Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Listy JM: Fond Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci

07.03.2013
Listy JM: Fond Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci

Popisek: Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci elektra.

Nezisková organizace Asekol vyhlásila již šestý ročník grantového řízení Fondu Asekol. Letos fond naváže na téměř 200 projektů, mezi něž v minulých letech rozdělil skoro 13 milionů korun. V Jihomoravském kraji dosud podpořil 17 projektů.

Fond Asekol v tomto roce vybraným projektům, které se zaměřují na sběr a recyklaci elektrozařízení, rozdá dotace v hodnotě 2 milionů korun. Obce, kraje, nevládní neziskové organizace a provozovatelé sběrných dvorů mohou o podporu žádat do 29. března 2013.

Zájemci o dotaci mohou posílat své přihlášky během února a března 2013 na adresu sídla společnosti Asekol. Přihlášky se podávají pomocí formuláře „Přihláška do grantového řízení“, který je k dispozici spolu s doplňujícími informacemi na internetových stránkách organizace v sekci Fond Asekol. V květnu proběhne vyhodnocení přihlášek a od června bude možné uzavírat konkrétní darovací smlouvy.

Fond Asekol rozdělí dotace ve třech programech. „Tematické okruhy zaměřené na osvětu, rozšíření či rekonstrukci sběrných míst zaručují, že fond pomůže v různých oblastech zpětného odběru elektra,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti Asekol „Cílem je přispět k ochraně životního prostředí podporou rozličných projektů, které o ni dlouhodobě usilují. Stejně jako každý rok věříme, že se přihlásí množství zajímavých projektů, kterým usnadníme cestu ke společnému cíli,“ dodává.

Zřizovatel fondu – nezisková organizace Asekol  očekává, že podpořené projekty budou realizovány do konce roku 2013. „Při vyplňování přihlášky doporučujeme dbát především na dodržení formálních náležitostí a základních parametrů. V minulosti nejčastěji docházelo k  chybám při dodržování minimálního podílu spolufinancování ze strany žadatele,“ upozorňuje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti Asekol.

Fond Asekol navazuje na pětiletou tradici, během níž v Jihomoravském kraji podpořil 17 projektů. „V loňském ročníku hledala pomoc především města, obce a provozovatelé sběrných dvorů, zaznamenali jsme však i několik žádostí neziskových organizací. Nejčastější požadavek se loni týkal zabezpečení sběrného dvora, a to zejména prostřednictvím kamerového systému,“ říká Ansorgová. Z loňského řízení v Jihomoravském kraji osmičlenná Rada Fondu Asekol vybrala 5 projektů. Mezi ně pak rozčlenila téměř 220 tisíc korun, které subjektům výrazně usnadnily realizaci plánovaných projektů či zaplacení již realizovaných projektů.

(zdroj: Listyjm.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace