Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brno zabodovalo, od října bude mít novou leteckou linku do Milána

27.07.2018
Brno zabodovalo, od října bude mít novou leteckou linku do Milána

Foto: Letiště Brno

Popisek: Letadlo společnosti Ryanair na Letišti Brno

Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair. Díky tomuto výsledku jednání hejtmana Bohumila Šimka se zástupci Letiště Brno se cestující a turisté mohou těšit mimo jiné na příznivé ceny za letenky, kvalitní palubní servis a 90 % letů načas.

„Díky konstruktivnímu přístupu při jednáních o nové lince máme dnes tuto skvělou správu pro všechny občany a pravidelné návštěvníky Jihomoravského kraje v podobě pravidelných letů do Milána. Zejména bych rád ocenil rychlost, s jakou se Ryanairu podařilo novou linku otevřít. Obvykle se hledá volná kapacita na jednu až dvě sezóny dopředu, takže sjednáním nové linky už na tuto zimu si náš vyjednávací tým připsal mimořádný úspěch. Beru to jako další krok společné strategie rozšiřovat postupně počty pravidelných linek pro obyvatele a turisty našeho regionu. Jednání o další možné spolupráci s touto společností budou i nadále pokračovat,” řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Rozlétali Brno

„Když skupina Accolade vstoupila do společnosti Letiště Brno, slíbil jsem, že Brno rozlétáme. Dnes oznamujeme první novou linku. Děkuji Ryanairu za dobré rozhodnutí ji otevřít a zejména děkuji, že pro ni ve svém letovém řadu našel prostor už v letošním roce. Milán Bergamo je oblíbenou destinací cestujících z našeho regionu a stejně tak Brno a Jihomoravský kraj jsou perfektní destinace pro turistiku i podnikání, takže věřím, že linka bude úspěšná,” komentoval novou linku předseda představenstva společnosti Letiště Brno Milan Kratina.

„Ryanair s potěšením oznamuje novou linku Brno – Milán-Bergamo, která bude létat dvakrát týdně od konce října coby součást našeho letového řádu na zimu 2018. Jsem ráda, že se podařilo linku odstartovat už při příležitosti velmi symbolického data 28. října, tedy přesně na sté výročí vzniku Československa. Prodej letenek začíná dnes na Ryanair.com. Ryanair tak bude z Brna létat na dvou linkách – na Londýn Stansted a na Milán Bergamo. Na oslavu této události uvolňujeme místa na této lince k prodeji od 709 Kč pro lety v listopadu a v prosince, které bude možné zabookovat jen do pondělí (16. července). A protože místa za takhle úžasně nízké ceny budou velmi rychle rozebraná, měli by zákazníci co nejrychleji navštívit www.ryanair.com, aby o ně nepřišli,“ řekla Olga Pawlonka, manažerka Ryanairu pro prodej a marketing pro střední Evropu.

Ryanair má trable s odbory

Společnost zaručuje cestujícím v rámci své strategii „Stále se zlepšujeme“ nižší ceny a další skvělá vylepšení, a to zejména: Levnější poplatky za zavazadla – nižší poplatek 25 eur a vyšší limit 20 kg na zavazadlo, pokoje Ryanair s desetiprocentním bonusem do cestovního kreditu, transfery Ryanair – větší výběr vozů s novým partnerem Car Trawler, slib přesnosti – 90 % letů Ryanairu bude na čas a slib ceny – najděte levnější cenu a Ryanair vám vrátí rozdíl v ceně plus 5 euro na váš účet na My Ryanair.

Zato nízkonákladový dopravce Ryanair přitvrdil v boji se svými zaměstnanci. Zakladatel irských aerolinek Michael O'Leary oznámil, že na zimní sezonu stáhne ze základny na letišti v Dublinu pětinu z 30 svých letadel. O práci v Irsku může přijít stovka pilotů a 200 lidí z palubních posádek. Asi čtvrtina pilotů v Dublinu v úterý uspořádala již třetí 24hodinovou stávku za poslední dva týdny. „Nejsme připraveni uznat ne­odůvodněné požadavky, které ohrožují naše nízké ceny a náš efektivní obchodní model," řekl v pondělí ředitel Ryanairu, který se až do minulého roku bránil vzniku odborů ve firmě. Tím výrazně oslabil jejich schopnost použít svého hlavního nátlakového prostředku − stávky. Ryanair zatím nedokázal s řadou organizací uzavřít dohody o pracovních podmínkách. O'Leary tedy na začátku týdne pohrozil, že pokud budou stávky ohrožovat důvěru zákazníků v aerolinky, zváží Ryanair přemístění letadel z některých trhů, což může vést ke ztrátě pracovních míst. To se teď děje v případě Irska. Nadbytečným pilotům a palubním zaměstnancům celkem šesti letadel nabídne Ryanair přechod do Polska, kam stroje od 28. října přesune. Informace přinesl iHned.cz.

Vložil: Markéta Vančová