Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

VZ24: V Brně-Králově Poli podle opozice předražovali zakázky

07.03.2013
VZ24: V Brně-Králově Poli podle opozice předražovali zakázky

Popisek: Podle opozice jsou zakázky předražené.

Na radnici v Brně-Králově Poli se podle opozice v minulém volebním období předražovaly zakázky. Svědčí o tom prý audit, který nechala zpracovat současná místostarostka Andrea Pazderová (ODS). Auditor hodnotil sedm zakázek v celkové hodnotě 20 milionů korun bez DPH.

Zjistil, že předražených bylo pět z nich, a to dohromady o téměř osm milionů korun bez DPH, řekl dnes novinářům opoziční zastupitel Daniel Valenta (TOP 09). Starosta Roman Vykoukal (ČSSD) dnes ČTK řekl, že záležitostí se zabývá policie, a je tedy předčasné k ní cokoliv říkat. Zkoumané zakázky se týkaly většinou výměny oken. Tendry radnice vypsala v letech 2008 a 2009 za koalice ODS s ČSSD.

„Jedná se pouze o vzorek zakázek, takže se dá předpokládat, že u ostatních zakázek docházelo k předražování také, a suma, o kterou je městská část přeplácela, bude ještě mnohem vyšší,“ tvrdí Valenta. Vykoukal dnes o zakázkách mluvil jako o minulosti, na radnici se podle něj asi před rokem a půl zavedly nové postupy při zadávání veřejných zakázek, které by předražování neměly připustit. „Jdeme cestou transparentnosti, co nejvíc to jde,“ uvedl.

Audit nechala Pazderová vypracovat loni v srpnu, hotový byl v říjnu. Podle Valenty loni dokument nikdo nezveřejnil, protože se v té době na radnici už rozpadala koalice ODS a menších stran včetně TOP 09. Nové koalici ODS s ČSSD se podle Valenty závěry "pravděpodobně nehodily", a tak je projednala jen v radě, nikoliv na zastupitelstvu.

Podle Valenty se záležitostí zabývá policie, na kterou se obrátil tajemník královopolské radnice Jiří Gajdarus. Reagoval tak na usnesení dnešní rady, že má vyvodit důsledky vůči úředníkům. „Protože úředníci se řídí tím, co zadá samospráva,“ uvedl Valenta.

(zdroj: Vz24.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace