Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Mezinárodní víceboj vojáků se uskuteční na Univerzitě obrany

31.07.2013
Mezinárodní víceboj vojáků se uskuteční na Univerzitě obrany

Autor: Radek Kalhous / MAFRA /Profimedia.cz

Popisek: armáda, ilustrační foto

Dnes mezi 13.00 a 18.00 hodin budou probíhat ve sportovním areálu Univerzity obrany, v kasárnách na ulici J. Babáka, soutěže mezinárodního víceboje vojáků v záloze – MILCOMP.

Víceboj je součástí mezinárodního kongresu záložních důstojníků „CIOR-CIOMR-NRFC Summer Congres 2013“, který ve dnech 30.července až 2.srpna 2013 v Brně a Vyškově pořádá Mezispojenecká konfederace záložních důstojníků NATO (CIOR) ve spolupráci s Univerzitou obrany a Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií. Slavnostní zahajovací ceremoniál kongresu proběhne v úterý 30.července 2013 v 16.00 hodin na Náměstí Svobody v Brně. V rámci kongresu se uskuteční 1.srpna 2013 v brněnském hotelu International za účasti předsedy Výboru NATO pro záložní síly generálmajora Georgese Lebela sympozium na téma „Podpora zaměstnavatelů záložních důstojníků“.

Univerzita obrany zabezpečuje pořádání dvou disciplín mezinárodního víceboje MILCOMP  a to „Plavání s překážkami“ a soutěž „První pomoc v poli“. Oficiálního tréninku plavecké soutěže s překážkami se včera dne 29.července 2013 zúčastnilo 23 tříčlenných družstev z 9 zemí - České republiky, Finska, Francie, Jihoafrické republiky, Německa, Nizozemí, Norska, Švédska a Velké Británie. Vedle mužských týmů přijely i dva ženské týmy, které postavily Jihoafrická republika a Nizozemí.

Závodníci musí překonat v 50 metrové dráze celkem 5 překážek, které musí střídavě přelézt, podplavat, následně vylézt z bazénu a opět se do něho vrátit.  Závodníci plavou v maskovacím oděvu vz. 95 bez bot a nesmí se během plavání dotknout dna bazénu. Na povel rozhodčího skočí celý tým do bazénu a plavou v dráze široké 4 metry, přičemž si mohou navzájem pomáhat zejm. při zdolávání složitých překážek. Hodnotí se čas celého družstva, takže důležitá je souhra a vzájemná odpovědnost. Jihomoravské novinky informoval podplukovník Vladimír Šidla, tiskový mluvčí Univerzity obrany.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace