Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tolik bezdomovců na jednom místě! Víme, proč zaplnili brněnské náměstí

24.11.2014
Tolik bezdomovců na jednom místě! Víme, proč zaplnili brněnské náměstí

Autor: Nocvenku.cz

Popisek: Odvážlivci si vyzkoušeli, jaké to je přečkat v zimě noc venku.

FOTOGALERIE – Některým je jich líto, jiní jsou z nich znechucení, další dělají, že tito lidé neexistují. Řeč je o smutném fenoménu naší doby – o lidech bez domova. Několik desítek lidí přespalo před pár dny pod širým nebem, v mrazu, u kostela svatého Jakuba v Brně. Vzpomněli mimo jiné na bezdomovce, kteří během zimy zemřeli.

Šlo o akci pod názvem Noc venku. Čtyři stovky lidí ji přišly osobně podpořit svou přítomností. Zájemci mohli lidem bez přístřeší přinést jídlo, ponožky, spodní prádlo i peníze do kasičky. Vše bude předáno tam, kde služby bezdomovcům zajišťuje Diecézní charita Brno, Armáda spásy, akci podpořili i sociální kurátoři Odboru sociální péče Magistrátu města Brna.

Čtyřicet odvážlivců přečkalo celou noc na dlažbě u kostela. Lidé, kteří měli odvahu zkusit si na jednu noc být bezdomovcem, dostali ráno po společném budíčku „Certifikát za statečnost“ za to, že přečkali noc venku, na Jakubském náměstí, na zemi, na dlažbě, v chladu a sychravu.

Pro přítomné bylo připraveno i venkovní kino, strava a výstava. Bezpečnost v průběhu akce zajišťovala policie.

Kde se nápad zrodil

Nápad se zrodil v Anglii a v České republice se uskuteční již potřetí (letos ve čtrnácti městech). Brno se k této myšlence připojuje po loňské premiéře podruhé. Na programu byly koncerty hudebních skupin (například Utopenci ve vlasech nebo Tumpach Kvoč), rukodělné dílny, výstava snímků fotografa Petra Jandy o lidech bez domova, diskuse, bohoslužba a další.

Kdybyste se dostali do úzkých i vy…

Diecézní charita ve městě Brně provozuje služby pro lidi bez domova na Bratislavské 58 (denní centrum, azylový dům a noclehárnu), dále také Domov Sv. Markéty ve Staňkově 47 (azylový dům pro matky s dětmi v tísni). Uvedené služby poskytují lidem bez domova pomoc v jejich tíživé sociální situaci, ať už zajištěním jejich základních životních potřeb (strava, hygiena), či poskytnutím ubytování a podporou při řešení jejich životní situace.

Mezinárodní organizace Armáda spásy  se na základě oficiálního pozvání vlády naší republiky podílí od roku 1990 na vybudování účinné sítě center sociální práce. Za více než dvacet let činnosti se její aktivity rozšířily do více než desítky sociálních center v České republice. Pomoc potřebným je založena na profesionální odbornosti a křesťanských principech. V prostorách Centra sociálních služeb Josefa Korbela (Mlýnská 25, Brno) provozuje sociální služby pro osoby bez přístřeší (azylový dům, noclehárnu, nízkoprahové denní centrum, terénní programy, program prevence bezdomovectví) a v zimních měsících rovněž noční krizové centrum. Uvedené služby umožní těmto osobám mimo jiné základní osobní hygienu, výměnu a praní prádla, jednoduché jídlo, nocleh a podobně. Ve Staňkově ulici č. 4 provozuje azylový dům pro rodiny s dětmi.

Údaje za letošní ročník ještě nejsou zcela známy, ale loni se do kasičky vybralo 6256 korun a 12,5 eura. Účastnilo se 222 lidí a přespalo jich venku 27. Lidé darovali kolem 80 kilogramů potravin. Rozdalo se 200 polévek a 200 porcí vuřtguláše.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace