Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brno zabodovalo, od října bude mít novou leteckou linku do Milána

27.07.2018
Brno zabodovalo, od října bude mít novou leteckou linku do Milána

Foto: Letiště Brno

Popisek: Letadlo společnosti Ryanair na Letišti Brno

Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair. Díky tomuto výsledku jednání hejtmana Bohumila Šimka se zástupci Letiště Brno se cestující a turisté mohou těšit mimo jiné na příznivé ceny za letenky, kvalitní palubní servis a 90 % letů načas.

„Díky konstruktivnímu přístupu při jednáních o nové lince máme dnes tuto skvělou správu pro všechny občany a pravidelné návštěvníky Jihomoravského kraje v podobě pravidelných letů do Milána. Zejména bych rád ocenil rychlost, s jakou se Ryanairu podařilo novou linku otevřít. Obvykle se hledá volná kapacita na jednu až dvě sezóny dopředu, takže sjednáním nové linky už na tuto zimu si náš vyjednávací tým připsal mimořádný úspěch. Beru to jako další krok společné strategie rozšiřovat postupně počty pravidelných linek pro obyvatele a turisty našeho regionu. Jednání o další možné spolupráci s touto společností budou i nadále pokračovat,” řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Rozlétali Brno

„Když skupina Accolade vstoupila do společnosti Letiště Brno, slíbil jsem, že Brno rozlétáme. Dnes oznamujeme první novou linku. Děkuji Ryanairu za dobré rozhodnutí ji otevřít a zejména děkuji, že pro ni ve svém letovém řadu našel prostor už v letošním roce. Milán Bergamo je oblíbenou destinací cestujících z našeho regionu a stejně tak Brno a Jihomoravský kraj jsou perfektní destinace pro turistiku i podnikání, takže věřím, že linka bude úspěšná,” komentoval novou linku předseda představenstva společnosti Letiště Brno Milan Kratina.

„Ryanair s potěšením oznamuje novou linku Brno – Milán-Bergamo, která bude létat dvakrát týdně od konce října coby součást našeho letového řádu na zimu 2018. Jsem ráda, že se podařilo linku odstartovat už při příležitosti velmi symbolického data 28. října, tedy přesně na sté výročí vzniku Československa. Prodej letenek začíná dnes na Ryanair.com. Ryanair tak bude z Brna létat na dvou linkách – na Londýn Stansted a na Milán Bergamo. Na oslavu této události uvolňujeme místa na této lince k prodeji od 709 Kč pro lety v listopadu a v prosince, které bude možné zabookovat jen do pondělí (16. července). A protože místa za takhle úžasně nízké ceny budou velmi rychle rozebraná, měli by zákazníci co nejrychleji navštívit www.ryanair.com, aby o ně nepřišli,“ řekla Olga Pawlonka, manažerka Ryanairu pro prodej a marketing pro střední Evropu.

Ryanair má trable s odbory

Společnost zaručuje cestujícím v rámci své strategii „Stále se zlepšujeme“ nižší ceny a další skvělá vylepšení, a to zejména: Levnější poplatky za zavazadla – nižší poplatek 25 eur a vyšší limit 20 kg na zavazadlo, pokoje Ryanair s desetiprocentním bonusem do cestovního kreditu, transfery Ryanair – větší výběr vozů s novým partnerem Car Trawler, slib přesnosti – 90 % letů Ryanairu bude na čas a slib ceny – najděte levnější cenu a Ryanair vám vrátí rozdíl v ceně plus 5 euro na váš účet na My Ryanair.

Zato nízkonákladový dopravce Ryanair přitvrdil v boji se svými zaměstnanci. Zakladatel irských aerolinek Michael O'Leary oznámil, že na zimní sezonu stáhne ze základny na letišti v Dublinu pětinu z 30 svých letadel. O práci v Irsku může přijít stovka pilotů a 200 lidí z palubních posádek. Asi čtvrtina pilotů v Dublinu v úterý uspořádala již třetí 24hodinovou stávku za poslední dva týdny. „Nejsme připraveni uznat ne­odůvodněné požadavky, které ohrožují naše nízké ceny a náš efektivní obchodní model," řekl v pondělí ředitel Ryanairu, který se až do minulého roku bránil vzniku odborů ve firmě. Tím výrazně oslabil jejich schopnost použít svého hlavního nátlakového prostředku − stávky. Ryanair zatím nedokázal s řadou organizací uzavřít dohody o pracovních podmínkách. O'Leary tedy na začátku týdne pohrozil, že pokud budou stávky ohrožovat důvěru zákazníků v aerolinky, zváží Ryanair přemístění letadel z některých trhů, což může vést ke ztrátě pracovních míst. To se teď děje v případě Irska. Nadbytečným pilotům a palubním zaměstnancům celkem šesti letadel nabídne Ryanair přechod do Polska, kam stroje od 28. října přesune. Informace přinesl iHned.cz.

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace