Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Debil, kurva, nasrat: Prý typický slovník brněnského primátora z ČSSD

05.09.2013
Debil, kurva, nasrat:  Prý typický slovník brněnského primátora z ČSSD

Autor: stránky primátora

Popisek: Primátor Onderka má v Brně svůj otisk rukou

Přednostní SPZ na automobilu s řidičem, podivně dokončené studium, zavřené dveře před dotazy novinářů a za nimi? Vulgarity prvního řadu, řekl jeden z vysokých politiků ČSSD Krajským listům.cz na adresu primátora Brna Romana Onderky.

Co se ví? Bulvární deník Aha již před rokem napsal: „Primátor moravské metropole Roman Onderka má coby vrcholný představitel města služební vůz značky Superb a na něm espézetku 6B9 0001 – to aby bylo vidět, kdo je jednička. Další espézetky v číselném pořadí pak mají jeho náměstci. Větší projev tzv. kmotrovství snad už nejde od politika vyžadovat!"

České televize se pro změnu opakovaně věnovala tématu Onderkovy bakalářské práce. Ta je podle profesorky a šéfky akreditační komise Vladimíry Dvořákové zcela nevyhovující. „Práce neměla vůbec žádný odkaz na použité zdroje, nejde poznat, co je autorské a co je ocitované. To je nepřípustné, taková práce by ani neměla být k obhajobě připuštěna," vysvětlila Dvořáková s tím, že ona by jako vysokoškolská pedagožka takové dílo svého studenta k obhajobě nepřipustila.

Co za tím je?

Onderka je ovšem v klidu a pod křídly ČSSD vládne dál. Jak nám ovšem řekl jeden z jeho spolustraníků, za maskou domnělé inteligence a luxusních obleků se skrývá až přízemní muž. „Tak sprostého člověka abyste pohledali," uvedl nejmenovaný sociální demokrat pro Krajské listy.cz.

„Většinou se slova jako kurva, prdel a podobně vyskytují v každé větě, to vám potvrdí každý," dodal. Neměl pravdu. Většina námi oslovených politiků na brněnském magistrátu se ani nevyjádřila. „Raději ne," uvedla jedna z náhodně oslovených úřednic a zavěsila. Proč? „Onderka má prý lokální moc a nikdo nechce přijít o práci. Podobný příklad má být i zástupce ODS Robert Kotzian, který původně usilovně bojoval právě proti ČSSD, aby se s Onderkou nakonec dohodnul. „Kotzian drží hubu a krok a jede, co se mu řekne a pěkně vydělává," dodal náš dobře informovaný zdroj.

Aktuální politický stav na jižní Moravě není ideální. O kandidátku na předčasné volby podle našich informací bojují dvě křídla - Haškovo a Sobotkovo, přičemž jednoznačnou převahu má zatím právě předseda soc. dem. Sobotka. Onderka má být spíše na straně Michala Haška.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace