Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Českem obchází strašidlo z Hradu, aneb hurá na Zemana! Náš redaktor vyslechl na Brněnsku úplně jiný pohled na prezidenta a „vzbouřené kundičky“

09.11.2014
Českem obchází strašidlo z Hradu, aneb hurá na Zemana! Náš redaktor vyslechl na Brněnsku úplně jiný pohled na prezidenta a „vzbouřené kundičky“

Autor: Pražský Hrad

Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Planý povyk českých médií a pravicových politiků a jejich štvanice na prezidenta Miloše Zemana kolem jeho označení ruských kriminálnic z punkové skupiny Pussy Riot zakrývá šovinistický antirusismus a je důkazem tuposti těch, kteří se samo považují za elity," tvrdí známý muzeolog, etnograf a odbojář Českého svazu bojovníků za svobodu Jiří Jaroš.

Ke svorné svaté štvanici na jimi nenáviděného  prezidenta Česka se podle Jaroše spojily všechny celebrity polistopadového establishmentu: akademici, politologové, ministři i oligarchové, ouředníci i komentátoři, herci i moderátoři. „Přesně podle nevyhlášeného, ale tím více propagovaného hesla „Českém obchází strašidlo - strašidlo z Hradu", tvrdí rozhořčeně Moravan Jaroš.

„Typické pro tuto kampaň je používání čtvrtpravd i dokonalých lží, oblbujících široké obecenstvo. Objasněme si jen jednu z těchto profesních lží - výklad tzv. „punkerské demokratické skupiny Pussy Riot“, jež pan prezident počastoval výrazy stejnými, jaké užívají i jeho političtí oponenti, například herr Schwarzenberg. Nicméně my odbojáři se vždy na události a věci díváme přes fakta a tak jsem provedl terénní průzkum na Brněnsku a Boskovicku a pokládal starší generaci - tedy lidem nad 60 let - otázku, jak přeložit název této punkerské skupiny. Odpovědi byly v drtivé většině monotónní: nevíme, neučili nás angličtinu, prý je to něco jako kočičky, říkali to v televizi," říká Jaroš a bere do ruky slovník.

Univerzitní slovníky rozbíjí lži médií

„Ale ne slovník jen tak ledajaký! Žádná bedekrovská příručka! Mám hned dva slovníky, vydané renomovanými akademiky Česka: v případě prvním se jedná o Anglicko-český a Česko-anglický slovník, sestavený universitním profesorem Ivanem Poldaufem a kolektivem, vydaný Státním pedagogickým nakladatelstvím, který recenzoval vynikající odborník anglista universitní profesor doktor Otakar Vočadlo. Druhý   slovník vydal v nakladatelství LEDA pan Josef Fronek , s tituly MA,PhD z University of Glasgow roku 1996. V obou jsem se zaměřil na výklad výrazů „pussy“ a „riot“. Fronkův akademický slovník definuje výraz pussy jako kočičku micku, keř jívu a třetí význam je onen význam vulgární, označující ženský pohlavní orgán, tedy kočičku, číču, pičku. Výraz „riot“ pak oba slovníky shodně definují „vzbouření, nepokoje, výtržnictví, chuligánství, buřičství a rebelantství, vzbouřence, výtržníky, buřiče, rebelanty, chuligány. Takže můžeme rozkrýt onu profesní lež šířenou našimi médii a obhajovanou některými akademiky a politiky k jejich škodě: pravdivý překlad sousloví Pussy Riot může znít tedy v několika variantách takto: „Vzbouřené, rebelské, chuligánské pičky, kundičky“ nebo jemněji „Dovádivé pičky, kundičky", zavírá etnograf objemné slovníky.

Každopádně, obou těmto významům podle Jaroše odpovídá i praktická činnost této skupiny, tedy veřejné exhibicionistické hromadné soulože. „Tento gruppensex je pro toho, kdo nechce zavírat oči před pravdou, snadno doložitelný autentickými fotografiemi z internetu. Tyto akce prováděla skupina na náměstích i v muzeích. Ideová vůdkyně Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová  na nich v devátém měsíci těhotenství prováděla hromadnou „protestní“ souloži v Národním biologickém muzeu v Moskvě. V pravoslavném chrámu pak nejen hanobila prezidenta Ruské federace, ale i pravoslavné náboženství zpěvem písní s refrénem např. „Hovno, hovno, hovno Boží". Překlad nápisu na transparentu z veřejné soulože pak zní „Mrdej za nástupnické Medvídě“.

Váleční štváči útočí na Zemana

Prezident Zeman podle Jaroše tak jen pravdivě popsal stav věci, což mu ze Západu řízení akademici, média a politici prý nemohou zapomenout. „Cílem těchto žen je pod řízením ze zahraničí destabilizovat život v Rusku a odstranit jeho prezidenta. Českému národu by mohlo být jedno, zda pan Schwarzenberg fandí těmto exhibicionistkám, kdyby to nebylo vydáváno za boj za demokracii proti Rusku,“ uvedl pro naši redakci Jaroš.

Zeman se ale podle brněnského vědce dopustil ještě jednoho „zločinu“ proti mainstreamovým médiím a pravicové politice českého státu. „Jeho politické činy se výrazně odlišují od lokajsko-válečnické politiky dalších předáků. Včetně Schwarzenberga, který podle svých vyjádření v zahraničním německém tisku, například ve Rheinische Post, by naši zem nejraději viděl ve válečném stavu s Ruskem. Lidé tohoto typu ale jen svým řevem o lidských právech pro vyvolené, tedy pro Tibet, Albánce  a Ukrajince ano, ale pro Srby a ostatní  Slovany už ne, jen neuměle zakrývají svůj nechutný militarismus a antiruský a antislovanský šovinismus,“ dodal Jaroš.

Petr Blahuš

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Redaktor KL

Tagy
Zeman,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace