Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nuda v Brně? Rozkvetlý klaunovník, dílna chůze na chůdách… Den klaunů, pak seriálový zabiják

01.04.2018
Nuda v Brně? Rozkvetlý klaunovník, dílna chůze na chůdách… Den klaunů, pak seriálový zabiják

Autor: 2media

Popisek: Bolek Polívka; Den klaunů se koná již počtvrté

Oslavy Dne klaunů, který jsou už tradičním jarním happeningem pořádaným Divadlem Bolka Polívky, sice z prvního Apríla odsunuly Velikonoce, ale konat se budou. Ve středu 4. dubna úderem 16. hodiny Den klaunů na Jakubském náměstí zahájí Bolek Polívka. O měsíc později vypukne pilotní ročník festivalu Seriál Killer, kde bude Bolek také – tentokráte jako host.

Návštěvníci se mohou těšit na rozkvetlý klaunovník, dílnu chůze na chůdách, brněnskou zkoušku kapely The Roling Stones na koncert na letišti ve Kbelích v Praze, slet klaunů, stejně tak i na dobrou muziku a děti jistě ocení malování na obličej. V 17.30 se program přesune do foyer Divadla Bolka Polívky, kde se koná vernisáž výstavy Petra Válka, malíře, kreslíře, ilustrátora, básníka, tvůrce objektů a prapodivných hudebních nástrojů, lovce zvuků a experimentátora, (ne)hráče na hudební nástroje, bývalého kapelníka hudební skupiny důchodců Jarní vůně a svérázného filozofa všedních dnů. Vyvrcholením programu Dne klaunů se pak stane na jevišti Divadla Bolka Polívky v 19 hodin další vydání Re-Kabaretu, prudce zábavného, drze společenského a nekompromisně satirického pravidelného občasníku.

Den klaunů, za který Divadlo Bolka Polívky vyhlásilo symbolicky 1. duben, tedy apríl, se letos slaví již počtvrté. 

Den klaunů 2018 – program: 

16.00: Happening na Jakubském náměstí 

Jakubské náměstí i letos čeká začátkem dubna zásadní proměna. Ve středu 4. dubna bude od 16 hodin patřit klaunskému happeningu se spoustou zábavných aktivit pro celou rodinu. 

17.30: Vernisáž výstavy Petra Válka ve foyer Divadla Bolka Polívky 

Díla na výstavě Petra Válka Přátelství je víc než manželství s laskavým humorem zobrazují i drsná nebo baladicky smutná témata. Jemný humor autora proniká jeho veškerým světem – každodenním i tvůrčím.

 

19.00: představení Re-Kabaret 

Koncepce: Vojtěch Fatka

Účinkují: Pavol Seriš, Filip Teller, Vojtěch Blahuta, Jakub Uličník, Jaroslava Sýkorová, Miroslav Sýkora, kapela Klaunika a další

Délka představení: 90 min bez přestávky

Cena: Sektor A: 350,- Sektor B: 300,-

Komponovaný večer plný klaunských gagů, komických scének a dobrého humoru. Prudce zábavný, lehce návykový, drze společenský, nekompromisně satirický, pravidelný občasník plný gagů, stand-upů, klaunerií, hudby a pohybu. Na jednom jevišti se v jeden večer potkají známí i neznámí, mladí i věkem protřelí, mistři současní i budoucí, aby Vám předvedli kus ze svého umění a utkali se v klání o Váš smích.

 

 

O Divadle Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky se usídlilo v budově na Jakubském náměstí v Brně v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svoji činnost a svou první sezónu. Za dvacet pět let existence se zde vystřídala řada projektů principála Bolka Polívky. V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (Šašek a syn, DNA), tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth). Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky. Diváci zde mohou zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů (Dejvické Divadlo, Činoherní Klub, Štúdio L+S, Divadlo Studio DVA, Divadlo Járy Cimrmana, Divadelní spolek Kašpar, Divadlo Kalich, Divadlo Palace, Divadlo Příbram, Divadlo Komediograf a další) a na prknech vidět známé herecké osobnosti. Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10 –12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla. Divadlo se ve spolupráci se svými partnery věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem. 

Nový festival Serial Killer vypukne o měsíc později 

Osoba Bolka Polívky spojuje obě akce, na festivalu bude totiž jako host… To nejlepší ze současných světových seriálů od 2. do 5. května v Brně. První festival TV a online seriálů ve střední a východní Evropě Serial Killer spěje k pilotnímu ročníku. Právě v těchto dnech naplno běží crowdfundingová kampaň na portále Hithit: „Přispějte nám, ať můžeme pozvat oblíbené seriálové hvězdy a uspořádat v Brně zabijáckou party!“ vzkazují organizátoři. 

Nejpopulárnější současné série i méně známé, přesto pozoruhodné projekty, budou k vidění od 2. do 5. května na několika stages  v centru Brna. Serial Killer během tří dnů nabídne soutěžní přehlídku seriálů ze zemí střední a východní Evropy, Industry Days pro profesionály, několik premiér – například nový seriál od tvůrců Okresního přeboru a řadu dalších tematických akcí.

Kamila Zlatušková: Chceme do světa

„Zkoušíme dělat dřív nemyslitelnou věc – festivalovou událost, která by mohla za pár let rezonovat celosvětově,“ říká zakladatelka festivalu, respektovaná filmařka a producentka Kamila Zlatušková a upřesňuje: „Naše zaměření je dvojí. Chceme sem přivážet ty úspěšné a skvělé věci, které se nám líbí jinde. A zároveň povzbudit a zkusit definovat tvář střední a východní Evropy z hlediska tohoto specifického druhu audiovizuálního umění. I z hlediska toho, že třeba Česko a Slovensko o sobě ví. Ale málokdo už ví, co se děje v Polsku, Maďarsku, v Bulharsku nebo Pobaltí. Tohle je zkrátka naše téma. Chceme povzbudit tamní tvůrce a říct, že střední a východní Evropa rozhodně má co nabídnout.“

Deklarovaným záměrem festivalu Serial Killer je přiblížit současnost a nahlédnout do budoucnosti televizní a internetové seriálové produkce, přilákat a zaujmout diváky, propojit tvůrce a producenty a především nabízet to nejkvalitnější, co lze v daném formátu najít. Letošní program je koncipován s důrazem na partnerskou zemi pilotního ročníku – Dánsko, uvede například legendární seriál Království proslulého Larse von Triera, který v 90. letech předznamenal éru „quality TV“. Součástí soutěžní sekce budou nejlepší tituly z regionu střední a východní Evropy, mezi členy mezinárodní poroty zasedne několik vynikajících a pronikavých osobností, včetně držitelů Oscara.

Serial Killer vzniká s ambicí stát se plnohodnotným členem společnosti prestižních mezinárodních festivalů, jejíž oprávněnost potvrzují nadšené reakce. Festival se objevil v  Screen Daily, dostal se na obálku věhlasného časopisu Hollywood Reporter a během prezentace na letošním Berlinale řada významných osobností přislíbila festivalu účast.

 

Foto jako důkaz: Organizátor Pavel Strnad s časopisem Variety v ruce

A co se týká českých umělců? „Mezi hosty budou herečky Aňa a Ester Geislerovy, herci Bolek Polívka a Petr Čtvrtníček, režiséři Jan Hřebejk, Robert Sedláček, Jan Prušinovský, Tomáš Baldýnský a mnoho dalších zvučných jmen,“ odpovídá Kamila Zlatušková.

Autorem unikátního designu festivalu je nositel mezinárodní European Design Awards, grafik Martin T. Pecina. V rámci Serial Killer bude v lobby brněnského hotelu Grandezza zařízen designový prostor Grandcanapé v režii magazínu Soffa, ve kterém se budou potkávat hlavní hvězdy festivalu, novináři a další významní hosté a kde bude hostitelkou a kreativní producentkou Ester Geislerová.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace