Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jen pro fakt silné žaludky: Vypadá TAKTO tělo určené k okamžité kremaci, nebo úřady pochybily? Udělala policie fatální chybu jako u obětí Stodolových?

31.07.2014
Jen pro fakt silné žaludky: Vypadá TAKTO tělo určené k okamžité kremaci, nebo úřady pochybily? Udělala policie fatální chybu jako u obětí Stodolových?

Autor: Archiv

Popisek: Na podlaze synova bytu našla matka jeho ostatky. Posypala je růžemi.

FOTOGALERIE, PŘÍBĚH O případu záhadné smrti jedenatřicetiletého Aleše z Brna jsme již informovali, nyní k celé kauze přinášíme i fotodokumentaci. Ať si čtenáři udělají sami obrázek o tom, zda bylo tělo zesnulého opravdu nutné neodkladně zpopelnit, jak paní Simoně, Alešově matce, tvrdila zaměstnankyně pohřební služby.

Ke dni 14. 5. 2013 paní Simona říká: „Následně jsem telefonovala s pracovnicí pohřební služby. Ta mi potvrdila, že tělo mého syna Aleše bylo skutečně zpopelněno již 10.5.2013 ve tři hodiny odpoledne. Údajně si myslela, že tělo v takovém stavu hniloby je lepší zpopelnit co nejrychleji.“

Čtěte také:

Rozkládajícím se tělem prý hýbali červi, fotky z místa činu ale ukázaly po roce pravdu. Otřesný příběh o tom, jak se u nás vyšetřuje (sebe)vražda, aneb další „kauza Stodolových“?

 

Už včera jsme ale informovali, že podle patologa kremace rozhodně neodkladná nebyla. „Patolog mi sdělil, že synovo tělo, i přes stadium velké hniloby mohlo být i nadále v Ústavu soudního lékařství, nepůsobilo žádné problémy.“ Na základě fotografií si nyní čtenář může udělat vlastní úsudek.

Další fotografie pak ukazují stav bytu, tak jak jej při první návštěvě po synově smrti našla paní Simona. „Byly mi předány notářkou klíče od synova bytu, kam mne doprovodil kněz. Jaké bylo naše zděšení, když jsme v kuchyni objevily zbytky synova těla.“ Další komentář asi není třeba. Upozorňujeme, že snímky ve fotogalerii nejsou vhodné pro mládež pod osmnáct let či pro lidi se slabým žaludkem.

Osm obětí vražedného řádění Stodolových

Ještě redakční poznámka. Dlouho jsme zvažovali, zda snímky uveřejnit, není to opravdu pěkný pohled, navíc dehonestuje toho ubohého mladého muže, jehož potkal tak hrozný konec. Pak ale převážilo něco, co by se dalo nazvat veřejným zájmem. Pokud totiž policie opravdu pochybila, což fotografie v mnohém dokazují, je třeba konat. A to už není věc médií, ty na problém jen upozorňují. Všichni ale máme ještě v živé paměti případ manželů Stodolových, kteří v době od poloviny listopadu 2001 do 1. prosince 2002 - tedy za 1 rok a 14 dnů - zavraždili celkem osm (!) lidí ve věku 62 až 81 let.

Budeme-li citovat z webu kriminalistika.eu, píše se zde: „Pod tuto černou kapitolu kriminalistiky se podepsala nejen nezkušenost mladých policistů a lékařů na místech činů, kde došlo ke smrti člověka, ale i zcela rutinní přístup k pitvám, které měly zjistit pravou příčinu smrti. Téměř ve všech případech se vycházelo z verze, že jde o sebevraždu nebo náhlé úmrtí.“

Alešova matka, paní Simona, k fotografiím totiž sdělila: „Synovo tělo bylo v normálním stavu, nebylo ani rozteklé, ani pokryto červy. Sice s provazem kolem krku a vyvrácenou hlavou dozadu, v sedu, ale provaz nebyl zaříznut do krku, což není zcela běžné u sebevrahů oběšenců. Po zoomování fotek jsem objevila díry v rukou a krev na tričku v části, kde jsou ledviny. Neměl spodní zuby, které měl. Nohy byly volně položené na zemi, taktéž i ruce.“ Zvažte sami, vy čtenáři, nakolik je to pravda…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: redaktor KL1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace