Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čtenář vypráví: Týrání matky a babičky, krádež, výjezd zásahovky a pyrotechniků... Takového „borca“ najdete na kandidátce v Brně. Životní K.O.

09.10.2014
Čtenář vypráví: Týrání matky a babičky, krádež, výjezd zásahovky a pyrotechniků... Takového „borca“ najdete na kandidátce v Brně. Životní K.O.

Autor: archiv čtenáře

Popisek: Do dosud klidné Kainarovy ulice v Brně-Žabovřeskách přijíždí policie... Komunistický kandidát č. 7 se stal hlavním aktérem policejních manévrů. Dorazil dokonce i pyrotechnik.

S kým mají tu čest, to velmi dobře vědí nejen sousedé, ale i policisté v Brně-Žabovřeskách, které již Robert Deiretsbacher několikrát zaměstnal. A takový člověk by chtěl řídit z radnice celou čtvrť! Co všechno má na triku kandidát KSČM č. 7?

Velké představení o několika dějstvích, jako vystřižené z akčního filmu, se odehrálo v Brně-Žabovřeskách 13. června a dopodrobna ho Krajským Listům.cz odvyprávěl očitý svědek událostí, který si z pochopitelných důvodů nepřeje být jmenován. Redakce ho však samozřejmě zná a je s ním v kontaktu. Hlavním aktérem událostí byl dvacetiletý student Robert Deiretsbacher, který nyní kandiduje do zastupitelstva městské části na kandidátní listině KSČM ze sedmé pozice.

Kandidátní listina KSČM Brno-Žabovřesky

Kandidátní listina KSČM Brno-Žabovřesky

Útěk do krizového centra

Vše začalo tím, že Deiretsbacherova zoufalá matka přiběhla k sousedovi s prosbou o pomoc s tím, že syn ji a babičku doma týrá a odmítá vystoupit z auta, kterým chtěly obě ženy odjet do krizového centra. Takovou prosbu pořádný chlap prostě neodmítne. „Synovi jsem rázně doporučil z auta vystoupit a nechat je jet,“ vypráví muž. „Situace chvíli gradovala, nicméně nakonec ustoupil a jeho matka a babička odjely. Odpoledne mi ještě jeho matka přišla poděkovat a požádala mne o kontakt a případnou pomoc, kdyby syn opět vyváděl,“ dodává.

Další dějství na sebe nedalo dlouho čekat, v týž den kolem 18. hodiny paní zavolala, že jim syn vypáčil dveře od ložnice a ukradl notebook a že volala Policii ČR. A ta pravá zábava teprve začala. Nejprve přijela do ulice první policejní hlídka, po chvíli druhá. Pak byl chvíli klid. Jenže najednou policisté oblékli neprůstřelné vesty, helmy, kukly a přezbrojili na samopaly. Dorazilo ještě několik dalších policejních aut, jejichž konvoj korunoval příjezd pyrotechniků se speciálním vozidlem a vycvičeným psem.

Drama se stupňovalo, dokonce dorazil i pyrotechnik

Drama se stupňovalo, dokonce dorazil i pyrotechnik

Pádil přes ploty jako zajíc

Kandidát č. 7 se snažil uniknout policistům přes zahrady, pelášil prý přes ploty jako zajíc. Přesto ho ale muži zákona za chvíli přivedli zpátky v klepetech. Docela velká story na jednu klidnou ulici. Tolik sousedů nebývá na balkonech ani na silvestra! Podle informací, které se nám doposud nepodařilo ověřit, bylo při zásahu zabaveno několik „předmětů“, údajně měl být mezi nimi i granát. „Prostě nedovolené ozbrojování jak z partesu,“ dodává zdroj KrajskýchListů.cz. Během zásahu dorazily do ulice i policejní psycholožky „Ta sbírka zbraní, to jsme ještě neviděly,“ prohlásily prý s očima navrch hlavy.

Obyvatel jindy relativně poklidné Kainarovy ulice se ptá: „Co asi bude z borca, který ve dvaceti týrá matku a babičku, policajti si kvůli němu oblékají neprůstřelný vesty, střílí kočky po okolí a enormně ho baví vojenská móda s akcentem na Rusko?! Jak může být na sedmém místě kandidátky?!“ Není divu, že nad složením komunistické kandidátky do nadcházejících komunálních voleb zůstává obyvatelům Žabovřesek rozum stát. Jsou přesvědčeni, že člověk, kvůli němuž musí přijet pyrotechnici, by ve čtvrti, v níž žijí, vládnout prostě neměl. „Je to takový malý český Breivik,“ hodnotí jeho chování další ze sousedů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace