Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hoši, zastřelte se! Vážná vnitrostranická dohra voleb v Brně: 3 minuty po volbách dostal ránu do vazu zezadu. A opět zezadu byl podříznut jak podsvinče…

14.10.2014
Hoši, zastřelte se! Vážná vnitrostranická dohra voleb v Brně: 3 minuty po volbách dostal ránu do vazu zezadu. A opět zezadu byl podříznut jak podsvinče…

Foto: Facebook

Popisek: Ilustrační foto

Občanská demokratická strana ztratila oproti minulým komunálním volbám téměř polovinu křesel. Obrovský propad zaznamenala i v druhém největším českém městě, kde uplynulé čtyři roky vládla v koalici s ČSSD. Zástupci strany volební porážku neunesli a dokonce odmítli komunikovat s novináři. Úspěšný starosta městské části Brno-Starý Lískovec Vladan Krásný, dlouhodobý kritik poměrů v brněnské ODS, adresoval svým stranickým kolegům lakonické doporučení, jak z nastalé situace ven.

Před čtyřmi lety oslovili občanští demokraté více než pětinu brněnských voličů, což jim po přepočtu na mandáty vyneslo čtrnáct křesel. V padesáti pětičlenném zastupitelstvu následně vytvořili vládní koalici se sociálními demokraty, přičemž disponovali pohodlnou většinou v podobě dvaatřiceti křesel. V letošních volbách brněnskou ODS „převálcovalo“ na vítězné vlně se vezoucí hnutí ANO a také aktivisté z Žít Brno. Občanští demokraté obdrželi pouze sedm procent hlasů, pět mandátů.  

Zástupci ODS drtivý volební neúspěch zřejmě neunesli, uzavřeli se ve volebním štábu a odmítli komunikovat s novináři. Oblastní rada Brno-město pod vedením Pavla Blažka, exministra spravedlnosti, dokonce údajně vydala usnesení, kterým zakazuje svým členům mluvit do médií.

Chování brněnských občanských demokratů ironicky okomentoval starosta městské části Brno-Starý Lískovec Vladan Krásný. Ten pozice ODS ve své domovině udržel, přičemž se mu povedlo počet získaných mandátů oproti minulému období navýšit o jeden. Svým stranickým kolegům přes svůj veřejný facebookový profil vzkázal: „P. S.: Hoši, zastřelte se.“ A doplnil to smajlíkem s vyplazeným jazykem.

Zbabělci, dovedli jste brněnskou ODS do řiti, vypadněte dřív, než vás vypráskají bičem

Pod příspěvkem se následně rozhořela živá diskuze, mnozí komentující dávali Krásnému za pravdu a kritizovali poměry v ODS. Sám úspěšný zastupitel neváhal do brněnských ódéesáků střílet ostrými. „Jestli hoši, co spolu mluví a hlavně pan předseda brněnské ODS a OR se jasně zítra k tomu nepostaví, o něčem to svědčí. I prohrát se dá se ctí. Ale zalézt do nory a dělat, že se nic nestalo a mlčet, jak kdybych u toho vůbec nebyl, to je chování zbabělců!“ čílil se Krásný a dodal, že jeho slovům prý nikdy nikdo v brněnské ODS nenaslouchal, akorát za ně byl údajně vždy náležitě ztrestán.

Zastupitel z Brna-Starého Lískovce se s diskutujícími podělil i o své poznatky z fungování brněnské buňky občanských demokratů. První náměstek primátora Robert Kotzian je prý obětí mocenských hrátek.

Robert Kotzian

„Je to ten nejpracovitější a nejslušnější politik, kterého jsem potkal. A jen díky své slušnosti se stal obětí mocenských hrátek. Měl to být primátor. A nestal se jim jen proto, že 3 minuty po volbách dostal ránu do vazu ZEZADU!! A během pár dnů byl podříznut, opět ZEZADU, jak podsvinče. Já u toho byl a vím, jak se to seběhlo. A vím, kdo je toho strůjcem. A už mlčet prostě nebudu. Já nemlčel ani tenkrát, jen nás bylo zoufale málo na to, abychom to dokázali zvrátit. Ale nezapomínám!! A doufám, že už konečně tito lidé, co dovedli brněnskou ODS do této řiti, vypadnou. Dřív, než je někdo požene bičem,“ poslal důrazné varování svým kolegům.

SROVNÁNÍ: Výsledky celobrněnské ODS ve volbách na magistrát a výsledek kandidátní listiny starosty Vladana Krásného ve Starém Lískovci

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová