na webu Praha.eu člověk uvidí, je pozvánka primátorky na ohňostroj. Prý bude odpálen 1. ledna 2015. Rovněž "aktuálně" informuje návštěvníky serveru člen ČSSD Petr Dolínek. Ten píše, že zlevnění MHD (v tuto chvíli paralyzované) bude konzultovat s Vídní. Až pod těmito stanovisky se nachází drobná zmínka o výlukách a nefungujících tramvajích.

Brno.cz je na tom ještě hůř. Stačí pohled na titulky nejnovějších článků: Prozkoumat přírodní zákony? Zábava na celé odpoledne anebo Festival si notuje: Happy Birthday Leoš. Babišův zkušený manažer, který dlouhodobě působil na vrcholných pozicích společnosti .A.S.A, se příliš zkušeně neukázal. Ostatně na bídný přenos informací poukázala opakovaně také České televize, když uváděla, že se lidé často ptají právě reportérů v ulici, co se děje, protože nemají žádné zprávy.

„Na základě informací, které jsem obdržela od členů krizového štábu, mohu konstatovat, že situaci máme pod kontrolou a Dopravní podnik hl. m. Prahy a všechny složky Integrovaného záchranného systému pracují na tom, aby tato mimořádná situace měla na chod hlavního města co nejmenší vliv,“ uvedla v úterý primátorka Adriana Krnáčová.

Dopravní kalamita v Česku přitom pokračuje. V Praze byl kvůli počasí poprvé v historii zastaven provoz tramvají. Ledovka zůstává i na silnicích, což komplikuje náhradu za vlaky, v části Olomouckého kraje vyhlásili silničáři kalamitní stav. Kvůli počasí jsou bez proudu až tisíce domácností, zejména na jižní Moravě.

Hlavní stránky portálu měst Brna a Prahy:

 

 Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace