Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Brno: Náměstí Svobody ožije v rytmu Vašeho srdce

01.05.2014
Brno: Náměstí Svobody ožije v rytmu Vašeho srdce

Autor: poznavamesvet.cz

Popisek: Brno, ilustrační foto

V pondělí 5. května bude centrum jihomoravské metropole otevřeno všem zájemcům, kteří chtějí využít širokou nabídku bezplatného měření testujícího stav a kondici srdce. Akce, kterou připravuje občanské sdružení Rytmus srdce ve spolupráci s lékaři a zdravotními sestrami z Kliniky kardiologie a Pracoviště preventivní kardiologie IKEM, proběhne od 11.00 do 16.00 na náměstí Svobody v Brně.

Nemoci srdce a cév jsou v České republice ročně příčinou úmrtí až 60 tisíc lidí. V posledních letech však počet úmrtí klesá a k tomu, aby tento trend nadále pokračoval, má přispět i akce občanského sdružení Rytmus srdce. Na náměstí Svobody vyroste pět improvizovaných testovacích ordinací, kde budou odborníci z institutu IKEM provádět měření cholesterolu, krevního tlaku, glykémie či EKG. Zároveň poradí, jak předcházet riziku kardiovaskulárních onemocnění nebo jak si jednoduše změřit puls. „Prevence srdečních a cévních nemocí je poměrně jednoduchá, k tomu je však dobré znát svůj zdravotní stav,“ připomíná prof. MUDr. Věra Adámková, CSc. z Pracoviště preventivní kardiologie Institutu klinické a experimentální medicíny: Každý příchozí si bude moci nechat změřit EKG, změřit si krevní cukr, tuky nebo tlak a odborníci mu podle výsledku dají doporučení, co by měl pro zlepšení svého zdraví dělat.“

Pro návštěvníky bude připravena i interaktivní část, kde si budou moci vyzkoušet laickou resuscitaci, měření tepu v závislosti na fyzické zátěži, a také se dozvědět více o konkrétním výdeji energie při běžných každodenních činnostech nebo při sportu. Občanské sdružení Rytmus srdce zároveň připravuje program i pro ty nejmenší, formou výtvarného workshopu se tak budou moci blíže seznámit se svým srdcem. „Celý den by měl být ideálním vodítkem k tomu, aby každý zájemce zjistil, zda svému srdci nevěnuje méně pozornosti, než by si zasloužilo,“ uzavírá prof. MUDr. Věra Adámková, CSc. z Pracoviště preventivní kardiologie IKEM.

Jedná se o každoroční událost organizovanou občanským sdružením Rytmus srdce. Občanské sdružení Rytmus srdce pomáhá pacientům s poruchami srdečního rytmu spojit se s organizacemi, nadacemi i profesními sdruženími, které se na prevenci srdečních arytmií zaměřují. Jeho cílem je zvyšování povědomí o srdečních arytmiích, jejich diagnostice, léčbě a zlepšení kvality života pacientů trpících tímto onemocněním.

Více informací o sdružení Rytmus srdce naleznete na: www.rytmus-srdce.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace