Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Černý kozlík obrátil Brno vzhůru nohama. Zjevoval se 14 dní jako fantóm a šikovně unikal před „rukou zákona“

11.03.2018
Černý kozlík obrátil Brno vzhůru nohama. Zjevoval se 14 dní jako fantóm a šikovně unikal před „rukou zákona“

Autor: Městská policie Brno

Popisek: Brněnský fantóm doplatil na svou samolibost

Ve čtvrtek se po 14 dnech povedlo odchytit černého kozla kamerunského. Celých 14 se zjevoval na jihu Brna v Holáskách a Brněnských Ivanovicích. „Kozel si počínal velmi šikovně a mrštně. Běhal mezi domy, vnikal do zahrad. Sotva však někomu z místních vběhl na pozemek, proklouzl záhy jinou cestou ven, případně přeskakoval i vysoké ploty a kapoty zaparkovaných aut. Svědci ho tedy nedokázali zdržet ani sledovat," popsal kozlovy úprky mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

A řádil jako utržený ze řetězu. Probíhal zahradami, kolem železnice, přebíhal frekventované silnice, skákal po zaparkovaných autech. Brněnská policii byla bombardovaná celých 14 dní telefonáty. A i přesto, že se jej snažili strážníci odchytit, unikal vytrvale celé dva týdny. A co se mu stalo osudným?

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější

Ano, kozel se shlédl v zrcadlové fólii, kterou našel ve výplni dveří jednoho z místních rodinných domů. Každý den, poté co si odbyl pouť městem, se vrátil ke zmíněným dveřím a dlouze si prohlížel svůj odraz. „Poté, co absolvoval obvyklý okruh městskou částí, zastavil se u jednoho konkrétního rodinného domu, kde se dlouze prohlížel v zrcadlové fólii umístěné v prosklených dveřích. Tam už na něj ve čtvrtek dopoledne čekala hlídka z místní služebny, která ihned informovala odchytovou službu městské policie,“ řekl Jakub Ghanem.

Uspat a převézt

Černý kozel byl uspán narkotizační střelou, kterou přímo pro něj namíchal veterinář. Kozel spánku chvíli vzdoroval, upláchl ještě nějakých 500 metrů a pak se složil v křoví. Strážníci jej zabalili do přepravní fólie a odvezli do jeho prozatimního domova u nedalekého chovatele. Tam bude kozel v bezpečí. A Brno před kozlíkem jakbysmet. Majitele kozla se ale zatím nepodařilo vypátrat. Tak se čeká, zda se o něj přihlásí.

Ohrožoval sebe i okolí

Kozel sám není nebezpečný. Ale jeho chování nebezpečné bylo. Vnikal na frekventované silnice, proháněl se po železniční trati, mohl tak způsobit i vážnou nehodu. Pro samotné obyvatele Brněnských Ivančic a Holásek to bylo jistě příjemné zpestření života. Proč? Kamerunské kozy se nechovají na mléko, ale spíše jako zvířata do dětských koutků v zoologických zahradách, protože kamerunské kozy, a to i kozlové, jsou velmi mírná, neagresivní zvířata a nehrozí tak, že by dítě napadly. Brněnský fantóm tak nebyl ohrožení bezprostředním, ale rychle jedoucí auto by mělo s manévrováním jistě velké problémy, kdyby mu kozel skočil pod kola.

Brněnská Zoo a její fantomové

I v brněnské Zoo si děti mohou pohladit kamerunské kozy. A to obzvláště v této době krásného počasí, kdy se začínají rodit nová mláďata. K vidění už je mládě zebry, mládě ocelota, tamarína nebo zvláštního vousáka červenožlutého.

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace