Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Do své slavné role před kamerou vplul vystrčeným zadkem. Zbytek už byl o pohodě

11.08.2019
Do své slavné role před kamerou vplul vystrčeným zadkem. Zbytek už byl o pohodě

Autor: FTV Prima

Popisek: Michal Isteník nevypadá v civilu příliš jako Eda

Ještě před rokem znali Michala Isteníka jen divadelní fajnšmekři. Seriál Most! ho ale katapultoval mezi hvězdy první kategorie. Jak se s nenadálou popularitou srovnává, prozradil v Show Jana Krause.

Šlo o komediální seriál s moralizujícím podtextem. Nikdo z tvůrců nečekal, že se u diváků setká s takovým nadšením. Michal Isteník se v roli hostinského Edy musel před kamerou hned několikrát svléknout. Se svlékáním se vyrovnal po svém. „To bylo jediné, v čem byla náročná,“ řekl o své roli. V seriálu hraje Edu, majitele restaurace Severka, jednu z hlavních postav. Postava má plno hlášek, které zlidověly a Michal Isteník se díky ní nesmírně proslavil. Lidé si ho tak oblíbili, že ho dodneška zdraví coby postavu ze seriálu: „Každé ráno se podívám do občanky a řeknu si, ještě pořád jsem Michal. Pak vyjdu na ulici a slyším, ahoj, Edo!“

Buran Teatr, nebo Burgtheater

Michal Isteník pochází z Rakovníka, hereckou školu vystudoval v Brně, kde začal hrát také v Městském divadle Brno. Vidět ho můžeme ale ještě jinde: „V Brně jsem spoluzakládal divadélko Buran Teatr. Když jsme přijeli poprvé na zájezd do Dlouhé, tak nám vyhradili asi šest parkovacích míst, protože si mysleli, že jedou ty kamiony z Vídně a my jsme přijeli formanem.“ narážel na podobnost názvu divadélka se slavnou vídeňskou scénou Burgtheater.

Nechce zůstat navždy Edou

Za popularitu seriálu je rád, ale přece jenom se prý bojí toho, aby nezůstal hercem jedné role. „Já proti tomu bojuju. Doufám, že navždycky nezůstanu Eda.“ Díky seriálu nemá dosud svobodný Michal nouzi o fanynky: „Do divadla mi přišlo pár dopisů, někdy i zvláštních. Přišel mi jeden, kde byla fotka té slečny a pak tam byla věta: Máte hezkou pižku nad zadečkem! To bylo první, co ti diváci ze mě viděli. Možná si někdo myslel, že je to obličej.“ Podle Michala Isteníka je pro muže přece jenom filmové svlékání těžší: „Možná je to tím, že ženské tělo je krásné a není problém ho ukázat. Ale když si tam stoupne sto desetikilový medvěd…“ Michal sice po seriálu zhubnul, ale v posilovně ho nikdo neuvidí: „Já jsem byl třeba loni plavat. Já si ve fitku málokdy pokecám. Ta posilovna, ty nutridrinky, mně to nechutná,“ přiznal.

Na sociální sítě kašle

Zatímco někteří jeho kolegové zásobují sociální sítě jednou fotkou za druhou, Michal je vůči Instagramu a Facebooku sympaticky netečný, nemá zájem se někde ukazovat. Přesto není moderní technikou nepolíbený: „I já mám svůj e-mail. A mám telefon. Facebook jsem nikdy neměl. Jednou vznikla nějaká moje fanouškovská stránka. Já jsem ji nechal zrušit, ne protože mě to uráželo, ale protože tam někdo vystupoval mým jménem a říkal, kde dnes večer jsem a já jsem tam nebyl. Nebo jsem tam byl a dělal jsem něco úplně jiného.“

Michal technice fandí, ale příliš ji nevyužívá: „Mám chytrý telefon. Usuzuji to z toho, že když mi někdo volá, tak je tam jméno a on to musí vědět. Fotím hodně, ale neumím to nikam umístit. Dokážu si to dát i do počítače, s mobilem si nerozumím, s počítačem jo. Pro něco je to určitě dobré, ale pro mě ne,“ přiznal Janu Krausovi. Překvapivě jde o zručného člověka: „Jednu dobu jsem si vyráběl nábytek, teď už to nedělám.“ V muzikálu ho ale určitě neuvidíme: „Zpívám dobře, ale lidi to neradi poslouchají. Kolega Vojtíšek z Městského divadla Brno říkal, že to nejde, protože jsem rytmický rošťák a intonační nestyda.“

Michal Isteník vyrůstal v Novém Strašecí, jeho první láska byla fotbal, kterého musel ze zdravotních důvodů zanechat. Jeho kamarád ho následně přemluvil, aby s ním šel do dramatického kroužku, protože tam jsou pěkné holky. Herectví ho prý okamžitě okouzlilo. Hlásil se na DAMU, tam ho nevzali, rok strávil na pedagogické fakultě v Ústí. DAMU nevyšlo ani příští rok, zato JAMU ano.

V Brně také před 14 lety zakotvil. Věnoval se hlavně divadlu, a tak většině národa unikal. V roce 2015 dostal za své herecké umění Cenu Thálie. Okrajově se mihl v seriálech Pěstírna, Labyrint a Trpaslík (zde se prvně sešel s Martinem Hofmannem), na ten správný trhák teprve čekal. Nyní ho snad uvidíme i na obrazovce častěji, v detektivce Živé terče hraje doktora Aleše Kužílka. Michal Isteník je zadaný, o svém soukromí však nevypráví.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace