Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hoši, zastřelte se! Vážná vnitrostranická dohra voleb v Brně: 3 minuty po volbách dostal ránu do vazu zezadu. A opět zezadu byl podříznut jak podsvinče…

14.10.2014
Hoši, zastřelte se! Vážná vnitrostranická dohra voleb v Brně: 3 minuty po volbách dostal ránu do vazu zezadu. A opět zezadu byl podříznut jak podsvinče…

Autor: Facebook

Popisek: Ilustrační foto

Občanská demokratická strana ztratila oproti minulým komunálním volbám téměř polovinu křesel. Obrovský propad zaznamenala i v druhém největším českém městě, kde uplynulé čtyři roky vládla v koalici s ČSSD. Zástupci strany volební porážku neunesli a dokonce odmítli komunikovat s novináři. Úspěšný starosta městské části Brno-Starý Lískovec Vladan Krásný, dlouhodobý kritik poměrů v brněnské ODS, adresoval svým stranickým kolegům lakonické doporučení, jak z nastalé situace ven.

Před čtyřmi lety oslovili občanští demokraté více než pětinu brněnských voličů, což jim po přepočtu na mandáty vyneslo čtrnáct křesel. V padesáti pětičlenném zastupitelstvu následně vytvořili vládní koalici se sociálními demokraty, přičemž disponovali pohodlnou většinou v podobě dvaatřiceti křesel. V letošních volbách brněnskou ODS „převálcovalo“ na vítězné vlně se vezoucí hnutí ANO a také aktivisté z Žít Brno. Občanští demokraté obdrželi pouze sedm procent hlasů, pět mandátů.  

Zástupci ODS drtivý volební neúspěch zřejmě neunesli, uzavřeli se ve volebním štábu a odmítli komunikovat s novináři. Oblastní rada Brno-město pod vedením Pavla Blažka, exministra spravedlnosti, dokonce údajně vydala usnesení, kterým zakazuje svým členům mluvit do médií.

Chování brněnských občanských demokratů ironicky okomentoval starosta městské části Brno-Starý Lískovec Vladan Krásný. Ten pozice ODS ve své domovině udržel, přičemž se mu povedlo počet získaných mandátů oproti minulému období navýšit o jeden. Svým stranickým kolegům přes svůj veřejný facebookový profil vzkázal: „P. S.: Hoši, zastřelte se.“ A doplnil to smajlíkem s vyplazeným jazykem.

Zbabělci, dovedli jste brněnskou ODS do řiti, vypadněte dřív, než vás vypráskají bičem

Pod příspěvkem se následně rozhořela živá diskuze, mnozí komentující dávali Krásnému za pravdu a kritizovali poměry v ODS. Sám úspěšný zastupitel neváhal do brněnských ódéesáků střílet ostrými. „Jestli hoši, co spolu mluví a hlavně pan předseda brněnské ODS a OR se jasně zítra k tomu nepostaví, o něčem to svědčí. I prohrát se dá se ctí. Ale zalézt do nory a dělat, že se nic nestalo a mlčet, jak kdybych u toho vůbec nebyl, to je chování zbabělců!“ čílil se Krásný a dodal, že jeho slovům prý nikdy nikdo v brněnské ODS nenaslouchal, akorát za ně byl údajně vždy náležitě ztrestán.

Zastupitel z Brna-Starého Lískovce se s diskutujícími podělil i o své poznatky z fungování brněnské buňky občanských demokratů. První náměstek primátora Robert Kotzian je prý obětí mocenských hrátek.

Robert Kotzian

„Je to ten nejpracovitější a nejslušnější politik, kterého jsem potkal. A jen díky své slušnosti se stal obětí mocenských hrátek. Měl to být primátor. A nestal se jim jen proto, že 3 minuty po volbách dostal ránu do vazu ZEZADU!! A během pár dnů byl podříznut, opět ZEZADU, jak podsvinče. Já u toho byl a vím, jak se to seběhlo. A vím, kdo je toho strůjcem. A už mlčet prostě nebudu. Já nemlčel ani tenkrát, jen nás bylo zoufale málo na to, abychom to dokázali zvrátit. Ale nezapomínám!! A doufám, že už konečně tito lidé, co dovedli brněnskou ODS do této řiti, vypadnou. Dřív, než je někdo požene bičem,“ poslal důrazné varování svým kolegům.

SROVNÁNÍ: Výsledky celobrněnské ODS ve volbách na magistrát a výsledek kandidátní listiny starosty Vladana Krásného ve Starém Lískovci

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace