Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

VZ24: V Brně-Králově Poli podle opozice předražovali zakázky

07.03.2013
VZ24: V Brně-Králově Poli podle opozice předražovali zakázky

Popisek: Podle opozice jsou zakázky předražené.

Na radnici v Brně-Králově Poli se podle opozice v minulém volebním období předražovaly zakázky. Svědčí o tom prý audit, který nechala zpracovat současná místostarostka Andrea Pazderová (ODS). Auditor hodnotil sedm zakázek v celkové hodnotě 20 milionů korun bez DPH.

Zjistil, že předražených bylo pět z nich, a to dohromady o téměř osm milionů korun bez DPH, řekl dnes novinářům opoziční zastupitel Daniel Valenta (TOP 09). Starosta Roman Vykoukal (ČSSD) dnes ČTK řekl, že záležitostí se zabývá policie, a je tedy předčasné k ní cokoliv říkat. Zkoumané zakázky se týkaly většinou výměny oken. Tendry radnice vypsala v letech 2008 a 2009 za koalice ODS s ČSSD.

„Jedná se pouze o vzorek zakázek, takže se dá předpokládat, že u ostatních zakázek docházelo k předražování také, a suma, o kterou je městská část přeplácela, bude ještě mnohem vyšší,“ tvrdí Valenta. Vykoukal dnes o zakázkách mluvil jako o minulosti, na radnici se podle něj asi před rokem a půl zavedly nové postupy při zadávání veřejných zakázek, které by předražování neměly připustit. „Jdeme cestou transparentnosti, co nejvíc to jde,“ uvedl.

Audit nechala Pazderová vypracovat loni v srpnu, hotový byl v říjnu. Podle Valenty loni dokument nikdo nezveřejnil, protože se v té době na radnici už rozpadala koalice ODS a menších stran včetně TOP 09. Nové koalici ODS s ČSSD se podle Valenty závěry "pravděpodobně nehodily", a tak je projednala jen v radě, nikoliv na zastupitelstvu.

Podle Valenty se záležitostí zabývá policie, na kterou se obrátil tajemník královopolské radnice Jiří Gajdarus. Reagoval tak na usnesení dnešní rady, že má vyvodit důsledky vůči úředníkům. „Protože úředníci se řídí tím, co zadá samospráva,“ uvedl Valenta.

(zdroj: Vz24.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace