Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brno: Náměstí Svobody ožije v rytmu Vašeho srdce

01.05.2014
Brno: Náměstí Svobody ožije v rytmu Vašeho srdce

Autor: poznavamesvet.cz

Popisek: Brno, ilustrační foto

V pondělí 5. května bude centrum jihomoravské metropole otevřeno všem zájemcům, kteří chtějí využít širokou nabídku bezplatného měření testujícího stav a kondici srdce. Akce, kterou připravuje občanské sdružení Rytmus srdce ve spolupráci s lékaři a zdravotními sestrami z Kliniky kardiologie a Pracoviště preventivní kardiologie IKEM, proběhne od 11.00 do 16.00 na náměstí Svobody v Brně.

Nemoci srdce a cév jsou v České republice ročně příčinou úmrtí až 60 tisíc lidí. V posledních letech však počet úmrtí klesá a k tomu, aby tento trend nadále pokračoval, má přispět i akce občanského sdružení Rytmus srdce. Na náměstí Svobody vyroste pět improvizovaných testovacích ordinací, kde budou odborníci z institutu IKEM provádět měření cholesterolu, krevního tlaku, glykémie či EKG. Zároveň poradí, jak předcházet riziku kardiovaskulárních onemocnění nebo jak si jednoduše změřit puls. „Prevence srdečních a cévních nemocí je poměrně jednoduchá, k tomu je však dobré znát svůj zdravotní stav,“ připomíná prof. MUDr. Věra Adámková, CSc. z Pracoviště preventivní kardiologie Institutu klinické a experimentální medicíny: Každý příchozí si bude moci nechat změřit EKG, změřit si krevní cukr, tuky nebo tlak a odborníci mu podle výsledku dají doporučení, co by měl pro zlepšení svého zdraví dělat.“

Pro návštěvníky bude připravena i interaktivní část, kde si budou moci vyzkoušet laickou resuscitaci, měření tepu v závislosti na fyzické zátěži, a také se dozvědět více o konkrétním výdeji energie při běžných každodenních činnostech nebo při sportu. Občanské sdružení Rytmus srdce zároveň připravuje program i pro ty nejmenší, formou výtvarného workshopu se tak budou moci blíže seznámit se svým srdcem. „Celý den by měl být ideálním vodítkem k tomu, aby každý zájemce zjistil, zda svému srdci nevěnuje méně pozornosti, než by si zasloužilo,“ uzavírá prof. MUDr. Věra Adámková, CSc. z Pracoviště preventivní kardiologie IKEM.

Jedná se o každoroční událost organizovanou občanským sdružením Rytmus srdce. Občanské sdružení Rytmus srdce pomáhá pacientům s poruchami srdečního rytmu spojit se s organizacemi, nadacemi i profesními sdruženími, které se na prevenci srdečních arytmií zaměřují. Jeho cílem je zvyšování povědomí o srdečních arytmiích, jejich diagnostice, léčbě a zlepšení kvality života pacientů trpících tímto onemocněním.

Více informací o sdružení Rytmus srdce naleznete na: www.rytmus-srdce.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace