Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nuda v Brně? Rozkvetlý klaunovník, dílna chůze na chůdách… Den klaunů, pak seriálový zabiják

01.04.2018
Nuda v Brně? Rozkvetlý klaunovník, dílna chůze na chůdách… Den klaunů, pak seriálový zabiják

Foto: 2media

Popisek: Bolek Polívka; Den klaunů se koná již počtvrté

Oslavy Dne klaunů, který jsou už tradičním jarním happeningem pořádaným Divadlem Bolka Polívky, sice z prvního Apríla odsunuly Velikonoce, ale konat se budou. Ve středu 4. dubna úderem 16. hodiny Den klaunů na Jakubském náměstí zahájí Bolek Polívka. O měsíc později vypukne pilotní ročník festivalu Seriál Killer, kde bude Bolek také – tentokráte jako host.

Návštěvníci se mohou těšit na rozkvetlý klaunovník, dílnu chůze na chůdách, brněnskou zkoušku kapely The Roling Stones na koncert na letišti ve Kbelích v Praze, slet klaunů, stejně tak i na dobrou muziku a děti jistě ocení malování na obličej. V 17.30 se program přesune do foyer Divadla Bolka Polívky, kde se koná vernisáž výstavy Petra Válka, malíře, kreslíře, ilustrátora, básníka, tvůrce objektů a prapodivných hudebních nástrojů, lovce zvuků a experimentátora, (ne)hráče na hudební nástroje, bývalého kapelníka hudební skupiny důchodců Jarní vůně a svérázného filozofa všedních dnů. Vyvrcholením programu Dne klaunů se pak stane na jevišti Divadla Bolka Polívky v 19 hodin další vydání Re-Kabaretu, prudce zábavného, drze společenského a nekompromisně satirického pravidelného občasníku.

Den klaunů, za který Divadlo Bolka Polívky vyhlásilo symbolicky 1. duben, tedy apríl, se letos slaví již počtvrté. 

Den klaunů 2018 – program: 

16.00: Happening na Jakubském náměstí 

Jakubské náměstí i letos čeká začátkem dubna zásadní proměna. Ve středu 4. dubna bude od 16 hodin patřit klaunskému happeningu se spoustou zábavných aktivit pro celou rodinu. 

17.30: Vernisáž výstavy Petra Válka ve foyer Divadla Bolka Polívky 

Díla na výstavě Petra Válka Přátelství je víc než manželství s laskavým humorem zobrazují i drsná nebo baladicky smutná témata. Jemný humor autora proniká jeho veškerým světem – každodenním i tvůrčím.

 

19.00: představení Re-Kabaret 

Koncepce: Vojtěch Fatka

Účinkují: Pavol Seriš, Filip Teller, Vojtěch Blahuta, Jakub Uličník, Jaroslava Sýkorová, Miroslav Sýkora, kapela Klaunika a další

Délka představení: 90 min bez přestávky

Cena: Sektor A: 350,- Sektor B: 300,-

Komponovaný večer plný klaunských gagů, komických scének a dobrého humoru. Prudce zábavný, lehce návykový, drze společenský, nekompromisně satirický, pravidelný občasník plný gagů, stand-upů, klaunerií, hudby a pohybu. Na jednom jevišti se v jeden večer potkají známí i neznámí, mladí i věkem protřelí, mistři současní i budoucí, aby Vám předvedli kus ze svého umění a utkali se v klání o Váš smích.

 

 

O Divadle Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky se usídlilo v budově na Jakubském náměstí v Brně v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svoji činnost a svou první sezónu. Za dvacet pět let existence se zde vystřídala řada projektů principála Bolka Polívky. V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (Šašek a syn, DNA), tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth). Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky. Diváci zde mohou zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů (Dejvické Divadlo, Činoherní Klub, Štúdio L+S, Divadlo Studio DVA, Divadlo Járy Cimrmana, Divadelní spolek Kašpar, Divadlo Kalich, Divadlo Palace, Divadlo Příbram, Divadlo Komediograf a další) a na prknech vidět známé herecké osobnosti. Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10 –12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla. Divadlo se ve spolupráci se svými partnery věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem. 

Nový festival Serial Killer vypukne o měsíc později 

Osoba Bolka Polívky spojuje obě akce, na festivalu bude totiž jako host… To nejlepší ze současných světových seriálů od 2. do 5. května v Brně. První festival TV a online seriálů ve střední a východní Evropě Serial Killer spěje k pilotnímu ročníku. Právě v těchto dnech naplno běží crowdfundingová kampaň na portále Hithit: „Přispějte nám, ať můžeme pozvat oblíbené seriálové hvězdy a uspořádat v Brně zabijáckou party!“ vzkazují organizátoři. 

Nejpopulárnější současné série i méně známé, přesto pozoruhodné projekty, budou k vidění od 2. do 5. května na několika stages  v centru Brna. Serial Killer během tří dnů nabídne soutěžní přehlídku seriálů ze zemí střední a východní Evropy, Industry Days pro profesionály, několik premiér – například nový seriál od tvůrců Okresního přeboru a řadu dalších tematických akcí.

Kamila Zlatušková: Chceme do světa

„Zkoušíme dělat dřív nemyslitelnou věc – festivalovou událost, která by mohla za pár let rezonovat celosvětově,“ říká zakladatelka festivalu, respektovaná filmařka a producentka Kamila Zlatušková a upřesňuje: „Naše zaměření je dvojí. Chceme sem přivážet ty úspěšné a skvělé věci, které se nám líbí jinde. A zároveň povzbudit a zkusit definovat tvář střední a východní Evropy z hlediska tohoto specifického druhu audiovizuálního umění. I z hlediska toho, že třeba Česko a Slovensko o sobě ví. Ale málokdo už ví, co se děje v Polsku, Maďarsku, v Bulharsku nebo Pobaltí. Tohle je zkrátka naše téma. Chceme povzbudit tamní tvůrce a říct, že střední a východní Evropa rozhodně má co nabídnout.“

Deklarovaným záměrem festivalu Serial Killer je přiblížit současnost a nahlédnout do budoucnosti televizní a internetové seriálové produkce, přilákat a zaujmout diváky, propojit tvůrce a producenty a především nabízet to nejkvalitnější, co lze v daném formátu najít. Letošní program je koncipován s důrazem na partnerskou zemi pilotního ročníku – Dánsko, uvede například legendární seriál Království proslulého Larse von Triera, který v 90. letech předznamenal éru „quality TV“. Součástí soutěžní sekce budou nejlepší tituly z regionu střední a východní Evropy, mezi členy mezinárodní poroty zasedne několik vynikajících a pronikavých osobností, včetně držitelů Oscara.

Serial Killer vzniká s ambicí stát se plnohodnotným členem společnosti prestižních mezinárodních festivalů, jejíž oprávněnost potvrzují nadšené reakce. Festival se objevil v  Screen Daily, dostal se na obálku věhlasného časopisu Hollywood Reporter a během prezentace na letošním Berlinale řada významných osobností přislíbila festivalu účast.

 

Foto jako důkaz: Organizátor Pavel Strnad s časopisem Variety v ruce

A co se týká českých umělců? „Mezi hosty budou herečky Aňa a Ester Geislerovy, herci Bolek Polívka a Petr Čtvrtníček, režiséři Jan Hřebejk, Robert Sedláček, Jan Prušinovský, Tomáš Baldýnský a mnoho dalších zvučných jmen,“ odpovídá Kamila Zlatušková.

Autorem unikátního designu festivalu je nositel mezinárodní European Design Awards, grafik Martin T. Pecina. V rámci Serial Killer bude v lobby brněnského hotelu Grandezza zařízen designový prostor Grandcanapé v režii magazínu Soffa, ve kterém se budou potkávat hlavní hvězdy festivalu, novináři a další významní hosté a kde bude hostitelkou a kreativní producentkou Ester Geislerová.

 

Vložil: Anička Vančová