Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Slavnostní otevření cyklopruhů na ulici Kounicova

17.09.2013
Slavnostní otevření cyklopruhů na ulici Kounicova

Autor: David Mahovský

Popisek: cykloturistika je velmi oblíbená.

Město Brno se snaží o zlepšení podmínek pro cyklisty a zvýšení podílu cyklistické dopravy na dopravě ve městě.

Oblíbenost kola pro cesty po městě v posledních letech mírně stoupá, neboť kolo se stává vhodnou alternativou nejen pro Brňany, ale ve velké míře i pro vysokoškolské studenty, kterých je v Brně více než 80 tisíc. Město se na tuto poptávku snaží reagovat adekvátní podporou cyklistické dopravy, která spočívá zejména v systému organizačních opatření pro podporu cyklistické dopravy na stávajících komunikacích. V souběhu s tím jsou připravována také stavební opatření, která upraví a doplní dopravní infrastrukturu do podoby, která bude pro cyklistickou dopravu vstřícnější než současný stav.

Důležité trasy

Na realizaci cykloopatření spočívající v úpravě dopravního značení byla z rozpočtu města Brna vyčleněna pro rok 2013 částka 5,2 mil. Kč. V letních měsících 2013 byla v souvislosti s opravou povrchů vozovky na ulici Úvoz upravena organizace dopravy v dotčeném úseku doplněním vyhrazeného jízdního pruhu o cyklisty včetně přemístění k pravému okraji vozovky. Byla zavedena opatření pro snazší průjezd cyklistů křižovatkou Husova x Besední x Údolní. Jízda cyklistů v protisměru byla umožněna v ulicích Mahenova, Opletalova, Desátková, Ponávka, Lazaretní, Klíny a Hrnčířská.

Projektově připravena a zveřejněna na úřední desce již byla opatření pro cyklisty v ulicích Jaselská, Mlýnská, Gorkého, Rumiště, Haasova, Vodova, Vohnoutova a Mánesova, která budou vyznačena v nejbližších vhodných termínech.

Jednou z důležitých cyklotras, která byla z částky určené na cykloopatření v roce 2013 financována, je cyklotrasa v ulici Kounicova, která bude slavnostně zprovozněna v pondělí 16. září 2013. Na ulici Kounicova byl v září 2013 v délce cca 1000 metrů realizován obousměrný vyhrazený pruh pro cyklisty. Náklady dosáhly výše 600 tis. Kč.

Vyznačení cyklopruhů na ulici Kounicova je jedním z významných opatření pro cyklisty

„Vyznačení cyklopruhů na ulici Kounicova je jedním z významných opatření pro cyklisty, která se nám tento rok podařilo realizovat. Věřím, že tato cyklotrasa v blízkosti centra města a vysokých škol bude cyklisty hojně využívána, umožní jejich bezpečnější a pohodlnější pohyb a zároveň zvýší ohleduplnost řidičů k ostatním účastníkům silničního provozu,“ řekl 1. náměstek primátora Robert Kotzian (ODS).

Slavnostní otevření cyklopruhů na ulici Kounicova se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility za účasti 1.náměstka primátora Roberta Kotziana v pondělí 16.září 2013 v 15:30 hodin na Moravském náměstí u východu z parku směrem k ulici Brandlova.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace