Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Brno se představí na Regiontouru 2014

15.01.2014
Brno se představí na Regiontouru 2014

Autor: poznavamesvet.cz

Popisek: Brno, ilustrační foto

Ve čtvrtek 16.ledna 2014 se na brněnském výstavišti otevírají mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a turistických možností v regionech GO a REGIONTOUR 2014. Slavnostního zahájení se zúčastní primátor města Brna Roman Onderka (ČSSD).

V rámci 23. ročníku mezinárodního veletrhu REGIONTOUR 2014 se bude město Brno již tradičně prezentovat ve společné expozici se svými partnerskými městy (Bratislavou, Vídní, St. Pöltenem, Stuttgartem, Lipskem, Rennes, Poznaní, Leedsem, Utrechtem, Charkovem, Kaunasem, Voroněží). Větší prostor tentokrát dostane město Stuttgart, s nímž Brno spojuje letos už plných 25 let partnerství.

„Brno si zakládá na tom, že je turisticky přitažlivé a že má každoročně něco dalšího, čím své návštěvníky dokáže překvapit – například rekonstruovanou vilou Tugendhat, opraveným hradem Špilberkem i přiléhajícím parkem, kostnicí u svatého Jakuba nebo naposledy moderním digitáriem na hvězdárně. Tím vším a mnoha dalšími lokalitami je jedinečné, zároveň se ale chce co nejvíce podobat ostatním evropským metropolím – a to kvalitou a spolehlivostí služeb, čistotou a příjemnou atmosférou. Přejeme si, aby se lidé do Brna opět vraceli,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Podobně jako v loňském roce zaujímá i tentokrát část výstavního prostoru brněnského stánku prezentace některých brněnských institucí. Představí se např. Hvězdárna a planetárium Brno, Muzeum města Brna, Zoo Brno, Národní divadlo Brno, Moravské zemské muzeum, Moravská galerie, Automotodrom Brno a TIC s pozvánkou do brněnského podzemí.

Stánek je ve srovnání s minulými roky o 20 m2 větší. Hlavní pult přinese kompletní informace o turistických a kulturních možnostech. Čelní grafika je věnována 160. výročí narození hudebního skladatele Leoše Janáčka a roku 2014 jako Roku Leoše Janáčka. Zajímavostí je zde vitrína s exponáty souvisejícími s osobou skladatele.

Jako doprovodný program budou od pátku do neděle probíhat soutěžní kvízy o vstupenky  (např. do zoo, Moravské galerie, MZM) a dárkové předměty města Brna, jednotlivých institucí a partnerských měst. Hlavní cenou v kvízech budou vstupenky na Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix 2014.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace