Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Brně pokračuje sbírka šatstva pro lidi bez domova

10.11.2013
V Brně pokračuje sbírka šatstva pro lidi bez domova

Autor: poznavamesvet.cz

Popisek: Brno, ilustrační foto

Také v podzimních a zimních měsících pokračuje sbírka šatstva pro lidi bez domova žijící na ulici. Sbírku organizuje Magistrát města Brna každou první středu v měsíci od 16 do 20 hodin na ulici Křenová 20 v Brně.

Šatstvo však lze odevzdávat také v úředních hodinách – pondělí a středa 8 – 17 a pátek 8 – 12 hodin. Sbírku a takzvaný sociální šatník provozuje Oddělení sociální prevence a pomoci Magistrátu města Brna již několik let.

„Sbírka šatstva je jedním z nástrojů, jak pomoci lidem v nouzi, případně lidem, kteří si potřebují šatstvo z důvodů zdravotních obměnit a nemají na to potřebné finanční prostředky. Je zřejmé, že právě před nadcházející zimou je tato pomoc mnohem více žádána, proto prosíme občany, zdali mají odložené a nepotřebné věci, aby je darovali prostřednictvím naší sbírky,“ uvedla náměstkyně primátora Jana Bohuňovská.

CO PŘEDEVŠÍM POTŘEBUJEME

Klienti nejvíce potřebují ošacení „sportovnějšího“ typu použitelné pro život na ulici, v zahradních chatkách, opuštěných domech apod. Upotřebíme nejvíce pánské oblečení (našimi klienty jsou z 80% muži) sportovnějšího charakteru: rifle, manšestráky, šusťáky, tepláky, montérky, podvlíkačky, spodní prádlo, ponožky, trička, flanelové a podobné (tmavé) košile, mikiny, svetry, sezónní bundy, čepice, rukavice, pásky, boty všeho druhu, ale i kapesníky, ručníky, batohy, spacáky či deky. Zkrátka vše, co lze použít pro život na ulici. Rozhodně nevyužijeme saka, obleky, bílé košile a další společenské oděvy.

KDY SE SBÍRKA KONÁ

Sbírka se koná vždy první středu v měsíci od 16 do 20 hodin na pracovišti Odboru sociální péče v budově Křenová 20. Před budovou je možnost parkování. Uvědomujeme si však, že pro řadu z Vás může být časově náročné přijít k nám v určený termín nebo k nám dopravit větší množství šatstva. Proto bychom Vám a Vašim kolegům z úřadu / organizace rádi nabídli možnost přispět k dobré věci a vykonat sbírku šatstva přímo na Vašem pracovišti, my pak v předem domluvený den vybrané oděvy sami odvezeme.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace