Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Aktivista, provokatér a novopečený brněnský politik Matěj Hollan radí, jak se vypořádat s konkurencí. Došlo i na kokain a posměšnou básničku na Babiše

22.10.2014
Aktivista, provokatér a novopečený brněnský politik Matěj Hollan radí, jak se vypořádat s konkurencí. Došlo i na kokain a posměšnou básničku na Babiše

Foto: Facebook

Popisek: Hollanova předvolební kampaň

Matěj Hollan z hnutí Žít Brno se mění z aktivisty na politika. Po úspěchu v komunálních volbách se totiž původně recesistické uskupení bude podílet na správě města. Dosavadní primátor Roman Onderka míří se svou ČSSD do opozice. Hollan je jednou z hvězd komunálních voleb. Je známý i mimo Brno, a to především díky dlouhotrvajícím střetům s primátorem jihomoravské metropole, které se odehrávaly např. na sociální síti Facebook.

V rozhovoru pro server Týden.cz Hollan prozradil, jak se vyhnout výrobě kompromitujících materiálů ze strany oponentů. Nejlepší prý je nějaké si na sebe stvořit sám a vypublikovat. Přesně tak postupoval on, když na webu prigl.cz uveřejnil vůči sobě kritický text, v němž se zkompromitoval tak, že by se to málokomu podařilo víc.

„Ano, lepší je vyrobit si nějaké kompromitující materiály sám, než to udělá někdo jiný. A čím více se kompromitujete, tím jste méně zranitelnější před skutečnou dehonestací. U toho článku je i fotka, řídím na ní modré porsche, lákám do auta nějakého kluka. Píšu o sobě, že jsem věčně zkoksovaný a mám odpor k práci,“ prozrazuje. Je to nadsázka a Hollanovi voliči ji podle všeho i tak berou. Čas od času se prý ale najde někdo, kdo to na Hollana „vytáhne“.

Článek na serveru prigl.cz

Matěj Hollan sám sebe rád představuje jako „nesmlouvavého kritika poměrů“, „novodobého disidenta“ a „bojovníka proti korupci a hazardu“ ve městě Brně. Rád a často vytahuje kartu morální nadřazenosti a vlastní čistoty. Má tak vysoké ego, že neváhal se svými přáteli – převážně židy a intelektuály  z mediální homoekoteroristické skupiny Žít Brno – přejmenovat celé naše město na Krno a uvedl tak v omyl odbornou i laickou veřejnost.

Postavit pod Zelným trhem garáže a ulehčit přeplněným ulicím? Matěji Hollanovi se to nelíbí. Udělat něco s identitou města? Matěji Hollanovi se to nelíbí. Získat peníze pro brněnský hokej? Matěji Hollanovi se to nelíbí.

MH bez rozpaků zahrnuje všechny městské úřady svými zbytečnými otázkami a pokud mu vytížení úředníci včas nevyhoví, neváhá je žalovat.

Nechme stranou, že tento jeho „aktivismus“ zatěžuje městskou kasu (která mimochodem byla Matějovi dobrá, když zdarma vystudoval vysokou školu) a ptejme se, v zájmu koho vystupuje? Jak se vyjádřil Ing. Soukup z brněnského magistrátu: „Co mu pořád vadí?“

Hollan je nenapravitelný provokatér a recesista. I takovouhle fotku má na svém Facebooku.

Odpověď na tuto otázku je překvapivá. Matěji Hollanovi vadí práce. Než aby pracoval, raději se stal profesionálním stěžovatelem. Na tom by nebylo nic zvláštního, takovýchto Hollanů máme v Brně desítky. Hollanova zvláštnost je však v tom, že jeho odpor k práci je spojen s nebývalou poživačností a tak i s podstatně větší spotřebou peněz.

Brněnské noční kluby dobře znají věčně zkoksovaného Matěje, jak na baru mladým mužům kupuje sladké likéry. Jeho apetit si však s gustem smlsne i na placeném zbožíčku, a to není řeč o drogách. Náš fotograf Matěje H. načapal, jak si po prohýřené noci jde ještě koupit mladíka na sex. Toho si potom odváží ve svém luxusním porsche za bezmála tři miliony korun.

Hollanův aktivismus je jenom zástěrkou pro destruktivní činnost. Za peníze, které neváhali poskytnout podnikatelé navázaní na Ostravskou radnici, si MH dopřává skutečně královsky. Jeho pravým cílem je zablokovat Brno na mnoho let dopředu. Díky vlivu, který získal jako domnělý aktivista, se mu to daří. Máme v Brně nové moderní nádraží? Ne. Matěj Hollan si to nepřál. Kandidovalo Brno na Evropské kulturní město? Ne. Matěj Hollan na místní kultuře nenechá nit suchou, a ta poté ztrácí sebevědomí.

Jeden člověk pod pláštíkem ušlechtilého boje proti hazardu dokáže zablokovat naše město na mnoho let dopředu. Profitovat na tom bude Ostrava, která už řadu let pomrkává po postavení „české dvojky“. Tamní podnikatelé si umí spočítat, jakou cenu pro ně má člověk, který dokáže Brnu vytrvale a bez ustání nasazovat psí hlavu. A Matěj si to dokáže spočítat taky. Bez silného zázemí by svůj standard nemohl udržet. Narkomanie a sodomie jediného člověka tak ničí životy tisíců a pověst celého města.

My jsme děcka z StB, my jsme všichni pitomý. Koluje básnička o Andreji Babišovi

Známý brněnský aktivista Matěj Hollan, který uspěl v komunálních volbách jako lídr hnutí Žít Brno a který se společně s lidovci, zelenými a hnutím ANO bude následující čtyři roky podílet na vedení města, ještě ani nezačal pořádně úřadovat a už si zadělal na problém. Po sociálních sítích totiž koluje satirická básnička, kterou v létě sepsal na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Matěj Hollan proslul jako nesmiřitelný kritik politiky brněnského magistrátu vedeného sociálnědemokratickým primátorem Romanem Onderkou. Veřejně známým se stal zejména svými aktivitami za regulaci hazardu, sporem o odsun brněnského nádraží nebo o podobu brněnského územního plánu, které prezentoval na webu stejnojmenné občanské iniciativy Žít Brno. Vztahy s radnicí se vyhrotily na počátku letošního roku, kdy byla z popudu vedoucího marketingového a ekonomického oddělení magistrátu Jakuba Geislera zablokována facebooková stránka hnutí Žít Brno.

Právě tento krok radnice označuje Hollan za rozhodující impuls pro vstup do politiky. Do té doby občanská organizace Žít Brno se zaregistrovala u Ministerstva vnitra jako politické hnutí a vyhlásila boj o místa na radnici. Pro podzimní komunální volby sestavilo hnutí společnou kandidátku „Žít Brno s podporou Pirátů“, což se ukázalo jako správný krok, když strana obdržela téměř dvanáct procent hlasů, což jí vyneslo sedm mandátů a historicky první zastoupení na půdě brněnského magistrátu.

Hnutí se bude dokonce podílet na vedení města, když uzavřelo koalici s lidovci, zelenými a vítězným hnutím ANO. Do opozice tak odsunuli nejenom do té doby vládnoucí ODS, ale i ČSSD v čele s dosavadním primátorem Romanem Onderkou, kterému podle mnohých dlouhodobé spory s Žít Brno zlomily ve volbách vaz.

Estébák Babiš

Lídr hnutí Žít Brno Matěj Hollan, který bude úřadovat jako náměstek primátora Petra Vokřála (ANO) pro kulturu, se ovšem ještě nestačil pořádně rozkoukat na radnici a už by mohl řešit první spory s koaličními partnery. Po sociálních sítích totiž koluje satirická básnička o „estébácké“ minulosti šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše, kterou Hollan na konci června zřejmě sám sepsal, a které navíc nyní po jejím znovuvytáhnutí na světlo na sociální síti Facebook dal v jednom ze sdílení „palec nahoru“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová