Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Důrazně odmítám lži a strašení lidí, brání se politik

03.11.2013
Důrazně odmítám lži a strašení lidí, brání se politik

Autor: poznavamesvet.cz

Popisek: Brno, ilustrační foto

V žádném případě jsem nikde a nikdy nevyslovil záměr umožnit výstavbu obchodů v plochách zeleně či aby zeleň ustoupila výstavbě nekrytých asfaltových parkovišť ve vnitroblocích, brání se náměstek primátora města Brna Ladislav Macek (ČSSD).

Zadání tzv. "Aktualizace územního plánu města Brna" bylo v minulém volebním období, kdy právě Martin Ander byl náměstkem primátora pro rozvoj. Tedy jakýkoliv obsah navrhovaných změn v územním plánu není z mé vůle či návrhů. Návrh "Aktualizace" je zpracováván externím dodavatelem a odbornými pracovníky Magistrátu města Brna s vyjádřením všech dotčených orgánů státní správy (ministerstva, krajský úřad, orgány hygieny atd.). Podle zákona má toto celý svůj stanovený proces a teprve po všech stanovených úkonech - stanoviska, veřejné projednání, připomínkování, vypořádání návrhů a připomínek - bude návrh konečné podoby změn územního plánu, tzv. "aktualizace" , předložen k projednání a následném schválení v samosprávných orgánech města. 

Jsou mi podsouvány hlouposti, brání se náměstek

Tedy v této chvíli není žádný návrh jakékoliv změny můj, jak tvrdí kolega Ander.  Jestli někdo  mluví o "výrazné kritice", opět se staví na místo vyvoleného, který chce, abychom se chovali podle něho.

V této době jsem po konzultaci s odbornými pracovníky magistrátu a kolegy z vedením města využil svého postavení určeného člena Zastupitelstva města Brna pro spolupráci s Odborem územního plánování a vydal pokyn k vyjmutí některých změn z dalšího pořizování "Aktualizace" .  Jedná se zejména o ty změny, které dle mého názoru vyžadují samostatné projednání v obvyklém souboru změn, nikoliv v navrhované a projednávané "aktualizaci územního plánu". Můj návrh projednala a doporučila Komise pro rozvoj města, a odsouhlasila Rada města Brna.  Návrh změn územního plánu ve stávajícím souboru "Aktualizace" bude k projednání v samosprávě města v prvním pololetí příštího roku.  Je to zas a opět zvolená samospráva města Brna, která rozhodne, co se v územním plánu města má změnit a co nikoliv.

SOUVISEJÍCÍ:

Náměstek Macek chce umožnit stavět v zeleni obchody

Je-li mě podsouváno mj., že navrhuji výstavbu obchodů  v plochách zeleně,  je to naprostá (a musím říci, že i úmyslná) hloupost, vyslovená na veřejnosti.  Snad se záměrem postrašit veřejnost a pak se postavit do čela "bojovníků za dobrou věc".  V minulosti jeden můj kolega v samosprávě říkával pro tyto situace: "každý voře, jak može". Strašit lidi v Brně, že v městských parcích se budou stavět obchody, je spíše že to už "nemože".  

Chceme v Brně žít

Nemám v této podobě prostor vysvětlit důvody návrhu změn, zajisté je to na delší čas. Odmítám však podléhat zájmům některých lidí, že se cítí povolanými "chřestit zbraněmi" za dobro druhých, když už oni sami mají kde zaparkovat se svým autem před svým domem, oni sami bydlí dle svých představ a jiní ať bydlí jak oni chtějí, oni sami mají svůj způsob života a ostatní ať ho mají podle nich, oni sami už svým chováním ovlivňují  negativně náš prostor pro život a ostatní to nesmí. To skutečně odmítám a věřím, že v Brně nejsem sám. Chceme v Brně žít, bydlet, mít zaměstnání, nakupovat, trávit volný čas. Nemůžeme však chtít to mít jen my a ostatní nás nezajímají. Nemůžeme chtít, aby po "naší" ulici nejezdili autem jiní.  Nemůžeme chtít, aby v našem vnitrobloku bylo parkoviště jen pro naše auta a sousedi ať parkují někde jinde. Nemůžeme chtít, aby všichni jezdili MHD a my měli volné silnice pro naše auta.  Můžeme to chtít, ale nikam to nevede.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace