Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Další kampaň odstartovala. A hned je tu žaloba. Kvůli odporné lži. Stopa vede k Sobotkovi

10.11.2017
Další kampaň odstartovala. A hned je tu žaloba. Kvůli odporné lži. Stopa vede k Sobotkovi

Autor: Hans Štembera

Popisek: Prezident Miloš Zeman na aktuálním snímku

Tento týden, poté co byl ukončen termín podání kandidátek na prezidentskou funkci, odstartovala v Česku další předvolební kampaň. A pěkně zostra. Napřed vyvolal značný rozruch fakt, že se mezi pravděpodobnými kandidáty na poslední chvíli objevil také bývalý premiér Mirek Topolánek. A potom vybuchla první, zřejmě dobře načasovaná bomba, když některé média zveřejnila spekulace, že současný prezident Miloš Zeman trpí smrtelnou nemocí.

Velmi závažnou zprávu oznámil na svém Facebooku brněnský zastupitel Svatopluk Bartík. Muž, jehož zná málokdo, se tak okamžitě zviditelnil. Poprask, který způsobil, je totiž jen těžko srovnatelný s nějakou podobnou situací. Je sice faktem, že se o zdravotním stavu hlavy státu spekuluje několik měsíců a nedávno se mu věnoval i publicistický pořad České televize 168 hodin, nicméně, Bartíkova glosa představuje skutečně silnou kávu. 

Post scriptum

Komunální politik toto  svoje rozhodnutí vysvětlil tím, že za chvíli skončí uzávěrka nominací na Hrad, takže je možné jít ve věci zdraví Miloše Zemana s pravdou ven  a pokračoval:

-má rakovinu, metastázy na více místech

-svoji diagnózu zná už cca tři týdny

-léčbu odmítl

-prognóza 3-7 měsíců

zdroj z pochopitelných důvodů nezveřejňuji.

Bartík ještě připojuje post scriptum: „Kdyby nešlo o nejvyššího státního činitele, navíc v období sestavování vlády a Zeman zároveň znovu nekandidoval, jistě bych to nešířil. Myslím tedy, že je vysoký veřejný zájem na tom, aby to veřejnost věděla. 

Odporná lež

Jak se dalo čekat, okamžitě následovala ostrá reakce prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, který  Bartíkovu zprávu označil za odporné lži a dodal, že ten, kdo ji šíří, je lidský odpad. V této souvislosti také připomněl, že Bartík je bývalý poradce Bohuslava Sobotky.  Zároveň sdělil, že Hrad podá na Bartíka trestní oznámení a žalobu. A vzápětí reagoval Zemanův ošetřující lékař Miloslav Kalaš vyjádřením, které ihned na svém webu zveřejnil Pražský hrad:  „Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu.” 

A ve středu  Jiří Ovčáček na svém Twiteru uvedl, že na Bartíka bylo podáno trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, žaloba na ochranu osobnosti a také návrh na předběžné opatření, směřující k tomu, aby Svatopluk Bartík svoji informaci  nadále nerozšiřoval.

 

Nebojí se

Ovšem, problém je v tom, že si Bartík za svojí informací stojí, trestního postihu se nebojí, ale nadále trvá na tom, že bude chránit svůj zdroj. Svoje stanovisko sdělil například serverům lidovky.cz nebo  iDnes.cz  A šokující zpráva byla až do středy na jeho Facebooku, pak teprve ji stáhl. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace