Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Provoz brněnské hromadné dopravy ovlivní prázdninové výluky. Které to jsou?

04.07.2013
Provoz brněnské hromadné dopravy ovlivní prázdninové výluky. Které to jsou?

Foto: Veronika Vindišová

Popisek: Doprava v Brně, ilustrační foto

Prázdninový omezený provoz je každoročně využíván k rekonstrukcím a opravám městské infrastruktury. Ani letos se tyto akce a s nimi spojené výluky linek MHD Brnu nevyhnou.

O všech výlukách jsou vždy cestující dopředu informováni prostřednictvím výlukových jízdních řádů, plánků na webových stránkách Dopravního podniku města Brna nebo službou Newsletter, do které se mohou přihlásit rovněž na webu.

Výluka trolejbusů v sídlišti Vinohrady: 1. 7. – 31. 8.
V důsledku rekonstrukce komunikací na Pálavském náměstí je od pondělí 1.července nepřetržitě do soboty 31.srpna 2013 vyloučen provoz trolejbusů v úseku Údolíček – Novolíšeňská.

Základní trasa trolejbusové linky 25 je zkrácena na úsek Starý Lískovec, Osová – Židenice, Stará osada. Základní trasa trolejbusové linky 26 je zkrácena na úsek Kamenný vrch – Židenice, Stará osada. Trolejbusová linka 27 je po dobu výluky mimo provoz.

Alternativou jsou autobusy

Náhradní dopravu za všechny uvedené trolejbusové linky zajišťuje mimořádná autobusová linka x27 na trase Židenice, Stará osada – po stávající trase linek 25, 26 – Novolíšeňská s provozní dobou v pracovních dnech od 5 do 23 hodin, o sobotách, nedělích a svátcích od 7 do 23 hodin. Provoz autobusových linek 82 a N99 není výlukou omezen. V souvislosti s touto výlukou budou vybrané spoje autobusové linky 46 prodlouženy z Lesnické až do zastávky Zemědělská.

Uzavírka ulice Mácovy v Ivanovicích: 1. 7. – 31. 8.
Z důvodu výstavby kanalizace je od 5:00 hodin v pondělí 1. července 2013 do ukončení prací pro veškerou dopravu uzavřena ulice Mácova v Ivanovicích.

Spoje linky 41 vedené na konečné Lelekovice a Vranov, stejně tak všechny spoje linky 71 a spoje noční linky N91 vedené do nebo z Kuřimi a Lelekovic jedou v úseku mezi přeloženými zastávkami Příjezdová a Mácova přímo po komunikaci Černohorská a vynechávají tak zastávku Kouty. Obsluhu zastávky Kouty zajišťují pouze vybrané spoje linky 41 vedené pouze v úseku Královo Pole, nádraží – Kouty a zpět.

Výluka tramvají na ulici Vídeňské: 13. 7. – 11. 8.
Z důvodu rekonstrukce kolejí na ulici Vídeňské bude od ranních výjezdů v sobotu 13.července nepřetržitě do neděle 11.srpna 2013 vyloučena tramvajová doprava v úsecích Poříčí – Modřice a Poříčí – Krematorium.

Tramvajová linka 2 pojede po dobu výluky pouze v úseku Stará osada – Václavská a odklonem na Mendlovo náměstí, odkud bude většina spojů pokračovat jako linka 5 směr Štefánikova čtvrť. Linka 5 pojede pouze v úseku Štefánikova čtvrť – Mendlovo náměstí a obdobně jako v opačném směru bude většina spojů pokračovat jako linka 2 směr Hlavní nádraží a Stará osada. Linka 6 pojede v úseku Česká – Krematorium odklonem obousměrně ulicemi Rašínovou – Masarykovou – Renneskou.

Náhradní doprava ve vyřazeném úseku bude zajištěna mimořádnou autobusovou linkou x2 na trase Mendlovo náměstí – Poříčí – Celní – Ústřední hřbitov – Ořechovská – Modřice, smyčka. V úseku Hluboká – Modřice, smyčka obslouží autobusy linky x2 obvyklé zastávky náhradní dopravy na komunikacích mimo tramvajovou trať s výjimkou zastávky Bohunická, kterou s ohledem na komunikační uspořádání nelze autobusy linky x2 obsloužit.

Z důvodu zajištění částečné náhrady exponované přestupní vazby mezi linkami 2 a 50, kterou nebude možno realizovat v zastávce Bohunická, bude v uvedeném období autobusová linka 69 Bosonohy – Ukrajinská prodloužena dále přes zastávky Gruzínská – Traťová do zastávky Ústřední hřbitov, kde bude možnost přestupu na autobusy linky x2 směr Modřice nebo Mendlovo náměstí.

Tramvaje zajistí náhradní dopravu za vlaky: 13. 7. – 11. 8.
Posílená linka 2 v úseku Mendlovo náměstí – Hlavní nádraží – Kuldova – Stará osada a současně také linka 6 v úseku Hlavní nádraží – Česká – Semilasso – Královo Pole, nádraží zajistí náhradní dopravu za vlaky Českých drah při velké železniční výluce a uzavírce viaduktu Křenová. Veškerá doprava pod viaduktem bude zachována bez omezení. Jihomoravské novinky informovala Linda Škrancová, tisková mluvčí Dopravníhi podniku města Brna.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Redaktor KL