Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Brno pomohlo sbírkou lidem ze Střekova

01.10.2013
Brno pomohlo sbírkou lidem ze Střekova

Autor: poznavamesvet.cz

Popisek: Brno, ilustrační foto

Výtěžek 231 tis. Kč z veřejné sbírky statutárního města Brna poputuje na pomoc statutárnímu městu Ústí nad Labem, městskému obvodu Střekov, který byl silně poškozen letošními jarními povodněmi.

V rámci městského obvodu byla zasažena i jeho část zvaná Brná. Rozhodla o tom rada města na své schůzi ve středu 25. září 2013. Definitivně o daru rozhodnou zastupitelé města na svém zasedání 1. října 2013.

Brňanům nejsou lhostejné problémy jiných

„Nebylo lehké najít milion korun na pomoc postiženým Zálezlicím, ale jako zástupce města jsem cítil velkou povinnost pomoci povodněmi postiženým obcím. To byl rozhodně silnější pocit než ekonomický kalkul. Veřejná sbírka s výtěžkem 231 tisíc korun zase směřuje do Brné, městského obvodu Ústí nad Labem – Střekov, a velké díky patří všem, kdo se na ní podíleli,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka (ČSSD).

„Jsem hrdý na Brňany, že jim nejsou lhostejné problémy jiných. Všem dárcům děkuji – jakákoliv pomoc oblastem poškozeným povodněmi je vítaná. Jsem rád, že se podařilo vybrat přes dvě stě tisíc korun, to už je částka, za kterou se dá leccos smysluplného pořídit,“ sdělil člen rady města a starosta MČ Brno-střed Libor Šťástka.

Výše jednotlivých příspěvků se pohybovala v rozmezí od 200 Kč do 50 tis. Kč

„Srdečně děkuji všem, kteří se podíleli jednak přispěním finanční částkou do veřejné sbírky pořádané městem Brnem a současně i jejím organizátorům. Vybraná částka bude velkou finanční pomocí na zmírnění škod, způsobených v červnu roku 2013 povodněmi na území městského obvodu Střekov. O konkrétním využití finančního daru budete informováni,“ uvedla starostka městského obvodu Ústí nad Labem – Střekov Miroslava Lazarová.

Dnem 31. srpna 2013 skončila veřejná sbírka města Brna na pomoc obcím postiženým nedávnými povodněmi. Konečný stav bankovního konta je 231 000 Kč.  Rada města Brna schválila dne 12. června 2013 konání veřejné sbírky ke zmírnění následků způsobených povodněmi roku 2013. Sbírka byla konána v období od 17. června 2013 do 31. srpna 2013. Výše jednotlivých příspěvků se pohybovala v rozmezí od 200 Kč do 50 tis. Kč.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace