Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dopravní podnik Brna zvyšuje „přirážky“ k jízdnému

30.08.2013
Dopravní podnik Brna zvyšuje „přirážky“ k jízdnému

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Od 1.září 2013 mění DPMB podmínky stanovování přirážky k jízdnému. Maximální částku přirážky k jízdnému za jízdu bez platného jízdního dokladu a za porušení smluvních přepravních podmínek se zvyšuje maximální výše přirážky k jízdnému na 1 500 Kč.

Současné podmínky jsou v DPMB uplatňovány od 1.7.2008. Z důvodu zvýšení efektivnosti vymáhacího procesu rozhodlo vedení DPMB s platností od 1.9.2013 upravit částky přirážek k jízdnému při dalším vymáhání na maximální možnou výši a při platbě v hotovosti na místě a do pátého dne dle níže uvedeného návrhu. Jihomoravské novinky informovala Linda Hailichová, tisková mluvčí Dopravního podniku města Brna.

Výše přirážky k jízdnému:

•    Výše přirážky k jízdnému za jízdu bez platného jízdního dokladu se stanovuje na 1 500 Kč.
(v současné době 1 000 Kč)
•    Výše přirážky k jízdnému za jiné porušení Smluvních přepravních podmínek se stanovuje na 800 Kč. (v současné době shodné s přirážkou za jízdu bez platného jízdního dokladu ve výši 1 000 Kč)
•    V případě, že cestující uhradí přirážku k jízdnému za jízdu bez platného jízdního dokladu na místě v hotovosti nebo do 5 následujících pracovních dnů po zjištění, snižuje se přirážka k jízdnému na 800 Kč. (v současné době 700 Kč)
•    Nemá-li cestující při kontrole u sebe platnou nepřenosnou předplatní jízdenku, vydanou dopravcem v systému IDS JMK, ale prokáže se jí na místě určeném subjektem, který provedl přepravní kontrolu a to ve lhůtě do pátého pracovního dne ode dne následujícího po provedení kontroly, zaplatí pouze částku 50 Kč. Současně však musí  prokázat skutečnost, že byl v době kontroly držitelem platné nepřenosné předplatní jízdenky. Případně uhrazené jízdné se nevrací.
•    Pokud cestující nemá na průkazce nebo kupónu vydanými dopravcem v systému IDS JMK vyplněny některé údaje, ale chybějící údaje doplní na místě určeném subjektem, který provedl přepravní kontrolu a to ve lhůtě do pátého pracovního dne ode dne následujícího po provedení kontroly, zaplatí pouze částku 50 Kč. Případně uhrazené jízdné se nevrací.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace