Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jen pro fakt silné žaludky: Vypadá TAKTO tělo určené k okamžité kremaci, nebo úřady pochybily? Udělala policie fatální chybu jako u obětí Stodolových?

31.07.2014
Jen pro fakt silné žaludky: Vypadá TAKTO tělo určené k okamžité kremaci, nebo úřady pochybily? Udělala policie fatální chybu jako u obětí Stodolových?

Autor: Archiv

Popisek: Na podlaze synova bytu našla matka jeho ostatky. Posypala je růžemi.

FOTOGALERIE, PŘÍBĚH O případu záhadné smrti jedenatřicetiletého Aleše z Brna jsme již informovali, nyní k celé kauze přinášíme i fotodokumentaci. Ať si čtenáři udělají sami obrázek o tom, zda bylo tělo zesnulého opravdu nutné neodkladně zpopelnit, jak paní Simoně, Alešově matce, tvrdila zaměstnankyně pohřební služby.

Ke dni 14. 5. 2013 paní Simona říká: „Následně jsem telefonovala s pracovnicí pohřební služby. Ta mi potvrdila, že tělo mého syna Aleše bylo skutečně zpopelněno již 10.5.2013 ve tři hodiny odpoledne. Údajně si myslela, že tělo v takovém stavu hniloby je lepší zpopelnit co nejrychleji.“

Čtěte také:

Rozkládajícím se tělem prý hýbali červi, fotky z místa činu ale ukázaly po roce pravdu. Otřesný příběh o tom, jak se u nás vyšetřuje (sebe)vražda, aneb další „kauza Stodolových“?

 

Už včera jsme ale informovali, že podle patologa kremace rozhodně neodkladná nebyla. „Patolog mi sdělil, že synovo tělo, i přes stadium velké hniloby mohlo být i nadále v Ústavu soudního lékařství, nepůsobilo žádné problémy.“ Na základě fotografií si nyní čtenář může udělat vlastní úsudek.

Další fotografie pak ukazují stav bytu, tak jak jej při první návštěvě po synově smrti našla paní Simona. „Byly mi předány notářkou klíče od synova bytu, kam mne doprovodil kněz. Jaké bylo naše zděšení, když jsme v kuchyni objevily zbytky synova těla.“ Další komentář asi není třeba. Upozorňujeme, že snímky ve fotogalerii nejsou vhodné pro mládež pod osmnáct let či pro lidi se slabým žaludkem.

Osm obětí vražedného řádění Stodolových

Ještě redakční poznámka. Dlouho jsme zvažovali, zda snímky uveřejnit, není to opravdu pěkný pohled, navíc dehonestuje toho ubohého mladého muže, jehož potkal tak hrozný konec. Pak ale převážilo něco, co by se dalo nazvat veřejným zájmem. Pokud totiž policie opravdu pochybila, což fotografie v mnohém dokazují, je třeba konat. A to už není věc médií, ty na problém jen upozorňují. Všichni ale máme ještě v živé paměti případ manželů Stodolových, kteří v době od poloviny listopadu 2001 do 1. prosince 2002 - tedy za 1 rok a 14 dnů - zavraždili celkem osm (!) lidí ve věku 62 až 81 let.

Budeme-li citovat z webu kriminalistika.eu, píše se zde: „Pod tuto černou kapitolu kriminalistiky se podepsala nejen nezkušenost mladých policistů a lékařů na místech činů, kde došlo ke smrti člověka, ale i zcela rutinní přístup k pitvám, které měly zjistit pravou příčinu smrti. Téměř ve všech případech se vycházelo z verze, že jde o sebevraždu nebo náhlé úmrtí.“

Alešova matka, paní Simona, k fotografiím totiž sdělila: „Synovo tělo bylo v normálním stavu, nebylo ani rozteklé, ani pokryto červy. Sice s provazem kolem krku a vyvrácenou hlavou dozadu, v sedu, ale provaz nebyl zaříznut do krku, což není zcela běžné u sebevrahů oběšenců. Po zoomování fotek jsem objevila díry v rukou a krev na tričku v části, kde jsou ledviny. Neměl spodní zuby, které měl. Nohy byly volně položené na zemi, taktéž i ruce.“ Zvažte sami, vy čtenáři, nakolik je to pravda…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: redaktor KL1

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace