Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Listy JM: Fond Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci

07.03.2013
Listy JM: Fond Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci

Popisek: Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci elektra.

Nezisková organizace Asekol vyhlásila již šestý ročník grantového řízení Fondu Asekol. Letos fond naváže na téměř 200 projektů, mezi něž v minulých letech rozdělil skoro 13 milionů korun. V Jihomoravském kraji dosud podpořil 17 projektů.

Fond Asekol v tomto roce vybraným projektům, které se zaměřují na sběr a recyklaci elektrozařízení, rozdá dotace v hodnotě 2 milionů korun. Obce, kraje, nevládní neziskové organizace a provozovatelé sběrných dvorů mohou o podporu žádat do 29. března 2013.

Zájemci o dotaci mohou posílat své přihlášky během února a března 2013 na adresu sídla společnosti Asekol. Přihlášky se podávají pomocí formuláře „Přihláška do grantového řízení“, který je k dispozici spolu s doplňujícími informacemi na internetových stránkách organizace v sekci Fond Asekol. V květnu proběhne vyhodnocení přihlášek a od června bude možné uzavírat konkrétní darovací smlouvy.

Fond Asekol rozdělí dotace ve třech programech. „Tematické okruhy zaměřené na osvětu, rozšíření či rekonstrukci sběrných míst zaručují, že fond pomůže v různých oblastech zpětného odběru elektra,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti Asekol „Cílem je přispět k ochraně životního prostředí podporou rozličných projektů, které o ni dlouhodobě usilují. Stejně jako každý rok věříme, že se přihlásí množství zajímavých projektů, kterým usnadníme cestu ke společnému cíli,“ dodává.

Zřizovatel fondu – nezisková organizace Asekol  očekává, že podpořené projekty budou realizovány do konce roku 2013. „Při vyplňování přihlášky doporučujeme dbát především na dodržení formálních náležitostí a základních parametrů. V minulosti nejčastěji docházelo k  chybám při dodržování minimálního podílu spolufinancování ze strany žadatele,“ upozorňuje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti Asekol.

Fond Asekol navazuje na pětiletou tradici, během níž v Jihomoravském kraji podpořil 17 projektů. „V loňském ročníku hledala pomoc především města, obce a provozovatelé sběrných dvorů, zaznamenali jsme však i několik žádostí neziskových organizací. Nejčastější požadavek se loni týkal zabezpečení sběrného dvora, a to zejména prostřednictvím kamerového systému,“ říká Ansorgová. Z loňského řízení v Jihomoravském kraji osmičlenná Rada Fondu Asekol vybrala 5 projektů. Mezi ně pak rozčlenila téměř 220 tisíc korun, které subjektům výrazně usnadnily realizaci plánovaných projektů či zaplacení již realizovaných projektů.

(zdroj: Listyjm.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace